Montáž tepelných čerpadel - Mladá Boleslav

Rok se pomalu přehupuje do chladnějšího období, a proto je nutné myslet na tepelné zařízení. Pokud zvažujete aplikaci nebo renovaci tepelného systému, tak se podívejte, co nabízí taková tepelná čerpadla, která jsou stále více oblíbenější.

Výběr topného systému je velmi podstatný, ovšem spousta lidí toto podceňuje. Volí pak prvky, které jsou sice osvědčené, ale pak zde není třeba žádný posun, co se týká zajištění tepla. Věnujme se tepelným čerpadlům. Tyto produkty získají energii alternativní formou, čemuž spousta lidí nevěří, že může fungovat tak spolehlivě, jako klasické systémy. S funkcemi vás seznámíme podrobněji níže, ještě si ale uvedeme jeden důvod, proč lidé váhají nad výběrem čerpadla. Je tím cena. Pořizovací náklady jsou pravda sice vyšší, ale zase na druhou stranu, užívání je poté několikanásobně menší, tudíž se vám investice vyplatí. Pokud už máte větší zájem o tepelné čerpadlo, tak pokračujte dále ve četní, kdy se dozvíte více.

Montáž tepelných čerpadel - Mladá Boleslav

Jestli budete chtít zajistit aplikaci tepelných čerpadel, tak se obraťte na pana Tomáše Svobodu (www.masterservis.eu), který nabízí i řadu jiných služeb. Jimi mohou být technické zařízení budov (topné systémy, vodoinstalace, sanita, zdroje tepla, centrální vysavače, bazény a bazénové technologie), servis tepelných čerpadel, chlazení a klimatizační produkty a také repase tepelných čerpadel nebo i modernizace. Stejně tak si můžete objednat automatické zavlažovací systémy a regulace vytápění, chlazení a ovládání bazénu a to i kombinace i s možností připojení k internetu nebo GSM. Veškeré služby jsou dostupné pro rodinné domy, rekreační objekty, průmyslové stavby, komerční stavby, školy a podobně. Ve spolupráci s firmou se vám nabízí profesionální přístup za pomoci využití kvalitních produktů na trhu. Rovněž se můžete poradit s odborníkem, pokud budete něco chtít, ale nevíte, jestli je to pro vás vhodné nebo neznáte všechny možnosti. Pan Svoboda má za sebou řadu realizací, které mu zajistily dostatek zkušeností a spokojených zákazníků, mezi které můžete patřit i vy.

Pan Tomáš Svoboda je k dispozici na adrese Boseň 88, Mnichovo Hradiště. E-mailové spojení je info@masterservis.eu a telefonní kontakt zní 739 453 855.

Tepelná čerpadla - Mladá Boleslav

Než si necháte aplikovat tepelné čerpadlo, tak se poohlédněte po nabídce, abyste věděli, co bude nevhodnější k vašemu domu. Samozřejmě se v první řadě nabízí i poradenství odborníků, můžete se ale i optat přátel, pokud mají čerpadla namontována. Lze si sehnat i dostupné informace v různých médiích a kde vám nebude něco jasné, tak se rovněž můžete obrátit na profesionály v oboru, kteří vám řeknou, co by bylo pro vás nejlepší.

Výhody tepelných čerpadel

Charakteristikou tepelných čerpadel je především šetrnost. Tato vlastnost se dotýká navíc hned dvou rovin. Ekologické a finanční. U prvního motivu se nabízí, že produkt využívá sluneční energie, kterou posléze přeměňuje v tu tepelnou, jež ohřívá vodu. Díky tomu, že se sbírá teplo ze slunce nebo z okolí, tak nedochází k uvolňování zplodin do ovzduší jako je tomu u topení v kamnech nebo v případě provozu elektrárny. Tím se pak dostáváme i k finanční stránce.

Čerpaný zdroj tepla není totiž závislý na výrobě, produkci, velké firmě ani zaměstnávání velkého počtu pracovníků. Prostě se jen získává teplo, které produkuje příroda a to nestojí nic, čili se platí jenom za provoz, na kterém čerpadlo funguje. Díky tomu se může ušetřit i o více jak polovinu peněz, než které byste vydali za běžné tepelné produkty.

Čerpadlo pak funguje i na více principech, můžete jej mít i jako větrací systém, což zase nabízí úsporu za další potenciální produkt, který byste vzhledem k čím dál více extrémnějším teplotním výkyvům mohli využít.

Výběr tepelného čerpadla

Předně byste měli vědět, jakou spotřebu má váš dům a dle toho se řídit při** výběru čerpadla**. Poraďte se proto s odborníkem, co by bylo nejvhodnější, ale všeobecně platí, že když je -15°C a dům ztratí kolem 10 kW, tak by se i výkon čerpadla měl pohybovat kolem 10 kW.

Dalším vodítkem je pak typ čerpadla. Energii, kterou sbírá, může získávat ze země nebo ze vzduchu. Čím je nižší teplota vzduchu (např. v horách), tím je vhodnější vybrat čerpadlo, které absorbuje teplo ze země. Naopak, když jste v oblasti, kde jsou teploty vyšší, tak je lepší zvolit čerpadlo, jež bere energii ze vzduchu. Díky těmto faktorům se totiž zajistí šetrné užívání. Na množství vytvářeného tepla sice nemá vliv to, jaký typ využíváte, ale pokud se stane, že čerpadlo musí více zabrat při výrobě energie, tak je to samozřejmě finančně náročnější.

V dalších fázích se pak hodnotí i jiné spotřební prvky, jako je třeba napájení tepelného čerpadla, kdy jednofázové typy mají náročnější nároky na spotřebu, tudíž opět zvažujte, zde není lepší investovat do složitějších systémů.

Tepelná čerpadla také nabízí řadu komfortních služeb jako je třeba manipulace na dálkové ovládání a podobně. Zde už je víceméně na vás, co si zvolíte. Není to na škodu, ovšem nejedná se o nutné příslušenství.

Montáž tepelných čerpadel

Jak tepelné čerpadlo funguje? Hlavním stavebním prvkem je aplikace na zahradu, tudíž musíte mít dostatečnou plochu pro položení systému. Když se instaluje část čerpadla pod pozemní povrch, tak poté se aplikuje i vnitřní systém, který ohřívá vodu. Tyto fáze jsou navzájem propojeny a dochází tak k užívání po celý rok, které nezávisí na tom, kdy vám centrální služby (elektrárny) propustí teplo.

Užívání tepelných čerpadel

Teplo si čerpadlo nejprve bere venku. Jak už jsme zmínili, může to být ze vzduchu nebo ze země. Tím se energie dostává do části ohřevu, kdy se voda přivede na požadovanou teplotu a v takovém stavu proudí dál. Může to být užitková voda, ale stejně tak i ta, která zajišťuje zdroj tepla v topení, tudíž se takto může vytápět i celý dům. Užívání čerpadla je v této fázi stejné jako u každého jiného systému. Můžete mít na výběr z různých typů vytápění (radiátory, podlahové prvky, stěnové produkty a podobně) i řadu doplňků (např. regulátory), které vám ulehčí užívání topení.

Vyberte si takový topný systém, který vám bude vyhovovat nejvíce. Nenechte se odradit počáteční větší cenou, protože následné užívání vám investice mnohonásobně vrátí. Spousta lidí má někdy pocit, že si nemůže zpočátku vynaložit finance na pořízení nového produktu. Ovšem tato námitka není na místě, jelikož provoz je pak bude stát více. Alternativní systémy zase nejsou o tolik dražší než jiné dostupné technologie, proto, pokud vyloženě nejste ve finanční tísni (a ruku na srdce, když pořizujete nový topný systém, tak asi vyloženě ne), tak raději dejte peníze do počátku a uskromněte se. Až vám bude chodit výplata, tak nebudete z ní utrácet tolik za topení a ekonomická situace se vám ihned dorovná. Neopomeňte ani šetrnost k životnímu prostředí, která je důležitá a také se nabízí i možnost dotace, pokud zvolíte takový prvek, jenž bude vyhovovat kritériím energetických programů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24838 (topprodukt.cz#2199)


Přidat komentář