Kvalitní robotická sekačka na trávu

Kromě robotického vysavače, který si poradí s drobky, prachem a další špínou v naší domácnosti, přichází robotická sekačka na trávu, kterou ocení všichni, kteří jsou majiteli zelené plochy, ať už u rodinného domku, nebo u chaty či chalupy.

Jezdíte nepravidelně na chatu, chalupu a vždy první práce, která Vás čeká je posečení přerostlého trávníku? Pokaždé si říkáte, že to není možné, že za tak krátkou dobu trávník tolik povyrostl? Jak by se Vám líbilo příště přijet a trávník by byl již posečený? A místo toho, abyste se postarali o trávník, tak se postarali sami o sebe: uvelebili se do pohodlného křesílka, houpačky a začetli se do oblíbené knihy? Uvažujte o koupi robotické sekačky.

Výhody robotických sekaček

Robotické sekačky mají své nesporné výhody, mezi které bezpochyby patří, že pracují a nabíjí se sami bez nutnosti jakéhokoli, tj. i sebemenšího dozoru. Některé modely robotických sekaček disponují velmi nízkou hlučností, mohou se tedy bez problému používat v prostředí a místech, kde je nutnost zachování klidu. Máte malé děti? Robotická sekačka nikterak nebude rušit miminko v jeho spánku. O** robotickou sekačku** se nemusíte bát, že by ji někdo zcizil. Díky svým vychytávkám, jako je hlasitý alarm, senzor zvednutí, textová zpráva na dálku, si každý hned rozmyslí si ji přivlastnit. Robotické sekačky jsou velmi jednoduché na ovládání, kdy sekačku jednoduše dáte na plochu, která je zapotřebí posekat.** Robotickou sekačku** můžete jednoduše nastavit, zda budete chtít sekat trávu pravidelně po určitém počtu dnů. Sekačka tak bude moci sekat trávník i v dny, kdy nebudete doma. Můžete odjet na týdenní, čtrnáctidenní dovolenou, bez obav, že by trávník po Vašem návratu byl v přerostlém stavu a Vy pak bojovali s jeho posečením.

V případě, že při práci sekačky dojde k náhlému dešti, sekačka by měla být odolná a nezničí se. Což právě oceníte, když máte sekačku naprogramovanou na sekání i v době Vaší nepřítomnosti, kdy budete na dovolené, služební cestě apod.

Proč si pořídit robotickou sekačku?

Chcete mít nejen upravený, ale i kvalitní trávník? Pak** robotická sekačka** díky svému způsobu sečení trávy, tj. na malé kousky, jenž se, pokud posečenou trávu necháme ležet, přemění na přírodní hnojivo. Trávník tak bude vyživený, kvalitní. Rádi byste při sekání trávy ušetřili nějakou tu korunu? Robotická sekačka, v porovnání s běžnou sekačkou, má nízkou spotřebu energie. Za ušetřené peníze si pak můžete něco pořídit, ať už na zahradu, domů, nebo pro osobní potěchu. V současnosti se většině z nás nedostává času, je ho stále méně a méně. V práci jsme tzv. od nevidím do nevidím, pak rychle nakoupit, uvařit, poklidit, dohlédnout nad úkoly dětí, pohrát si s dětmi atd. a je čas jít spát. A o víkendu, kromě běžných domácích prací i údržba o zahradu. A právě alespoň o víkendu můžete ušetřit spoustu času, kdy místo strávených minut sečením, stačí jen zapnout robotickou sekačku a místo toho si například užít relaxaci.

Cena robotických sekaček

Robotickou sekačku je možné si pořídit od částky cca 30 000 Kč. Cena některého modelu se však může vyšplhat i přes částku 300 000 Kč. Rozdíl v cenách spočívá v jejich možnostech a vymoženostech.

Jak vypadá posečená tráva robotickou sekačkou?

Zakládáme-li si na trávníku, je pro nás stěžejní i jeho posečení a způsob posečení.** Robotická sekačka** je unikátní v tom, že při sečení nezanechává žádné pruhy, jak je to v případě některých běžných sekaček, a to z důvodu, že nože při otáčkách nevytvářejí žádné vzdušné víření.

Kde je možné využit robotickou sekačku?

Robotickou sekačku využijete všude tam, kde byste chtěli použít běžnou sekačku. I když budete mít zahradu do kopce, není pro sekačku problém si poradit s takovýmto nasměrováním terénu. Každou zahradu netvoří jen zelená plocha, naopak jsou součástí zahrad i keře, stromy. Jak s takovouto překážkou si robotická sekačka poradí? Terén, kde sekačka pracuje, monitoruje za pomoci senzorů, je-li příslušný objekt pro sekačku příliš tvrdý a vysoký, jednoduše změní svůj směr a seče dál.

Princip fungování robotické sekačky

Robotická sekačka se tiše pohybuje po travnaté ploše a seká, doslova rozsekává trávu na malé, několika milimetrů dlouhé kousky, které pak zůstávají ležet na trávě.** Posekanou trávu** můžete jednoduše shrnout hráběmi, nebo ji nechat ležet, neboť je dokonalou ochrannou v parných letních dnech, před případným vysoušením travnaté plochy. V podstatě se staráte o ekologický kompost, kdy zpětně zajistíte půdě potřebné živiny.

Sekačka si poradí nejen s trávou na volné ploše, ale také zvládne sečení i na okrajích trávníku.

Robotická sekačka a robotický vysavač

Vezmeme-li si** robotickou sekačku a vysavač**, pracují na podobném principu. V obou případech se jedná o plně automatizované pomocníky, kteří díky zabudovaným senzorům prověří příslušný terén, kde se nachází a poté buď sekají trávu, nebo vysávají nečistoty. Je-li v cestě nějaká překážka, snadno ji rozpoznají, včas se před ní zastaví a změní svůj směr k pokračující činnosti.

Možnosti robotických sekaček

Robotické sekačky jsou vybavené ultrazvukovým vestavěným senzorem, který využívá ultrazvukové technologie, díky kterým je možné zabránit případně vzniklým kolizím. Součástí sekačky je panel, na kterém je možné si nastavit nejrůznější kombinace. Jak jsme již výše uvedli, robotická sekačka si vždy sama, když jí dochází potřebná energie, najde cestu ke své nabíjecí stanici.

Na co se zaměřit při výběru robotické sekačky

Při výběru robotické sekačky by Vás mohla zajímat doba sekání na jedno nabití, potřebná doba nabíjení, rozsah výšky sekání, šířka záběru sekání, maximální doporučená plocha pro sekání, odolnost proti vodě, zdroj energie, rychlost pojezdu, hlučnost při sekání, hmotnost.

Při nákupu sekačky, ať už ji vybíráte v kamenném obchodu nebo e-shopu, se zajímejte také o to, zda Vám sekačku při doručení předvedou a provedou instalaci. Cena se může odvíjet také od toho, zda je v ní zahrnuto předvedení práce se sekačkou a její instalace. Instalace však není zas až tak náročná, neboť veškeré potřebné náčiní, včetně postupu, by mělo být součástí balení.

V případě, že budete nakupovat sekačku přes internet, nejenže si ušetříte čas, který byste museli strávit v kamenné prodejně při nákupu, ale můžete si i objednat předvedení a instalaci sekačky přímo u Vás doma.

Výrobci robotických sekaček

V současnosti nabízí robotické sekačky výrobci, mezi kterými nechybí Husqvarna, Robomow, Lizard, Belrobotics. Při nákupu máte na výběr hned z několika modelů od každého výrobce.

Robotická sekačka šetří váš čas

Ušetřete si vynaloženou energii a drahocenný čas, kterého se Vám nedostává, díky** robotické sekačce**. Zatímco bude pracovat na zahradě, Vy můžete Váš čas věnovat jiným pracím, nebo trochu relaxovat. Kromě toho se nemusíte starat o travní odpad, protože velikostně posečená tráva je skvělá pro mulčování a uspoříte i za hnojení a závlahu traviny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23859 (topprodukt.cz#367)


Přidat komentář