Srubové stavby - Vsetín a okolí

Dřevostavby jsou zkrátka oblíbené, v poslední době se velmi rozmáhají také dřevěné domy ve stylu roubenek. Jaký je rozdíl mezi Kanadskou nebo Norskou technologií? Kde vybrat parcelu nebo jak roubenku zařídit uvnitř?

Srubová stavba

Sruby a srubové stavby dnes najdete také u nás, není to již doména jen skandinávských zemí nebo Kanady. Na krásu dřeva a preciznost technologie se v posledních letech obrací i mnoho tuzemských stavebníků. Jedná se o kladení vodorovných trámů, které jsou do sebe zasazeny v rozích pomocí vydlabaného roubení, někdy jsou používány kulatiny – po vzoru** Kanadské technologie**. Preciznost tesařského umění je zde patrna při všech ohledech. Těsně milimetrově upravené spoje, žádné mezery a zachování přírodní filtrace vzduchu, zabránění promrznutí stěny nebo zvláštní mikroklima, to jsou atributy kanadského stylu.

Oproti tomu například Norská technologie spočívá v opracování klád . Což se nazývá výroba prizem. Vnitřní i venkovní stěny jsou rovné, nikoliv kulaté jako u technologie Kanadské. Prizmy jsou do sebe ještě zaklíněny dřevěnými kolíky a při vysychání dřeva je docíleno dokonalé „ztmelení“, sesednutí – což trvá asi 8 měsíců. Jakmile je tento proces hotový, změří se otvory pro okna a dveře a pokračuje se v dostavbě.

Srubové stavby - Vsetín a okolí

Sníte-li o dřevostavbě a ještě nemáte vybránu stavební firmu pro realizaci, rádi Vám doporučíme rodinnou firmu** Kopeček - montáže**, kterou vlastní pan** Josef Křenek z Velkých Karlovic**. Právě skutečnost, že se jedná o firmu rodinnou, mohou zaručit dodávky dle domluvených termínů a v celém rozsahu stavby od A do Z. Provádí stavby rodinných domů stejně kvalitně jako stavební halu nebo rekonstrukci starších objektů.

Pracují se dřevem, sádrokartonem i s dalšími materiály. Poptávejte u této firmy práce jako:

 • sruby a dřevostavby obecně
 • rekonstrukce dřevěnic
 • rekonstrukce starších staveb
 • zahradní domky, pergoly, ploty a lavičky...
 • sádrokartonové montáže a interiéry bytů či domů, minerální podhledy
 • průmyslové haly, garáže
 • rekonstrukce střech atd. Srubové stavby-Vsetín a okolí

Kontaktovat je může prostřednictvím formuláře na stránkách www.kopecek-montaze.cz

nebo emailem josef.krenek@kopecek-montaze.cz.

Pro telefonickou komunikaci použijte číslo 603 446 268.

** **Co jsou minerální podhledy?

** Minerální podhledKvalitní kamenné minerální vlny** jsou nehořlavé, odolné proti vlhkosti, vzniku plísní a hub. Kazety z nich vyrobené mají tedy lepší odrazivost a rozptyl světla. Tlumí zvuk a jsou odolné proti vlhkosti. Na strop se přichycují systémem hliníkové konstrukce, takže jsou v době potřeby snímatelné. Například při nutnosti přístupu k elektroinstalaci, ventilaci... jejich další výhodou je nízká hmotnost a snadná montáž. Standardní rozměry jsou 600 x 600 mm a 15 až 20 mm šíře. Cena může být dle kvality a designu od 100 Kč až po 5 000 Kč za 1 m²** **

Sádrokartonářské práce

Nemůžete sehnat bydlení a u rodičů nebo prarodičů se Vám nabízí obrovský půdní prostor, ve kterém by jste měli možnost zřídit slušný byt o velikosti 2 +1? Neváhejte a pozvěte si odborníka, který Vám vykalkuluje náklady na rekonstrukci od nákupu materiálu až po celkovou realizaci. Rozhodně nebude stavba ani dlouho trvat, díky** stavebnicovému systému sádrokartonových desek**. Než-li se nadějete, máte hnízdečko hotové. Se** sádrokartonem** se pracuje jednoduše a výsledek vypadá velmi efektně.

Interiér

Půdu je třeba zateplit. Potřebná vrstva izolace se schová za sádrokartonové desky, stejně tak rozvody vody, elektřiny nebo plynu. Stěny se dají obložit obkladačkami, dřevem nebo otapetovat, můžete je dokonce omítnout nebo klasicky nabarvit. Pomocí hmoždinek do sádrokartonu zavěsíte také poličky, obrazy. Sádrokarton lze použít tedy v případech:

 • jako minerální podhledy
 • nebo půdní vestavby
 • také pro snížení a zateplení stropů
 • pro výstavbu příček

Roubená chalupa v přírodě

Takový roubená chalupa uprostřed nádherné přírody, je ideální pro chalupaření a únik z města, ale je to také nebezpečné. Může se Vám lehce stát, že se do takového bydlení zamilujete natolik, že tam budete chtít zůstat nastálo. Nemůžete-li sehnat roubenou chalupu postavenou v daleké minulosti, nechte si postavit naprosto novou roubenku, kterou těžko od staré stavby rozeznáte.

Roubená chalupa

Když se projedete krajem, kde bude Váše bydlení stát a načerpáte inspiraci z ostatních** roubených staveb**, zachováte tím i krajový obyčej. Dokonce i stavební úřady nebo památkáři k tomuto kroku mívají kladný přístup pro zachování krajového rázu. Naopak takovou stavbu nelze zasadit do městské části nebo do satelitních městeček. Stavbař také musí dbát jistých pravidel, jako například, že** roubenou chalupu** nelze vybavit francouzskými okny nebo plovoucí podlahou.

Při stavbě musíte také počítat s přestávkou, která je nutná pro usazení a seschnutí dřeva. Plánujete-li vybavení hotové stavby masivním nábytkem, počítejte i se statisícovou investicí. Stejně draho Vás mohou vyjít kachlová kamna, která se beze sporu do takového stavení hodí. Zde si připravte minimálně 50 tisíc korun. Investice se však podle projektu kamen velikosti a zvolených materiálů může vyšplhat až na 250 000 Kč. Rozhodně zapomeňte na solární kolektory na střechu – to je naprosto vyloučené, ale lze si jako ekologické topení zvolit třeba tepelné čerpadlo, které nebude rušit ráz domu.

Pergola nebo zahradní domek

V minulosti bylo pravidlem, že u každého stavení byla další zástavba jako kůlny, stodola nebo chlévy pro domácí zvířata. Dnes tomu tak není, u našich domků nejsou dvory ale zelené zatravněné zahrady, na kterých nejdeme bazény, psí kotce, garáže či pergoly. Pokud rodina bydlí již v novém domku několik let, najednou zjišťuje, že se jim hromadí spoustu věcí, které se již nevejdou do garáže. Řešením je zahradní domek, který může sloužit z půlky jako zastřešené posezení a ze druhé půlky jako úložný prostor pro kola, lyže, zahradní sekačku, lopatu, motyčku nebo krumpáč.

Pergola

Domky se liší rozměry nebo sílou použitého dřeva nebo jeho mořením či konstrukcí. Mohou být zcela uzavřené nebo mají přední část otevřenou s prodlouženou terasou proti větru. V čase letního posezení oceníte spojení s přírodou, ale při tom budete chránění před nepřízní počasí. Grilování s přáteli nebo rodinou nebude rušeno větrem ani deštěm.

Ochrana dřeva na zahradě - myslete na ochranu dřeva například již při stavbě pergoly nebo domku a riziková místa jakými mohou být například spoje. Nátěry pro ochranu mnohonásobně prodlouží životnost dřeva. Penetrace je vhodné provádět při teplotách kolem 20ºC, insekticidní přípravky používejte v době před vylétnutím hmyzu cca v květnu. Používají se bezbarvé laky nebo mořidla.

Zahradní nábytek ze dřeva

Zahradní nábytek

V několika posledních letech se ze zahrad vytrácí plastový nábytek a zahrádkáři dávají jasně přednost dřevěnému. Pro výrobu dřevěného nábytku slouží většinou jehličnany jako je smrk, modřín nebo borovice. Jestliže pomineme estetickou stránku věci – dřevěný nábytek je rozhodně lépe vypadající, musíme se přiklonit také ke stránce ekologické, kdy ulevíme nejen přírodě samotné, ale také lidskému zdraví. Pořiďte si na zahradu, na terasu, do pergoly, altánu nebo do zahradního domku například stůl a židle, lehátka nebo křesílka a uvidíte jak Vaše zahrada dostane rázem nový styl.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24221 (topprodukt.cz#1065)


Přidat komentář