Marmoleum na podlahu - výběr

Marmoleum je označováno jako podlaha budoucnosti. Dalo by se říci, že jde vlastně o čistě přírodní linoleum. Marmoleum o svých kvalitách přesvědčí především svými vynikajícími užitnými vlastnostmi a také výběrem a skladbou barev.

Marmoleum 1.Marmoleum je podlahovina připomínající linoleum, ale s poněkud jinými vlastnostmi, vzhledem a také z odlišných materiálů. Je z čistě přírodních materiálů, je praktické, v každé místnosti působí esteticky a příjemně, vydrží dlouhé roky, nabízí různé barevné kreace a celkově kvalita a vlastnosti marmolea přímo vybízí k upřednostnění před ostatními nabízenými podlahovými krytinami.

Co je marmoleum?

Jde vlastně o přírodní linoleum, které je vyrobeno ze 100 % přírodních materiálů jako jsou pryskyřice, lněný olej, vápenec, dřevitá moučka a přírodní pigmenty. Navíc technika použitá k výrobě marmolea je maximálně šetrná k přírodnímu prostředí. Při výrobě se suroviny smíchají a nalisují za vysokého tlaku na nosnou vrstvu z jutové tkaniny. Kyslík pak vytvrdí materiál do požadované pružnosti a pevnosti. Nakonec marmoleum dostane speciální povrchovou úpravu.

Tento postup výroby zajišťuje vysokou odolnost a trvanlivost. Speciální povrchová úprava navíc pomůže zachovat barvu po dlouhé roky bez blednutí. Výrobce uvádí, že životnost marmolea je i více než třicet let. U některých typů marmolea se uvádí dokonce padesát let. Zajímavostí je i to, že jako příklad odolnosti materiálu uvádí výrobce, že pokud vám spadne na marmoleum hořící cigareta, zůstane nepoškozené.

Jaké má marmoleum vlastnosti?

Marmoleum 3.Marmoleum má tyto vlastnosti:

 • Marmoleum je teplejší než klasické linoleum a je možné ho pokládat na podlahové topení.
 • Marmoleum snadno dosahuje pokojové teploty, nestudí, navodí pocit útulnosti pohody a tepla.
 • Je naprosto antistatické a také odolné vůči vlhku a vodě. To znamená, že ho lze bez jakýchkoliv problémů pokládat i v koupelnách a kuchyních.
 • Vzhledem k tomu, že má marmoleum antialergenní vlastnosti, lze ho požít v domácnostech s alergiky i v nemocničních zařízeních.
 • Marmoleum snese vysoké zatížení a tak není problém v místnostech, kde je marmoleum chovat domácí mazlíčky. Z tohoto důvodu je velmi vhodné i pro komerční prostory.
 • Zajímavá je i likvidace již použitého marmolea. Vzhledem k tomu, že jde opravdu o přírodní materiál lze ho spálit nebo prostě zkompostovat.

V jakých barvách se marmoleum nabízí?

Výběr barev je opravdu široký. Dokonce je možné nechat si vyrobit barvu na přání. U marmolea není nic nemožné. Lze kombinovat různé pastelové barvy, v nabídce najdeme kosočtverce, různě zkombinované pruhy a trojúhelníky či jiné vzory podle přání. Navíc každý rok je předvedena nová kolekce barev a tak se nabídka stále rozšiřuje. Výrobce nabízí i klasické dřevité odstíny, a tak uspokojí každého zákazníka.

Jak marmoleum položit?

Marmoleum 4.Vzhledem ke specifickým vlastnostem marmolea je lépe objednat si na položení odbornou firmu, která má certifikát společnosti, která marmoleum vyrábí. Před pokládkou marmolea je nezbytné mít kvalitně upravený podklad. Ten musí být nejlépe vystěrkovaný, čímž docílíme rovnosti a hladkosti a také řádně vysušený a bez prachu. Speciální technika pokládání marmolea zvaná click zajišťuje, že spáry jsou téměř neviditelné. Vzniká tak dojem, že se jedná o jednolitou přírodní podlahu.

Jak marmoleum udržovat?

Údržba není složitá. Navíc vlastnosti marmolea zaručují jednoduchou a rychlou údržbu. Na marmoleu nevznikají skvrny, nemění se barvy a bakterie se množí minimálně. Má vynikající antistatické vlastnosti. Na marmoleu se tak netvoří chuchvalce prachu jako na jiných podlahových krytinách.

Tím, že má marmoleum silnou ochrannou vrstvu, je pro něj nejlepší údržba za sucha. Stačí přetřít suchým mopem a je hotovo. Pokud přece jen vytvoříme mastné skvrny, stačí na odstranění mokrá látka. Výrobce doporučuje, pokud je podlaha více špinavá, použít speciální přípravky pro čištění a pro obnovení ochranné vrstvy. Přípravky je nejlépe nanášet mokrým mopem.

Při větším úklidu prováděným mokrým mopem a čisticím prostředkem, je cítit mírný zápach. Ten však zmizí ihned, jak podlaha uschne. Je to proto, že marmoleum je opravdu z přírodních materiálů a proto se tak i chová. Je to podobné, jako když namočíme dřevo.

Kde lze marmoleum použít?

Marmoleum se dá použít prakticky všude. Pravdou však je, že svým vzhledem nenahradí ani koberec ani klasické dřevěné podlahy. Marmoleum se hodí především tam, kde se upřednostňuje praktičnost a estetické provedení.

Vzhledem k vlastnostem, které marmoleum má, je jeho použití nanejvýš vhodné ve zdravotnických zařízeních, ve školách, školkách, dětských domovech, lázních, jídelnách a všude tam, kde se využijí jeho antialergické vlastnosti.

Z jakých typů můžeme marmoleum vybírat?

Marmoleum se vyrábí ve dvou řadách a to řada pro bytové prostory a řada pro komerční prostory. Každá řada obsahuje několik druhů se specifickými vlastnostmi.

Bytová řada marmolea

Marmoleum 5.Druhy bytové řady marmolea:

 • Marmoleum Home je určeno, jak již název napovídá, do bytů a domácností. Je nabízeno v pásech o dvoumetrové šířce. Vybírat můžete ze 47 dekorů v mnoha pestrých tónech. V nabídce najdete i provedení v barvě dřeva.
 • Marmoleum Click je deska z rubové strany opatřená korkem a z lícové strany marmoleem. Desky mají tvar lamely nebo čtverce a jsou nabízeny v 21 odstínech, které lze vzájemně kombinovat a tak vytvořit podlahu přesně podle svého přání.
 • Marmoleum Dual se vyrábí ve tvaru čtverců. Vybírat můžeme z 30 barev. K Marmoleu Dual jsou nabízeny i dekorativní prvky, takže máme možnost kombinovat barvy, čtverce a dekorativní prvky a vytvořit tak jedinečnou podlahu přímo pro náš byt.

Komerční řada marmolea

Druhy komerční řady marmolea:

 • Marmoleum 6.Marmoleum Global 3 nabízí naprosto bezkonkurenční výběr neobyčejných designů inspirovaný současnou i budoucí architektonickou vizí. Výrobce o tomto typu marmolea říká, že jde o ekologický, ekonomický a designový základ vaší budoucí podlahy.
 • Marmoleum Ohmex je speciálně vyrobeno pro místnosti, kde jsou počítače a citlivá elektrická zařízení. Je dodáváno ve čtyřech barvách.
 • Marmoleum Sport patří do kategorie elastických podlahových krytin, které jsou nainstalovány na pružné konstrukci. Tento typ marmolea se používá zejména ve sportovních halách, kde minimalizuje možnost rizika zranění.** Marmoleum Sport** je nabízeno ve 12 barvách, které lze vzájemně kombinovat tak, aby vymezily hranice pro určité druhy sportů.
 • Marmoleum Acoustic je nabízeno v šesti barvách. Jeho nejdůležitější vlastností je, že snižuje kročejovou hlučnost. Toto provedení marmolea snižuje náklady na pokládku, poněvadž může být nainstalováno v jednom kroku bez základního podkladu.
 • Marmoleum Decibel - u jeho konstrukce je kladen důraz na maximální možné snížení kročejového hluku. V této vlastnosti dosáhlo Marmoleum Decibel první místo na světě v linoleových produktech. Jeho užití je vhodné zejména tam, kde je nutné zachovat naprosté ticho při pohybu osob.

Jaká je cena marmolea?

Cena marmolea se pohybuje mezi cenou podlahy laminátové a dřevěné. Zásluhou velice dlouhé životnosti, někde se uvádí až 50 let, a nízké ceny za údržbu** vychází náklady na marmoleum až tři krát nižší než u laminátových podlah a čtyřikrát nižší než u podlah dřevěných.**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23907 (topprodukt.cz#487)


Přidat komentář