Dětská hřiště na zahradu online

Na dveře klepe vytoužené jaro a děti chtějí trávit stále více času venku. Není se čemu divit, po chladných zimních dnech nám i dětem chybí trochu tepla a sluníčka, a proto s dětmi chodíme na procházky nebo je necháme, ať si hrají na dětských hřištích.

A to je také téma dnešního článku. Pojďme si trochu povyprávět o možnostech, které pro naše nejmenší nabízí města, ve kterých žijeme a také o možnostech zábavy, kterou můžeme našim dětem umožnit na** vlastní zahradě nebo například na chalupě.**

Možnosti dětských hřišť ve městech

V poslední době můžeme v našich městech zaregistrovat zvyšující se zájem dělat něco pro děti, pro jejich volnočasové aktivity. Stále více se investuje do rekonstrukce nebo celé výstavby nových dětských hřišť či sportovních areálů. Moderní dětská hřiště jsou většinou velmi barevná a nabízí tolik nových možností, jak se dítě může zabavit a pohrát se svými vrstevníky, že ani my sami nedokážeme tyto možnosti naplno ocenit. Dětská hřiště, která se v posledních letech budují, splňují veškeré požadavky z hlediska bezpečnosti a také rozvoje dětské fantazie, zručnosti a síly.

Bezpečnost hry na dětském hřišti ve městech

Bohužel ne vždy jsou** dětská hřiště** tím nejbezpečnějším místem, kam své děti bez starosti můžeme poslat, aby se šly hrát. Převážně ve větších městech jsou paradoxně dětská hřiště útočištěm mnohých narkomanů, sociálně nepřizpůsobivých lidí a také lidí bez domova. Mimo jiné totiž disponují spoustou laviček, stříšek a domečků, kam se tito lidé mohou schovat nebo je využít pro „svůj účel“.

My pak na druhý den s hrůzou objevíme v pískovišti, metr od našeho dítěte, použitou injekční stříkačku nebo sbíráme střepy z rozbité láhve. V takových situacích si dokážeme velmi reálně představit, jaké nebezpečí našemu dítěti může hrozit a co všechno by se mohlo stát, a proto se raději se znechucením sbalíme a i s dítětem jdeme domů. Pak si samozřejmě vyslechneme nekončící usedavý pláč našeho mrňouse, který nechápe, proč jdeme z toho dětského hřiště, kde si zrovna stavil ten obrovský hrad z písku, tak brzo domů.

Co se však dá v takovýchto situacích dělat? Jak potěšit naše dítě, ale zároveň ho nevystavovat nebezpečí veřejných dětských hřišť? Řešení je jednoduché. Postavte mu jeho vlastní dětské hřiště u Vás na zahradě anebo na chalupě, kde trávíte veškerý volný čas. Poradíme Vám jak na to!

Dětské hřiště na vlastní zahradě

Jistě Vás hned napadá, že myšlenka postavit dětské hřiště u Vás na zahradě je sice dobrá, ale kde na to vzít peníze a hlavně, kdo by Vám takové dětské hřiště vyrobil? Pokud máte u Vás v rodině šikovného a zručného řemeslníka, nebude to pro něj jistě žádný problém. Nakoupíte jen potřebný materiál a musíte být Vy i Vaše děti trochu trpěliví a počkat si, než se na to vrhne, respektive než nějakou tu „prolézačku“ nebo skluzavku dodělá.

Profesionální firma na dětské hřiště

Lepší a jednodušší variantou je však oslovit přímo firmu, která má se stavbou dětských hřišť nejen zkušenosti, ale také více možností. U takové firmy si pak například objednáte přesně na míru sestavené komponenty, které si jednoduše a během několika hodin **sami smontujete.
**

Možnosti pořídit si vlastní dětské hřiště

Někteří z Vás na cenu hledět nebudou, ale je třeba také uvažovat, abyste za dětské hřiště zbytečně nezaplatili spoustu peněz. Dětské hřiště bude Vám, ale hlavně Vašim dětem sloužit jen několik let, a proto do něj investovat desítky tisíc nemá význam. Jiná situace však může být, pokud bydlíte v bytovém domě s vlastní zahradou, spolu s Vámi tam bydlí i několik dalších rodin** s malými dětmi a pořádné hřiště by se vám vyplatilo.** Pak se domluvte se všemi rodinami a můžete si dovolit i takové hřiště, kde si může hrát i několik dětí najednou.

Kolik stojí dětské hřiště na zahradu?

Cena dětského hřiště závisí na jeho provedení, složitosti, materiálech a samozřejmě také na individuálních marží jednotlivých obchodníků.** Pěkné dětské hřiště** pořídíte v cenové relaci od 10.000 – 20.000 Kč záleží jen na Vašich možnostech a také na náročnosti Vašich dětí. Pokud Vám bude stačit jen skluzavka s pískovištěm, připravte si cca 5000 Kč. Pokud by si Vaše dítě přálo raději na zahradě vlastní domeček, cena je v tomto případě od 5.000 – 15.000 Kč.

Co můžete pořídit svým dětem na zahradu?

Možností je spousta. Záleží jak velkou zahradu máte, nebo kolik prostoru v ní chcete svým dětem vyhradit. Mezi základní komponenty, díky kterým Vaše děti již nebudou zlobit patří:

  • Pískoviště
  • Skluzavky
  • Houpačky
  • Kolotoče
  • Dětská hřiště
  • Dětské domečky

Výhody pořízení vlastního dětského hřiště

Proč byste svým dětem měli pořídit vlastní hřiště? Těch důvodů a nesporných výhod je několik. Jednak už se nebudete strachovat pustit své děti na veřejné hřiště, aby si tam jednak neublížily bez Vaší přítomnosti a nebo také, aby se neporanily o střepy nebo zmiňované injekční stříkačky, které se na dětských hřištích bohužel čím dál častěji objevují. Budete mít své děti stále na očích i když jen vykouknete z okna, nebo budete zrovna pracovat na zahradě. Vaše děti budou mít skluzavku nebo pískoviště jen samy pro sebe a nebudete tak muset poslouchat jejich hádky, postrkování nebo pláč, pokud se budou muset s někým o část skluzavky nebo domečku podělit.

Možná to Vaše dítko po čase omrzí, být na vlastním dětském hřišti pořád sám nebo jen se sourozencem. V tom případě není nic jednoduššího než pozvat jeho kamarády k Vám. Velká výhoda vlastního dětského hřiště na zahradě je i v případě rodinné oslavy nebo setkání, kdy část rodiny si sebou vezme také své malé děti. Všichni si pak mohou společně hrát, zrovna když vy budete s dospělými grilovat na zahradě.

A ten poslední důvod proč pořídit dětem vlastní hřiště? No přece jejich rozzářené oči, úsměv a radost, kterých se jistě dočkáte. Když budete vidět, jak krásně si budou hrát. V létě jim ještě pořídíte vlastní nafukovací bazén nebo trampolínu a budete mít vše pod jednou střechou - tedy na vlastní zahradě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23868 (topprodukt.cz#385)


Přidat komentář