Dřevostavby - Nový Jičín a okolí

Každý z nás by chtěl moderně a hlavně pohodlně bydlet. Chcete pro svou rodinu postavit nový dům a přemýšlíte jak začít? Co se takhle zaměřit na dřevostavbu? Tento typ stavby je velmi sympatický a dodá Vašemu životnímu stylu zcela novou atmosféru.

Dřevostavby - Nový Jičín a okolí

Hledáte odborníka na:

 • dřevostavby,
 • tesařské práce,
 • zahradní domky,
 • altány,
 • pergoly,
 • palubkové obložení,
 • bednění schodišť,
 • dřevěné podlahy,
 • střechy(střechy na klíč)
 • dřevěné fasády a půdní vestavby?

Zastoupení dřevostaveb v České Republice je momentálně na 15% ze všech u nás dostupných stavebních technik. V zemích, jako je například Německo, Rakousko či Slovensko, je toto číslo nepatrně vyšší. V Česku se tedy ročně vyrobí přibližně 1200-1600 dřevostaveb. Většina lidí tomuto druhu stavby příliš nevěří. Plyne to však z nevědomosti a nezájmu se o tomto stylu dovědět více. Málokdo třeba ví, že dřevostavby jsou mnohem jednodušší na samotnou stavbu, rychlejší, úspornější a hlavně levnější oproti klasickým cihlovým a zděným domům. Představte si tu krásu a hlavně tu vůni svého domova, pokud se rozhodnete vybudovat si na své zahradě právě jednu z dřevostaveb.

Dřevostavba

Dřevo je samozřejmě hlavním stavebním materiálem dřevostaveb. Nejen že je to materiál přírodně nezávadný, ale také reguluje vlhkost a má tepelně-izolační vlastnosti. Hlavní nosná konstrukce je tedy z materiálu na bázi dřeva, a i přesto některé dřevostavby na první pohled nerozeznáte od klasických zděných domů. Je důležité myslet na druh vytápění, i přesto, že se dřevo vyznačuje menší tepelnou akumulací. Dřevostavbu sice rychle vytopíte, ale mějte na paměti, že i rychleji vychladne, proto je vhodné informovat se o systému vytápění v závislosti na typu stavby a požadavkům obyvatel. Pokud se pro dřevostavbu rozhodnete, jako první si u své stavební firmy zjistěte, jestli Vám k domu vystaví PEN průkaz, což je průkaz energetické náročnosti budovy. Bez tohoto dokladu totiž budete mít velké problémy při případném budoucím prodeji nemovitosti, stejně jako by měl problémy řidič s autem bez technického průkazu!

Výhody dřevostaveb

Výstavba dřevostavby má tři základní výhody, které Vám nyní přiblížíme!

Nízkoenergetická stavba

Stavby ze dřeva jsou vysoce nízkoenergetické. Konstrukce dosahují příznivých hodnot tepelného odporu, a tím se výrazně ušetří na vytápění. Ročně tato úspora dělá až desetitisíce korun. Oproti zděným domům můžete ušetřit až 20% všech nákladů. Dřevostavby jsou konstrukčně i materiálově velmi spolehlivé.

Rychlost stavby

Realizace a samotná výstavba domu je velmi rychlá. Doba nastěhování je do 4 měsíců od první pokládky základové desky. Je to přibližně o polovinu kratší doba než jste zvyklí u zděné stavby. Tato skutečnost je velice lákavá zejména pro mladé netrpělivé rodiny s dětmi. Jde o to, že při stavbě dřevostavby je minimalizovaná "mokrá práce" a zůstává pouze "suchá", což je montování panelů, povrchové úpravy, vyplňování apod.

Šetříme!

Stavíme si dům nebo chceme stavět. Co je pro nás, jako zákazníky, asi nejdůležitější. Co myslíte? Samozřejmě peníze! Dřevostavba Vám zajistí mnohem menší náklady na stavbu než běžný zděný dům, a to až o 20-30%. Záleží samozřejmě také na tom, kolik financí jste ochotní obětovat za pozemek a jaké jsou Vaše požadavky týkající se rozměrů celého domu.

Nevýhody dřevostaveb

Nevýhodou dřevostaveb je náchylná a poměrně častá hniloba dřeva. Dřevo může být dokonce napadeno dřevokazným hmyzem. Moderní laky a nátěry však dokáží před těmito nežádoucími problémy ochránit. Mnoho lidí také trpí mylnou představou o tom, že v případě poruchy elektroinstalace jejich dřevěný dům lehne popelem. Dřevo je sice hořlavý materiál, ale díky stavebnímu řezivu obsahuje rovnovážnou vlhkost - vodu, a ta případné hoření spolehlivě zpomalí. Odolnost nosných konstrukcí je velmi vysoká.

Typy dřevostaveb

Rozlišujeme dva základní druhy dřevostaveb.

Masivní stavby

Stavby z masívu odolávají požáru a jsou také mnohem odolnější vůči živelným pohromám jako jsou třeba povodně, proto jsou mezi lidmi velmi oblíbené. Masivní dřevostavby mají svou nenapodobitelnou atmosféru a skvěle zapadnou do přírodního prostředí. Dřevo pro tento typ stavby většinou pochází ze Skandinávie, kde je drsnější klima, a proto nutí stromy růst pomaleji. Letokruhy jsou blíže u sebe a je tudíž stabilnější a lépe odolává výkyvům teplot. Při stavbě se používá dřevo, které je řádně proschlé a odležené. To proto, aby se do budoucna zabránilo prosychání stavby. Následky by byly nežádoucí - práskání izolace a oken. Mezi nejvíce žádoucí masivní dřevostavby patří roubenky a dřevěné sruby. Staví se z masivních hranolů, které jsou kromě řezu na pile, dopracovány ručně.

Sendvičové stavby

Sendvičové typy stavby se v ČR používají již bezmála 30 let. Jejich výhodou je především to, že vzhledově možná ani nepoznáte, že se jedná o dřevostavbu a nikoliv o běžný zděný dům. Jsou mnohem rozšířenější než dřevostavby masivní. Běžnými doplňky sendvičové stavby jsou třeba podlahová vytápění nebo solární panely. Fasádu můžete zvolit buď silikátovou, silikonovou nebo minerální. Existuje široká škála barev a odstínů. Rozdíl mezi zděným a dřevěným domem typu sendviče je ten, že tloušťka stěn u dřevostavby je patrně menší. I sendvičová výstavba má své stavební technologie a systémy. Podstatou této stavby je především skeletová konstrukce z dřevěných trámů. I zde se pracuje tzv. suchým procesem. Výhodou sendvičové stavby je také výborná zvuková izolace a skvělá nosná schopnost. Mimojiné krásně vypadá a je vysoce moderní.

Ceny dřevostaveb

Je samozřejmě nesmysl uvádět přesný pevný ceník dřevostaveb. Každá firma si účtuje to své a ceny jsou také individuální, záleží na požadavcích klienta. Cena za realizaci hrubé stavby, a to bez DPH, přijde zákazníka cca na 10.000-12.000 Kč za metr2 podlažní plochy u přízemního objektu. U rozsáhlých objektů, jako jsou domy, vícepodlažní vily apod., je cena přibližně 8.000-9.000 Kč za m2 podlažní plochy.

Celková cena výstavby by měla zahrnovat:

 • zemní práce (platí pro rovinný terén)
 • základové pásy a betonovou desku
 • zdící systém
 • komínový systém
 • stropní konstrukci
 • střešní krytinu
 • střešní okna
 • okna a vchodové dveře

Dřevostavby u nás mají rozhodně velkou budoucnost. Nízká cena a úspora času jsou důležitými faktory při výběru typu stavby. Příjemné vnitřní klima vyvolává v obyvatelích domečku uklidňující pocity a přispívá k jejich životnímu komfortu. Dřevostavby jsou zárukou sympatického bydlení. Udělejte něco pro přírodu i pro sebe a neváhejte se vážně zamyslet nad myšlenkou bydlení v dřevěném ráji.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24225 (topprodukt.cz#1071)


Přidat komentář