Návrhy a design interiérů

Čím to je, že při vstupu do některých prostor (byty, kanceláře, hotelové pokoje), se cítíte vyloženě dobře, zatímco v jiných se cítíte nesví, neuvolněni, v napětí? Kouzlo spočívá ve sladěných barvách, vhodném nábytku, včetně podlahových krytin a doplňků.

Vkusně si zařídit domov, nebo kancelářské prostory, je doslova uměním. Mohlo by se zdát, co na tom je tak složitého a těžkého. Vezměte si však jen prvky, které tvoří každou místnost: podlahová krytina (dlažba, plovoucí podlaha, linoleum, koberec aj.), stěny (výmalba, vytapetování), nábytek, dveře a zárubně, osvětlení, doplňky. Stačí málo a interiér bude působit útulně, přívětivě, nadčasově. Ovšem, stačí také málo a interiér bude přeplácaný, nevkusný, strohý, studený apod.

Možná přemýšlíte nad tím, že byste si pořídili** grafický** program, abyste si sami „pohráli“ se zařizováním domova či firmy. Ovšem, i sebelepšímu programu chybí taková „maličkost“, jako je cit pro detail, barvy, kreativita a nadhled profesionála, včetně zkušeností. Ne nadarmo se prostorám, kde žijeme, říká domov. Aby však domov byl skutečným domovem, je důležité se v něm cítit příjemně, bezpečně a pohodově. V tomto případě, tj. využití služeb profesionální firmy, která se zabývá návrhy a designem interiérů, se rozhodně vyplatí. Vložené investice se Vám vrátí v podobě harmonie a pohody bydlení.

Návrhy a design interiérů - Praha

Rádi sledujete v televizi pořady, kdy specialisté na návrhy a design interiérů doslova vykouzlí z původních „studených a nevýrazných místností“ útulné, prosvětlené a moderní? Sice jste si sami dali velkou práci nad sladěním jednotlivých komponentů v místnostech, ale cítíte, že to stále není ono? Či by Vás zajímalo, co by mohla u Vás designérská firma změnit k lepšímu?

Je-li tomu tak, pak se obraťte na některou z firem specializujících se na návrhy a design interiérů.

Návrhy interiérů na klíč krok za krokem

Rozhodli jste se, že oslovíte firmu, která se zabývá návrhy a designem interiérů? Zajímá Vás, jak bude vypadat spolupráce mezi Vámi a danou firmou?

Fáze projektu – vstupní analýza

V prvé řadě Vás čeká nezávazná konzultační schůzka, a to nejlépe na místě budoucích změn. I když může schůzka proběhnout v sídle firmy, pak by jen těžko specialista přes design mohl získat reálnou představu o prostoru, který budete chtít přetvořit. Sice můžete donést řadu fotografií, ale osobnímu prohlédnutí místností, se žádné fotografie nevyrovnají. Fotografie totiž zkreslují. Ostatně, byli byste sami proti sobě, kdybyste se chtěli sejít jinde. Budete totiž moci pozorovat práci designéra „přímo v akci“.

Specialistu provedete po domě, bytu či firmě a následně pak můžete probrat jeho prvotní nápady a návrhy, s ohledem na Vaše přání a požadavky. Součástí konzultační schůzky je i nezbytné zaměření příslušného prostoru. Poté si dohodnete další termín schůzky. Než k ní dojde, vypracuje Vám firma nezávaznou cenovou nabídku, včetně harmonogramu plnění jednotlivých prací.

Fáze projektu – dispoziční řešení

Již výše jsme předestřeli, že každý prostor je tvořen jednotlivými faktory. K nim bezpochyby patří i nábytek, včetně jeho rozložení. Vezmeme-li například kuchyň, ale také obývací pokoj, nebo ložnici, není rozhodně jedno, kam, který kus nábytku umístíte. A to nejen z pohledu funkčního, ale také estetického.

I když jsou jednotlivé místnosti bytu dané a nelze s nimi nijak hýbat, častokrát je možné je vyměnit, či propojit. Není výjimkou, že se například ruší nenosné příčky mezi kuchyní s jídelním koutem, či kuchyní a obývacím pokojem. S nenosnými příčkami se tak dá manipulovat a využít jejich možnosti, či je zcela zrušit.

Bydlíte-li například v panelovém bytě, pak se nejspíš potýkáte s malou koupelnou. Součástí některých panelových bytů jsou celkem široké chodby. I když by se v tomto případě jednalo o rozsáhlejší změnu, respektive doslova** rekonstrukci bytu**, pak je možné část chodbičky zrušit a zvětšit tak prostor koupelny. V jiných případech je možné se uchýlit k přemístění původní koupelny do nevyužívané komory apod.

Při dispozičním řešení se berou v potaz možnosti jednotlivých místností, včetně předsíně, či haly. Samozřejmě, pokud máte zájem o proměnu jedné místnosti, pak se designérská firma zabývá Vámi požadovanou místností.

Fáze projektu – skica, 3D vizualizace

Jakmile si odsouhlasíte dispoziční řešení, následuje vizualizace interiéru, a to v podobě skic. Jednotlivé skici pak budou přeneseny do speciálního grafického programu. Díky němu a zkušenostem firmy, si budete moci prohlédnout do detailu vypracované návrhy. V podstatě budete moci spatřit Váš nový domov či kancelářské prostory, ještě dříve, než dojde na vlastní realizaci.

Fáze projektu – projektová dokumentace

Dalším nezbytným prvkem je vypracování projektové dokumentace, kterou budete potřebovat v případě, že nezůstanete jen u návrhu, ale rozhodnete se i pro jeho následnou realizaci. Projektová dokumentace je nezbytná v případě rekonstrukci koupelny, a to konkrétně při podání žádosti o vydání stavebního povolení apod.

Fáze projektu – realizace

Návrh máte vypracovaný. Nyní následuje samotná realizace, tj. přeměna interiéru. Pro realizaci projektu nemusíte vyhledávat jinou firmu. Na trhu totiž najdete i takové, které se zabývají nejen navrhováním a designem interiérů, ale také kompletní realizací.

Každý prostor – byt v panelovém domě, byt v činžovním domě, rodinný dům, řadový dům, kanceláře, se dá proměnit, a to doslova od základů.

Pozvali Vás přátelé, kolegové z práce k sobě domů na kolaudaci bytu? Bydlíte v rodinném domku, kdežto oni v tzv. kostce, tj. panelovém domu? Neočekáváte nic „zvláštního“, maximálně nevšední vymalování, vytapetování, nové lino, nábytek? Při vstupu do bytu však můžete být doslova ohromeni proměnou běžného panelového bydlení. Že se nedá s jednotlivými místnostmi nijak kouzlit? Například rekonstrukce „umakartové“ koupelny, dokáže pozdvihnout úroveň celého bytu. Ovšem i z ostatních místností lze udělat jiné, a to aniž by bylo nutné zásahu v podobě bouracích prací.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24809 (topprodukt.cz#2153)


Přidat komentář