Kompletní zednické práce - okres Zlín

Stavební úpravy patří do rukou profesionálů. Pokud vlastníte dům nebo jiný objekt, tak se musí i z hlediska údržby jednou za čas provést takové úkony, aby byla stavba pěkná i bezpečná. Co se vám nabízí?

Zednické práce. To jsou úkony, pod kterými si představíme v podstatě vše kolem stavby, ale skutečně víme, co se pod tímto pojmem skrývá? Zednické práce jsou totiž vzhledem k aplikaci velmi omezené, ale zastanou velkou plochu u stavebních realizací. Zatímco dříve se k zednickým pracím řadila ještě spousta jiných úkonů, dnes mají tyto přidružené činnosti své specializace. To se týká třeba i někoho, kdo míchá a podává maltu. I z tohoto důvodu pak zedník jako řemeslník je schopen nabídnout i jiné služby než jen ryze zednické práce. Na některé se podíváme blíže a neopomeneme ani i ty zednické činnosti.

Přemýšlíte také o zkušeném zedníkovi s dlouholetou praxí, který dělá následující služby:

  • veškeré stavební práce
  • zednické práce
  • obkladačské práce
  • sádrokarton
  • obklady a dlažby
  • zateplené fasád a omítky
  • výstavba rodinných domů

Zednické práce

Už jsme něco naznačili, nyní si zednické práce přiblížíme více. Jedná se v podstatě o stavební činnosti, které se vztahují na hrubou stavbu a jsou to práce zejména s cihlami, maltounebo třeba štukem. Zedník pak pracuje se samostatnou pokládkou a realizací. Jak jsme již zmínili, tak i míchání malty už může mít svého specialistu. To se ovšem týká charakteristiky zednických prací jako takových. Obecně platí, že řemeslníci nabízí i více činností, ostatně, jak jsme je přiblížili. Pro úplnost pak jen

uvedeme, že zedník z pozice svých aktivit zastane v podstatě největší plochu** stavebních** prací. Pokud si vezmete, že musí postavit statické zdi, zajistit základy a vytvořit jakousi „kostru" domu, tak v podstatě zajišťuje jednak důležité části domu a také zastane většinu částí, kdy by teoreticky zručný člověk mohl stavbu pak dokončit. Právě ale základy jsou zapotřebí k tomu, aby byl dům bytelný a kvalitní, abyste v něm mohli kvalitně bydlet a ne se ihned starat o opravné práce.

Obkladačské práce

Obkládání se týká jak venkovních, tak i vnitřních prostor. Pokud zařizujete koupelnu, tak zde se přímo nabízí obloženími kachličkami, kdy dnes máte mnohem širší výběr co do dezénu i ztvárnění. Kachličky totiž mohou být jednak různobarevně vyhotoveny, ale také i zpracovány. Nemusí to být jen klasické čtvercové variace, ale i různě tvarované prvky. Například lze jako ozvláštnění využít půlválcovité aplikace, které lemují stěny koupelen. Také si můžete nechat vyhotovit poličky, které jsou obložené kachličkami, aby byl celek interiéru kompaktní. Protože kachličky mají řadu předností, z nichž zejména vyvstává odolnost, snadná údržba a izolace proti poškození či protékání vody. Proto se využije jejich aplikace i v kuchyních nebo třeba v prostorách předsíní, komor, garáží či jiných míst, která jsou náchylná ke znečištění.

Co se týká venkovních prostor, tak zde může být využití obdobné. Často lidé využívají spodního obložení u domů, kdy se tak zabrání zašpinění omítky od bláta, rostlin, živočichů a jiných vnějších faktorů. Obložení dlažbou se pak týká i přístupových cest, schodišť a jiných ploch, které vytvářejí komunikační cesty nebo jen esteticky doladí danou část.

Zámkové dlažby

Od obložení komunikací se dostáváme ke specifické úpravě. Nejspíše jste o zámkové dlažbě slyšeli, ale o co se vlastně jedná a čím se liší od jiných dlažeb? Zámkové obložení se skládá z komponent, které mají přesně dané rozměry a tvary. Existuje tedy více typů velikostí, ale v jedné aplikaci se nachází vše v jedné rozměrové linii. To je velkou předností zámkové dlažby. Zatímco kostky, ať už ty malé nebo tzv. kočičí hlavy nejsou symetrické a vytváří nerovný povrch, tak zámkové obložení má jasně danou strukturu. Mezi jednotlivými částmi nejsou prohlubně, komponenty mají drsný povrch a díky tomu nezakopnete nebo si nepoškodíte pneumatiky kol. Zámková dlažba navíc působí velmi luxusně, skutečně jako terén, který známe ze zámků. Rovněž má i velkou nosnost, takže ji využijete jak na pěších zónách, tak i v místě před garáží, kde bez problémů můžete přejíždět autem. Zámkovou dlažbou lze tvořit rovný terén i točité cestičky, takže se jedná o velmi flexibilní materiál.

Zateplovací systémy

I když by se dalo říci, že letošní léto by si vzhledem k teplotám zasloužilo podpořit** zateplovacími systémy**, tak před zimou je nabídka zhotovení těchto aplikací aktuální a vzhledem ke zkušenostem i příhodná. Pokud není příliš teplé léto, lze předpokládat, že i zimy budou nelítostné. Zateplení je pak vhodné nejen z toho hlediska, aby vám nebyla zima, ale pokud prostupuje chlad a vlhkost zdmi, tak to nesvědčí ani stavbě samotné. Je proto nezbytné nechat si** zateplit** dům, abyste předešli problémům, ale také to skýtá i spousty výhod. Jednak se nabízí již zmíněné větší teplo a ochrana stavby. Také ušetříte za topení, protože teploty v domě jsou konstantní a nemají ztráty. Tím pádem se nedějí ani tepelné výkyvy, které mohou způsobit i zdravotní komplikace.

Zateplování samotné se pak provádí různými metodami, záleží na tom, jakou aplikaci firma poskytuje a co vám lze doporučit. Využívá se různých vyplňovacích materiálů, lze nechat namontovat i sádrokarton anebo jinak podpořit zdi, stropy i podlahy tak, jak je třeba vzhledem k teplotním standardům v místě.

Jsou činnosti, které byste měli nechat na odbornících, aby vám byla zajištěna kvalitní práce nejen z hlediska estetiky, ale také praktičnosti, dlouhotrvanlivosti a bezpečnosti. Zařizování kolem bydlení je sférou, kde byste neměli šetřit, protože se jedná jednak o váš komfort, ale také o zabezpečení útočiště. Nechte si tedy pravidelně kontrolovat stav objektu a také se ptejte po nových možnostech. Hlavně pamatujte, že čím dříve budete investovat do oprav, tím budou náklady menší. Spousta lidí chce šetřit na počátku, kdy lze sice něco obejít, ale následně se pak zjistí, že se musí dané procesy doplnit a zde už to je pak nutností, takže v konečném důsledku dáte i více peněz.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24864 (topprodukt.cz#2229)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 09.10.2013 21:01
Re: Kompletní zednické práce - okres Zlín Pěkně jsi se vychválil ty parchante.Však počkej,voda už se vaří...


Přidat komentář