Kvalitní elektrické sekačky na trávu

Trh je doslova zaplaven nabídkou různých druhů elektrických sekaček od osvědčených i méně známých výrobců. Pomůžeme vám zorientovat se v jejich nabídce a pokusíme se společně vybrat kvalitní elektrickou sekačku na trávu.

Přemýšlíte o nákupu kvalitní sekačky?

Možná si říkáte, o čem mám přemýšlet? Přece sekačka je pořád jen sekačka na trávu. To ale není úplně pravda. V jarních měsících, kde jsou dny bohaté na vláhu, trávník roste velmi rychle. A pokud chcete mít sekání trávy pod kontrolou během celého vegetačního období, spokojenosti dosáhnete pouze s kvalitní sekačkou. Správný výběr kvalitní sekačky vám ušetří nejen čas při samotné práci, ale také spoustu námahy i peníze. Pokud si totiž nevyberete tu správnou sekačku, která se bude hodit pro vaši zahradu, můžete být zklamáni jejím výkonem nebo svůj čas trávit po servisech.

Jak kvalitní elektrickou sekačku koupit výhodně?

Prodej kvalitních sekaček a zahradní techniky nabízí zkušení prodejci, kteří dokáží nabídnout osvědčené výrobky světových výrobců za příznivé ceny. Nejvýhodnější cenovou nabídku nalézají spokojení zákazníci podle svých zkušeností na internetu v e-shopech. Ideální kombinace pak nastane, pokud k eshopu patří také kamenná prodejna.

Jak vybírat elektrickou sekačku?

Před nákupem elektrické sekačky je třeba zhodnotit několik kritérií. Podívejme se na jejich stručný výčet:

  • rozloha zatravněné plochy
  • členitost terénu
  • sklon zahrady
  • způsob likvidace posekané trávy
  • záruka kvality sekačky
  • cena elektrické sekačky

Dříve než si jednotlivé body přiblížíme podrobněji, podívejme se, jaké základní typy elektrických sekaček vlastně existují.

Typy elektrických sekaček

Podívejme se, jaké druhy sekaček vlastně existují a podle čeho se dělí. V nabídce nalezneme sekačky rotační, diskové, bubnové, vřetenové nebo třeba strunové. Každý typ pracuje na trochu jiném principu a je určen pro jinou rozlohu trávníku nebo členitost terénu. Pokud tedy například budete sekat souvislou plochu zahrady, určitě si nebudeme pořizovat strunovou sekačku, která je vhodná zejména pro dokončení úpravy nepřístupného terénu. Pro velkou rozlohu zatravněné plochy pak vybereme zahradní traktor. Před nákupem elektrické sekačky si nejprve položme několik následujících otázek.

Jak velkou plochu budeme sekat?

Velikost plochy, kterou budeme sekat je při výběru sekačky prvním kritériem. Připravili jsme pro vás jednoduchý přehled:

  • plocha do 800 m2pro malé a rovné plochy s rozlohou trávníku do 800 m2 bude dostačující elektrická sekačka s nižším výkonem. Většina těchto sekaček je vybavena malým sběrným košem, který je potřeba častěji vynášet. Sekání trávy je ale s takovou elektrickou sekačkou velice snadné, díky lehké konstrukci. Kvalitní elektrická sekačka zaručuje v tomto případě velice snadnou manipulaci.
  • ** plocha nad 1 300 m2** – při této rozloze trávníku vás již začne omezovat délka kabelu, a proto bude vhodnější pořídit si motorovou sekačku. Pokud potřebujete upravovat extrémně velké travnaté plochy, uvažujte o nákupu** traktorové sekačky**.

Jak členitá je vaše zahrada?

Další důležitým kritériem při výběru elektrické sekačky je členitost vaší zahrady nebo terénu. Pokud je na vaší zatravněné ploše spousta překážek či nerovností a plocha zahrady není příliš velká, vybírejte ze široké nabídky elektrických sekaček s nízkou hmotností. Zde je velmi důležitým kritériem snadná manipulace s lehkou elektrickou sekačkou. Uvědomte si, že se budete neustále překážkám vyhýbat a často měnit směr a tím pádem sekačku přizvedávat.

Jaký je sklon vaší zahrady?

Sklon zatravněné plochy, kterou budete sekat, je důležitějším parametrem, než by se na první pohled mohlo zdát. Uvědomte si, že i při mírném sklonu se při sekání poměrně nadřete. Ve svahu můžete použít sekačku s pojezdem, která vám ušetří mnoho sil při jejím tlačení. To však platí pouze u mírného svahu. Pokud je svah prudší než 15 stupňů, zvolte kvalitní lehkou elektrickou sekačku. Pokud je svah prudší, přibližně v rozmezí mezi 30 až 35 stupni, použijte vyžínač.

Pořídit si sekačku s funkcí mulčování?

Převážná většina kvalitních elektrických sekaček je vybavena sběrným košem. Robustní sekačky s vysokým výkonem pak mohou být vybaveny bočním vyhazováním trávy. V tomto případě vždy vyvstává problém s odpadem, ve který se posekaná tráva promění. Pokud chcete tomuto problému předejít a zároveň váš trávník obohatit o důležité látky, vyberte si sekačku s funkcí mulčování**. Kvalitní elektrické sekačky s mulčováním** jsou vybaveny dvojitým ostřím, které dokáží trávu zcela rozsekat. Takto rozsekaná tráva padá zpět do trávníku a poslouží zároveň jako hnojivo.

Co skrývá lákavá cena neznačkových sekaček?

Mnoho neznámých výrobců sekaček láká své zákazníky na velmi nízké, někdy až podezřelé ceny. Pořízení takového výrobku se ale může velmi brzy vymstít. Takové sekačky bývají vyrobeny z nekvalitních plastů, které obvykle velmi brzy prasknou, během sekání trávy vypadávají kolečka nebo se uvolňuje rukojeť. Oprava prasklých plastů nebývá možná. Někteří zahrádkáři je i přesto nadále používají, protože je jim líto téměř novou sekačku vyhodit. Ale pozor - práce s poškozenou nekvalitní sekačkou je životu nebezpečná! Zkusme se tedy podívat na to, jak kvalitní, ale cenově dostupnou sekačku vybírat.

Vybírejte sekačky se zárukou kvality

Aby pořízení sekačky nebylo záležitostí pro jedno léto, vybírejte značku a prodejce, který vám dokáže nabídnout kvalitní, osvědčený výrobek, odborný servis, záruku a dodávku náhradních dílů. Máme pro vás tip na jednoho z nich. Výrobcem kvalitních elektrických sekaček je výrobce vynikající zahradní techniky STIGA. Pokud budeme chtít vyjmenovat nejprodávanější a zároveň nejoblíbenější zahradní techniku značky STIGA, musíme vyjmenovat zejména: benzínové a elektrické sekačky, travní traktory, plotostřihy, vyžínače, drtiče nebo vertikulátory.

Zahradní technika - STIGA

Výrobce zahradní techniky STIGA má totiž tradici. Firma STIGA byla založena ve Švédsku už v roce 1934. Víte kdo první vyrobil v již roce 1958 benzínovou travní sekačku? A kdo uvedl na trh jako první na světě zahradní ridery s pohonem všech čtyř kol? Právě výrobce kvalitní zahradní techniky STIGA. Sortiment výrobků STIGA začíná od malých, snadno ovladatelných elektrických sekaček až po velké zahradní traktory pro profesionální použití. Zahradní technika STIGA obsahuje také travní sekačky, strunové sekačky, křovinořezy nebo ridery. Aby byl výčet úplný, nesmíme vynechat ani nezbytné drtiče zahradního odpadu, pily, a pro zimu sněhové frézy. Výrobky a zahradní technika Stiga se zkrátka hodí v jakémkoliv roční období, od jara po zimu.

Výhodný nákup kvalitní zahradní techniky

Přesvědčte se o kvalitě elektrických sekaček STIGA. Vyberte si jakýkoliv výrobek ze sortimentu zahradní techniky a jako ostatní spokojení zákazníci potvrdíte hlavní výhody: dlouhá životnost, spolehlivost a velmi důležité -  bezpečnost veškerých výrobků! Kvalitní elektrické sekačky od renomovaného výrobce a za příznivé ceny - co víc si přát... Mottem výrobce STIGA je, že jakýkoliv jejich výrobek musí přinášet zákazníkům vysokou užitnou hodnotu a být navíc šetrný k životnímu prostředí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23879 (topprodukt.cz#413)


Přidat komentář