Rekonstrukce bytů, bytových jader - Bílovec, Ostrava

Rekonstrukce bytu či bytového jádra je proces, který podstatně zasáhne do chodu celé rodiny. Proto je třeba se na rekonstrukční práce dobře připravit, a to také psychicky. Cílem je, aby všechny práce probíhaly koordinovaně a co možná nejrychleji.

Všichni si jistě umíme dobře představit, že rekonstrukce bytu nebo bytového jádra není až tak  jednoduchou záležitostí, jak by se mohlo na první pohled zdát. Několik dní bude náš byt v poměrně neutěšeném stavu, a v bytě se vystřídá mnoho řemeslníků. Velmi jednoduché řešení je zadat rekonstrukční práce jedné zkušené stavební firmě, která provede rekonstrukci vlastními silami, případně zajistí další práce pomocí externí firmy. Výhodou tohoto řešení je, že stavební firma za veškeré práce ručí.

Rekonstrukce bytů Bílovec, Ostrava

Rekonstrukce bytu představují obsáhlé stavební práce, které se zaměřují v podstatě na veškerý interiér. Při rekonstrukci bytu jsou prováděny často bourací práce, výměna stoupaček, provedení topenářských a instalatérských prací, výměny oken a dveří, opravy stěn a podlah, výstavba příček a stropů za pomocí sádrokartonu, položení plovoucích podlah, dlažby, koberců nebo parket, výměna stoupaček, výměna a lakování dveří, a na závěr malba stěn a stropů.

Rekonstrukce bytových jader Bílovec, Ostrava

Pokud máte ve svém bytě staré umakartové jádro, jistě nejste z jeho vlastností příliš nadšeni. Umakartová jádra byla budována v minulosti za účelem rychlé a levné výstavby. Proč rekonstruovat staré umakartové jádro? Základní informace, které byste o umakartových jádrech měli vědět jsou v podstatě dvě: stará umakartová jádra bývají často zdrojem plísní (s tím máte zřejmě vlastní zkušenosti), a tyto plísně Vám mohou způsobovat vážné zdravotní problémy. Druhá informace je také všeobecně známa: umakartová jádra nevyhovují základním standardům dnešního bydlení, a to jak z estetického, tak i užitkového hlediska. Pokud oslovíte stavební firmu, která se specializuje na kompletní rekonstrukce a výstavbu bytových jader, budete překvapeni, jaké řešení Vám může nabídnout.

Vybourání starého bytového jádra Bílovec, Ostrava

Staré umakartové jádro lze jen těžko upravit, jediným řešením, které dává smysl, je jeho výměna, tedy vybourání a vybudování nového bytového jádra. Co Vás v takovém případě čeká? Rekonstrukce bytového jádra zahrnuje následující práce: zajištění projektové dokumentace a statického posudku, vybourání starého jádra, odvoz stavební suti a její likvidace na skládce, vybourání sanity, rozvodů vody a rozvodů elektřiny.

Sádrokarton Bílovec, Ostrava

Jeho nabídka je totiž velmi široká a nabízí se v několika řadách, které mají spoustu dalších různě upravených sádrokartonových desek. Zásluhou toho je sádrokarton možné využít u novostaveb, u rekonstrukcí, u modernizací, a všude, kde je třeba použít materiál, lehký, odolný, zároveň variabilní, splňující rozličná kritéria a požadavky.

Výstavba nového bytového jádra Bílovec, Ostrava

Staré umakartové jádro už je naštěstí pryč a už se můžete těšit na vybudování nového jádra. Nyní budou stavební práce postupovat následujícím způsobem: vyzdění nového bytového jádra, vybudování rozvodů vody a odpadu, instalace nových rozvodů elektřiny včetně vypínačů a zásuvek, instalace revizních dvířek do instalační šachty, vybudování rozvodů vzduchotechniky, ventilátoru nebo větrákových mřížek, položení dlažby a obkladů podle Vašeho výběru, provedení jádrových a štukových omítek, a montáž sádrokartonového podhledu včetně bodového osvětlení. A na závěr bude následovat montáž zařizovacích předmětů a sanitární techniky jako jsou vana, umyvadlo, baterie, WC mísa apod.

Rekonstrukce interiérů a bytů na klíč Bílovec, Ostrava

Stavební firma Vám může nabídnout kompletní přestavbu interiéru Vašeho domu či bytu na klíč. Součástí přestavby mohou být například nové podlahy, kdy si můžete vybrat materiál jako plovoucí podlahy, PVC, parkety, dlažba, dále výměna obkladů, nové omítky apod. Stavební firma Vám může nabídnout kompletní rekonstrukce panelových bytů na klíč, rekonstrukce rodinných domů, rekonstrukce půdních vestaveb nebo si můžete přát realizaci koupelny na klíč. Kompletní rekonstrukce bytů a rodinných domů na klíč zahrnuje odbornou konzultaci, zajištění projektové dokumentace a statického posudku a samozřejmě kompletní stavební práce.

Realizace hrubých staveb Bílovec, Ostrava

Hrubá stavba tvoří základ domu, proto je třeba dbát především na kvalitu použitého stavebního materiálu, a samozřejmě na preciznost provedení hrubé stavby. Pokud se právě rozhodujete, zda si nechat postavit dům na klíč nebo strávit roky stavbou domu svépomocí, kdy zapojíte celou rodinu, popřemýšlejte, zda by nebylo výhodnější zadat realizaci hrubé stavby odborníkům. Stavba domu je velice těžká práce a vyžaduje mnoho znalostí. Stavební firma postaví dům rychleji a Vám pak zbude mnohem více času na dokončovací práce.

Co znamená pojem hrubá stavba?

Zjednodušeně řečeno, hrubá stavba jsou ty nejtěžší stavební práce, kdy je potřeba stavbu vyměřit, a také používat stavební techniku. Součástí výstavby hrubé stavby je vytyčení stavby, položení základové desky, výstavba obvodového zdiva, stropů a realizace střechy. Pokud si necháte hrubou stavbu vybudovat od stavební firmy, na všechny tyto součásti hrubé stavby máte zákonem stanovenou záruční dobu. V její lhůtě si pak můžete nechat bezplatně opravit případné vadné části hrubé stavby.

Průběh hrubé stavby Bílovec, Ostrava

V první řadě musí být stavba vytyčena nebo zaměřena. Pak dojde k sejmutí ornice, vykopání základových pasů, obezdění ztraceným bedněním a vylití betonem. Pak následuje zhotovení základové desky celé hrubé stavby. Pod obvodové zdivo se položí hydroizolace, aby se zabránilo prosakování vlhkosti ze země. Na hydroizolaci se založí první řada cihel, vyzdí se obvodové zdi a osadí nadokenní překlady. Nyní přijde na řadu příprava na stavbu stropu a střechy. Na obvodové zdi se vybuduje věnec, který tvoří základ pro strop hrubé stavby. Následuje vybudování stropu, který může být také monolitický. Na řadu přichází stavba nadezdívky, na kterou se posléze položí a uchytí pozednice a namontují krovy. Na krovy se posléze přichytí difuzní fólie a latě, které tvoří základ pro střešní krytinu. Posledním krokem hrubé stavby jsou klempířské práce.

Zateplení fasád Bílovec, Ostrava

Zateplení fasád domů je jedním ze zaručených způsobů, jak ušetřit finanční prostředky za vytápění. Domy je možné nechat zateplit již při stavbě nový domů nebo při rekonstrukci starých objektů. Energie za vytápění nepatří právě mezi ty nejlevnější a proto se vyplatí do zateplení domu investovat. Zateplená fasáda Vám ušetříte peníze za vytápění, ale navíc vyřeší i problém s vlhkými zdmi. Zateplení fasády také ochrání dům před přímým sluncem a zvýší estetický vzhled Vašeho domu. Další vlastnost zateplení zdiva je eliminace hluku z okolí. Zateplování fasád se provádí buď za pomocí polystyrenu nebo minerální vaty. Odborníci ze stavební firmy Vám poradí, jaký způsob zateplení fasády je pro Váš dům a konkrétní případ nejvhodnější.

Stavba domu na klíč - Bílovec, Ostrava

Stavba domu na klíč je pro Vás nejjednodušší způsob, jak získat dům svých snů rychle a bez potřebných stavebních či organizačních znalostí. Váš nový dům si můžete vybrat v katalogu rodinných domů. Naleznete v něm typové domy různých velikostí, patrové vily či bungalovy. Můžete si případně objednat pouze hrubou stavbu a dokončovací práce si zajistit svépomocí. Dům na klíč můžete vybírat podle počtu místností, rozloze domu a samozřejmě podle ceny. U typových domů je možné přizpůsobit dispozici domu, tedy rozložení jednotlivých místností. Konečný projekt Vašeho rodinného domu na klíč bude přesně podle Vašich představ.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24824 (topprodukt.cz#2175)


Diskuze a zkušenosti

Michael | 09.06.2014 12:07
Re: Rekonstrukce bytů, bytových jader - Bílovec, Ostrava Skvěle odvedená práce, doporučuji.


Přidat komentář