Kvalitní zahradní traktory

Je součástí Vašeho rodinného domku, chaty nebo chalupy zahrada větší plochy? Zvažujete, zda si máte pořídit sekačku na trávu nebo spíše zahradní traktor? Zvolíte-li traktor, budete mít kupříkladu zahradu posekanou mnohem dříve a s výrazně menší námahou.

Ať už potřebujete posekat travnatou plochu větších rozměrů, nebo třeba i fotbalové hřiště, oceníte možnosti, které nabízí zahradní traktor. Zahradní traktory disponují například širokým záběrem sečení, ale také nastavitelnou výškou sečení. A co víc, můžete k nim přidělat další pomocníky, jako je kupříkladu sněhová fréza.

Kvalitní zahradní traktory si poradí s náročnou prací na zahradě, nejen při samotném sekání, ale i při práci s rozličným příslušenstvím.


Výhody pořízení zahradního traktoru

Pořídíte-li si kvalitní zahradní traktor, můžete si být jisti, že Vaši zahradu posekáte podstatně rychleji, než kdybyste použili běžnou sekačku. Zahradní traktor má totiž větší záběr sečení. Zahradní traktor se také může pochlubit svoji jednoduchou ovladatelností a maximálním pohodlím při samotném sekání.

Potřebujete trávu pouze posekat, sebrat do koše a vysypat, nebo ji použit pro mulčování? Zahradní traktor Vám toto umožňuje, je na Vás, co si vyberete. V případě, že se rozhodnete pro mulčování, je tráva jemně rozsekána na drť. Nemusíte používat žádné hnojivo, máte rázem svoje přírodní, ekologické. Vyžaduje to ovšem častější sečení. 

Vezmeme-li v potaz sekačku na trávu a zahradní traktor, tak zahradní traktor disponuje mnohem větším sběracím košem na posekanou trávu. Nemusíte tedy tak často vysypávat naplněný koš. U zahradního traktoru si můžete nastavit potřebnou výšku sečení, jak chcete, aby tráva byla vysoká. Zahradní traktory disponují také širokým záběrem sečení.

Doplňky zahradních traktorů

Dplňky zahradních traktorů jsou:

  • Hydrostatická převodovka – hledáte traktor, se kterým budete moci pracovat bez nutnosti řazení jednotlivých rychlostních stupňů? Pak zvolte zahradní traktor s hydrostatickou převodovkou, která je v podstatě obdobou automatické převodovky u auta.
  • Spínač signalizace plného koše – určitě pro Vás nebude moc pohodlné, pokud byste se opakovaně dívali do sběrného koše, zda je, či ještě není plný. Praktický spínač signalizace plného koše Vás včas upozorní, že je čas koš vyprázdnit.
  • LCD displej – některé modely zahradních traktorů jsou vybavené LCD displejem, kdy pro Vás bude ovládání traktoru naprostou hračkou.

Na co se zaměřit při výběru zahradního traktoru

Při výběru zahradního traktoru byste se měli zaměřit na:

Terén, na kterém bude zahradní traktor pracovat

Chcete si pořídit zahradní traktor pro zahradu, abyste docílili udržovaného, hezkého trávníku, nebo pro louku, kde nebude až zas tolik záležet na pravidelnosti sestřihu? Při volbě zahradního traktoru berte v potaz právě druh pozemku, pro který si chcete traktor pořídit. V případě, že například bude pozemek ne zrovna rovný, nebo bude do kopce, je vhodnější volit traktor s náhonem na všechny čtyři kola.

Záběr sečení zahradního traktoru

Zahradní traktory se liší možným záběrem sečení.

Výška sečení zahradního traktoru

Vedle záběru sečení, je možné vybírat traktory, které se odlišují i** výškou sečení**. Informujte se, zda příslušný zahradní traktor zvládne bez větších problémů i přerostlou trávu, nebo likvidaci spadaného listí.

Objem koše zahradního traktoru

I v tomto parametru se zahradní traktory liší. Obecně, čím větším objemem traktor disponuje, tím pojme logicky více posečené traviny a nemusíme zas tak často koš vysypávat.

Manipulace s objemovým košem

Na jednu stranu je sice pravda, že větší objemový koš pojme sice více trávy a nemusíme tak často ho vysypávat, pak ovšem je zapotřebí pamatovat na to, že čím větší objemový koš, tím bude také těžší a manipulace s ním bude o poznání složitější při vyklápění a vysypávání.

Ovládání traktoru

Pořizujeme-li si jakéhokoli pomocníka, ne jen zahradní traktor, určitě nás zajímá, jak se ovládá. Zda je zapotřebí provést x kroků, než se uvede do chodu a musíme zpočátku neustále brát do rukou manuál, nebo je ovládání snadné, intuitivní.

Ovládání brzdy zahradního traktoru

Pokud budete vybírat zahradní traktor v kamenném obchodu, vyzkoušejte si ovládání brzdy, zda to pro Vás bude pohodlné, abyste se nemuseli zbytečně ohýbat apod.

Výhozový otvor

Než se dostane posečená tráva do objemového koše, musí projít tzv. výhozovým otvorem. Je-li tento otvor příliš úzký, může se Vám opakovaně stát, že bude ucpaný, sekáte-li ne zrovna suchou trávu.

Regulátor dobíjení zahradního traktoru

Každý motor s elektrickým starterem a baterií je vybaven regulátorem dobíjení.

Záruka na zahradní traktor

Zajímejte se u výrobce, prodejce, po jak dlouhou dobu poskytnou na příslušný zahradní traktor záruku. Informujte se i na možný pozáruční servis u příslušného prodejce, ať už nakupujete v kamenné prodejně, nebo přes e-shop.

Příslušenství k zahradnímu traktoru

Při výběru zahradního traktoru se zajímejte, zda a jaké příslušenství s traktorem získáte, kupříkladu nabíječka baterie, mulčovací sada aj.

Cena zahradního traktoru

Cena by neměla být tím stěžejním a konečným faktorem, který rozhoduje o koupi příslušného traktoru. I kdyby nám de facto nezáleželo na investované výši do traktoru, ne vždy znamená ta nejvyšší cena, také nejvyšší kvalitu. To platí nejen při výběru zahradního traktoru.


Zahrada je pro nás místem odpočinku a relaxace. Z naší strany však vyžaduje určitou péči. Abychom náš veškerý volný čas netrávili údržbou o ní, je dobré si pořídit nejrůznější pomocníky, se kterými bude péče o zahradu hračkou. Klasickou kosu a srp je možné vyměnit za výkonnějšího a rychlejšího pomocníka:** zahradní traktor**.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23878 (topprodukt.cz#412)


Přidat komentář