Kvalitní plastová okna - výběr firmy v Olomouckém kraji

Plastová okna jsou velmi oblíbeným produktem ve své oblasti. Jednak jsou cenově výhodné, spolehlivé a dá se s nimi tvořit řada kombinací vzhledu oknové výplně. Pokud zvažujete, jaká okna si pořídíte, tak se nechte inspirovat.

Na co si dát pozor při výběru oken

Při výběru okna vás asi jako první napadne jaký materiál, barevné provedení a vizuální podobu zvolit. Pak, až si vyberete okna, tak můžete narazit ale na problémy praktického rázu, se kterými jste před tím nepočítali. Jestli například žijete v památkové oblasti, tak se může stát, že vám v dané lokalitě nepovolí jiná okna než dřevěná, nebudete moci mít v prvním patře dvoudílné okno, když v přízemí už máte třídílné apod. Naštěstí výrobci oken reagují pružně, a protože někteří majitelé domů třeba nemohou vydat peníze za dřevěná okna, která jsou dražší, tak památkáři přimhouří oko a povolí plastová okna v dezénu dřeva. Stejně tak se s plastem dá více experimentovat, co se týká členitosti okna. Když budeme vycházet z nabízeného příkladu, tak můžete mít dvoudílný komplet, ale musíte si dvoutřetinovou část okna přepažit. Existuje mnoho možností, jak si vybírat okna, proto si zvolte to optimální pro vás.

Plastová okna

Plastová okna patří mezi velmi oblíbené produkty v této oblasti. Jejich montáž je velmi jednoduchá a rychlá.

Pro vás jako pro spotřebitele bude jistě přínosná skutečnost, že údržba kolem plastových oken vám nezabere skoro žádný čas. Plast je totiž odolný materiál, okno vyrobené na míru nijak nemění své vlastnosti (nebobtná a tím pádem se okna vždy dobře zavírají) a navíc má dlouhou životnost (zhruba jedna generace domu si vystačí s jedněmi plastovými okny).

Co se týká mytí, tak se nemusíte zabývat vysoce speciálními přípravky, protože plast snese hodně. Navíc povrch je hladký a tudíž se z něj snadno stírá špína.

Plast je jako materiál tvárný, a proto lze experimentovat s dezénem, barvou a podobou okna. Pokud nejste nijak omezeni úřady, tak si můžete vybírat barevné kombinace a varianty dle svého gusta a lze využít i imitace přírodních materiálů, jako je dřevo. Stejně tak můžete experimentovat s členěním, které bude ve vaší okenní výplni.

**Plastové okna
**

Manipulace s plastovými okny je jednoduchá. Okna jsou vzhledem k materiálu lehká, tudíž je snadno otevřou děti i starší lidé. Protože plast nemění tvar, tak se nedostanete do situace, kdy budete muset tlačit naběhlé okno do otvoru ve zdi.

Dalším důležitým kritériem je** izolace**. Plastová okna, díky výše zmíněným vlastnostem, kdy nemění svoji podobu, tak nepropustí nejen zimu, ale také má velmi dobré izolační vlastnosti, co se týká zvuku. Pokud tedy bydlíte v rušné ulici, tak je pro vás výběr plastového produktu příhodný.

Dostáváme se k neméně podstatnému důvodu, proč si pořídit plastová okna. Jejich pořizovací cena je mnohem nižší než třeba u dřevěných typů a navíc se podle propočtů užitečnosti uvádí, že návratnost investice se počítá tak kolem jednoho desetiletí. Vezměte si také, že díky skvělé izolaci ušetříte mnoho peněz za zdrojový příjem tepla (topení, kamna, akumulačky apod.).

Dřevěná okna

Pravdou je, že pokud chcete opravdu přírodní materiál, tak nic se nevyrovná originálu, tudíž pokud máte dřevěnou chatku, hájenku, roubenou chaloupku nebo jen chcete dřevěné okno, tak při bližším ohledání je vždy poznat, zda se jedná o originál nebo imitaci.

Dřevěná okna - Olomoucký kraj

Dřevěná okna se používají už několik staletí a za tu dobu firmy vymyslely několik vlastností, které činí přírodní produkty odolnějšími, izolačnějšími i ekonomicky výhodnějšími. Jako prvním důvodem pro výběr dřeva je asi ekologičnost přírodního materiálu. Ten evokuje určité splynutí s přírodou, což se samozřejmě odráží i na vašem rozpoložení, když se denně díváte na okna. Jestli jste ochráncem přírody, pak vám tato okna budou konvenovat. Dřevo je recyklovatelné a při jeho zpracovávání se spotřebuje několikanásobně méně energie než u klasických produktů z umělotiny. Navíc, pokud se vyskytne požár, tak se neuvolňují do vzduchu toxické složky.

Přírodní materiál dovoluje lepší manipulaci v případě renovace. Pokud je někde nějaká trhlina či poškození, tak se s tím dá něco snáze dělat než v případě plastu.

Dřevěná okna jsou potahovaná materiály, které eliminují některé nepříjemné vlastnosti, jež může přírodní materiál mít (bobtnání, kroucení, nedostatečná izolace v tomto důsledku apod.).

Hliníková okna

Tento typ umožňuje neotřelý vzhled okna, který je prostě jiný než dřevo nebo plast a navíc se nevyskytuje tak často, tudíž zaujme.

Hliníková okna jsou pevná, tudíž mají rovněž vysokou životnost a jejich masivnost se hodí i pro větší typy okenní výplně.** Hliníkový materiál disponuje vysokou odolností**, která zajišťuje ochranu před povětrnostními vlivy a nepřízní počasí. Jsou tepelně velmi dobře izolační, tudíž zanechají teplo uvnitř domu a chlad nechají venku.** Hliník je velmi lehký materiál, a proto manipulace s oknem je rovněž jednoduchá**.

Hlinikové okna - Olomoucký kraj

Máte už vybráno nebo stále stojíte před dilematem jaké okno si pořídit? Zajděte si do prodejny a seznamte se blíže se zpracováním, povrchem a nabídkou oken. Každý typ okna má své výhody. Tyto tři typy oken jsou asi nejoblíbenější, proto je lidé vybírají. Mějte na paměti, že výběr okna je dobrá investice, ať už si pořizujete produkt na celý život nebo na kratší dobu. Zatěsňovací výplň vám totiž může šetřit mnoho energie, proto okna spolu s dveřmi tvoří i energeticky důležitou součást vašeho domu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23902 (topprodukt.cz#475)


Přidat komentář