Poradenství Feng-Šuej - Brno

Slyšeli jste už o učení Feng-Šuej? Doslova přeloženo to znamená „učení větru a vody“ a je stejně harmonické jako tyto dva živly. Třeba je právě toto učení klíčem k odstranění vašich životních strastí.

Toto staré učení pochází ze starověké Číny a zabývá se vztahem člověka k jeho životního prostoru v čase. Zjednodušeně řečeno, Feng-Šuej je nauka o harmonii lidského života a o tom, jak vytvořit harmonické prostředí, ve kterém žijeme, nebo třeba pracujeme. I přes svůj vzdálený původ má Feng-Šuej i v naší dnešní západní kultuře velké množství dennodenních aplikací a může zásadním způsobem ovlivnit náš život. Je to nauka velmi univerzální a lze ji uplatnit kdekoliv na Zemi.

Východní učení s dlouhou historií

U zdroje celé praxe Feng-Šuej leží teorie jin a jang. Pojem těchto základních sil existoval v čínské kultuře od nepaměti, časově předcházel všem písemným dílům přírodních věd a teorie medicíny, a proto je starší než 7000 let. Např. první záznamy o čínské pravidlech pro stavbu obydlí a hřbitovů jsou staré 4400 let.

Feng-Šuej je silně spjato s čínskou astrologií, kosmologií a s východní filosofií vůbec. Staří Číňané zaznamenávali vše, co je obklopovalo, tedy i všechny přírodní jevy a úkazy, aby zjistili, jak příroda funguje. Něco je například neměnné, kdežto něco jiného se stále dokola opakuje. Tyto vztahy pak aplikovali na svůj život, tak, aby byl co nejvíce harmonický a přirozený. Inspirace a síla Feng-Šuej tedy pramení přímo ze srdce přírody. Dějiny Feng-Šuej znají spoustu škol tohoto učení, které vznikaly na různých místech v Číně. Ze všech těchto škol se do současnosti přeneslo jen pár z nich, ze kterých dnes odborníci v oboru čerpají. Každá z těchto škol se zaměřuje na určitou oblast zájmu, od** mezilidských vztahů** a jejich chápání, přes výběr vhodných barev a materiálů při zařizování vaší kanceláře, až po výběr pozemku pro váš budoucí dům. Feng-Šuej se zkrátka týká celého našeho života.

Bonsai

Co od Feng-Šuej očekávat?

Ačkoliv dnes žijeme v jiné době, než staří čínští myslitelé a mnohé se změnilo, základ zůstává stejný. Stále toužíme po harmonii v našem životě. Veškeré naše** problémy**, ale i způsob života, zdraví, vztahy s ostatními lidmi, naše úspěchy, či naopak neúspěchy se nějakým způsobem odrážejí v prostoru, kde se pohybujeme, tedy všude kolem nás. V jednotlivých místnostech našeho bytu, domu, na našem pracovišti, a dokonce i na našem stole. Navíc má každá místnost, stejně jako každý byt, dům, či kancelář, jinou atmosféru.

Pokud pátráte po hlubších, na první pohled třeba skrytých příčinách vašich problémů a nevíte si rady, v učení Feng-Šuej se možná skrývá ona odpověď, na kterou již léta čekáte. Vnímavý pozorovatel znalý tohoto učení totiž může** vysvětlit i hlubší příčiny našich problémů** nebo obtížných životních situací a svou radou tak** pomoci k jejich odstranění.**

**Jin Jang
**

Poradenství Feng-Šuej v Brně

Pokud se tedy potřebujete obrátit na odborníka v oboru Feng-Šuej, neváhejte kontaktovat pana** Ing. Jiřího Šmikmátora z Brna.**

Navštívit můžete jeho internetové stránky www.feng-suej.com. Na nich naleznete zajímavé** články, odkazy, základní informace o Feng-Šuej** a mimo jiné i seznamku příznivců tohoto učení. Přes web se dostanete také na** internetový obchod**, jehož nabídka slouží k harmonizaci a zvýšení energie obytných prostor. Kromě poradenských služeb na stránkách najdete také seznam organizovaných akcí pro veřejnost, jako jsou semináře či víkendové kurzy.

Poradenství pana Šmikmátora se specializuje na tyto čtyři Feng-Šuej školy: škola tvaru (formy), škola kompasu, škola intuitivního Feng-Šuej a škola Pa-Kua a pěti prvků.

Poradenství pana Šmikmátora se zabývá například energií obytného prostoru, aplikacemi harmonizačních předmětů v interiéru nebo nabíjením prostoru energií. Zvláštní kategorií je poradenství speciálně pro ženy, jelikož býti ženou je v dnešní době díky stresu a vysokých nároků stále složitější. Veškeré informace o poradenství Feng-Šuej najdete na internetových stránkách www.feng-suej.com.

V případě jakýchkoli dotazů samozřejmě neváhejte pana Šmikmátora kontaktovat, a to buď na e-mailové adrese jiri@smikmator.cz, nebo na telefonním čísle +420 605 259 328. Místo působení pana Jiřího Šmikmátora a jeho poradenství je na: Staňkova 18a, 602 00 Brno.

**Kompas Lo-pan
**

Jak Feng-Šuej funguje?

Jedním ze základních pilířů celého učení je energie čchi. Tato energie se vyskytuje všude kolem nás. Její přítomnost zajišťuje neustálé vzájemné přeměňování energií Jin a Jang, o kterých jste už jistě slyšeli. Energie čchi je sice všudypřítomná, ale její množství a kvalita není všude stejná. Právě** tyto faktory mají přímý vliv na naše zdraví.**

Feng-šuej a pět živlů**

**

Dále Feng-Šuej pracuje s pěti elementy, neboli živlovým pentagramem. Tyto živly jsou Dřevo-Oheň-Země-Kov-Voda. Je to univerzální systém, který ovlivňuje vztahy mezi lidmi navzájem a také samotný element člověka. Řeší i harmonii prostoru a je pomocníkem při prevenci a léčení tradiční čínskou medicínou. Snahou Feng-Šuej je nastolit mezi těmito živly harmonii prostřednictvím barev, tvarů, materiálů, vůní i zvuků. Všechno kolem nás má svůj dominující element – dekorace na stěnách, barvy, tvary, i celý dům podle tvaru své střechy má svůj element a je proto vhodný pro konkrétní osoby.

Pět elementů Feng-Šuej v našem bytě

Ke D řevu toho asi není potřeba mnoho dodávat, snad jen, že kromě nábytku a dřevěných doplňků, pod něj spadají také živé rostliny, předměty z papíru, vysoké nebo podlouhlé předměty, např. sloupy, vázy, z tvarů obdélníky. Jeho barvou je zelená.

Oheň je v našich domovech zastoupen červenou nebo růžovou barvou, trojúhelníkovitými tvary a symbolizují ho všechny svíčky, světla, nebo i vonné tyčinky. Pokud máte v domě** krb**, není třeba dodávat, jakému živlu náleží.

Zemi zastupuje tvar čtverce. Veškeré kameny, keramické nádobí, květináče samotné, i hlína uvnitř jsou zástupci zemního živlu u nás doma. Zemní barvy jsou** hnědá, béžová a žlutá**.

Kov, stejně jako dřevo, určuje sám materiál, takže všechny kovové, plechové, či tepané věci u nás doma jsou pod jeho vládou. Jeho barvy jsou bílá, ** stříbrná, zlatá** a tvary oblé, kulaté.

Vodu symbolizuje například akvárium, nebo i obraz s vodní tématikou, ale také vše, co má modrou, průhlednou, či černou barvu, nebo** vlnité linie**.

Feng-Šuej a schéma Pa-Kua**

**

Dalším pilířem** Feng-Šuej** je schéma Pa-Kua, což je opět univerzální systém, s jehož pomocí lze zaznamenat příčiny problémů v životě lidí, které nemusí být na první pohled vůbec patrné. K tomu dochází skrz posouzení prostředí (mikrokosmu), ve kterém se daný člověk zdržuje, tzn. jeho pokoje, pracovní stůl, atd. Ač se to může zdát zvláštní, jednotlivé předměty, jejich umístění v prostoru a jejich současný stav skutečně vypovídají o kvalitě života každého člověka, o pravých příčinách lidských problémů či nemocí.

Důležitou roli hraje také faktor času, jelikož všechno kolem nás je v neustálém pohybu. Ať už mluvíme o životě lidí, nebo o naší rodné planetě. Vše se odehrává v různých** časových cyklech** a každý tento cyklus má i svou** specifickou energii.**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25202 (topprodukt.cz#2596)


Přidat komentář