Výstavba rodinných domů - Třebíč

Už Vás nebaví mačkat se v malém bytě a poslouchat hluk od sousedů? Život v paneláku nebo činžáku už pro Vás není atraktivní a chcete změnu? Investujte raději do vlastního rodinného domku a nevrážejte své poctivě vydělané peníze do vysokého nájmu.

Postavit dům, zasadit strom a zplodit syna, to je sen a dalo by se říct, že i úkol každého muže. Spoustu lidí má pocit, že stavba rodinného domu je běh na dlouhou trať, která je finančně náročná nebo vůbec neví, jak na to, proto raději tuto možnost zamítnou hned na začátku. Přitom je to velká škoda, protože dneska máte obrovskou výhodu, nechat si postavit ** dům na klíč**.

Výstavba rodinných domů - Zbyněk Toufar

V tomto oboru je velkým odborníkem firma pana Zbyňka Toufara. Působí v rámci celé Vysočiny, ovšem není problém se s nimi dohodnout na spolupráci v rámci celé České republiky. Osobně je můžete navštívit na :

  • Nad Zámkem 1072, 674 01, Třebíč
  • nebo je můžete kontaktovat telefonicky na čísle 608 618 532
  • či na emailové adrese stavby-toufar@seznam.cz

Tato společnost se zabývá** výstavbou na klíč, rekonstrukcí bytů či bytových domů a provádí také rodinné zástavby či stavbu průmyslových, administrativních a podnikatelských budov**. Na jejich internetových stránkách www.stavby-toufar.cz naleznete veškeré informace a také reference jejich zákazníků. V rámci rekonstrukcí Vám jsou schopni poradit ve všech směrech stavebních úprav, nadstaveb a dostaveb. Zajistí Vám samozřejmě také i připojení k sítí a nemusíte se starat ani o odvoz sutě.

Postaví Vám dům na klíč, aniž byste si dělali s něčím hlavu. Položí Vám základní desku, provedou veškeré stavební práce, zajistí připojení elektřiny, plynu, vody a kanalizace. A samozřejmě provádí i terénní úpravy na Vašem pozemku.

V průmyslové výstavbě jsou také výbornými odborníky. Staví průmyslové, administrativní a podnikatelské budovy. Není pro ně problém angažovat se na výstavbě objektů občanského vybavení na klíč nebo jen jejich částí. Záleží na tom, jaké požadavky máte, stejně jako u rodinného domku i zde jsou schopni Vám zajistit veškeré přípojky, terénní úpravy, popř. připravit a upravit příjezdové cesty.

Co vše obnáší výstavba rodinného domku

Nejdřív Vás čeká výběr pozemku. Musíte se prodrat množstvím nabídek na internetu nebo v novinách a zvolit si ten správný. Pokud už víte, kde byste chtěli stavět, jste o tenhle náročný start ušetřeni. Poté Vás čeká pobíhání po úřadech, musíte si vyřídit stavební povolení a zápis na katastrálním úřadu.

Projekt domu

Po zajištění papírové části je na řadě projekt domu. Můžete si ho navrhnout sami nebo si ho nechat vytvořit odborníky. Takový projekt by měl obsahovat kompletní vyobrazení Vaší stavby i jejího okolí. V projektu bude zakresleno rozmístění jednotlivých místností, kde se bude nacházet kuchyň a samozřejmě také koupelna a toaleta. Také se nezapomeňte s Vaší firmou dohodnout na tom, jaký tvar Váš domek bude mít a na kterou stranu bude mít vchod a ostatní rozvržení oken.

rodinný dům na klíč

Jaký materiál zvolit

Až bude projektová práce dokončena, přichází na řadu** materiál**. V tomto případě myslete na to, že dobrá investice se vyplácí. Není zrovna rozumné stavět dům z nekvalitního a levného materiálu a časem znovu investovat do rekonstrukce, protože se Vám začne něco kazit, opadat či hroutit. Dobrá odborná firma Vám poradí, jaký druh cihel či** stavebního materiálu** si máte vybrat. Také Vám poradí se střechou tak, aby Vám vydržela dlouho bez oprav či rekonstrukce. A také neopomněte zvolit si vhodnou dlažbu na příjezdovou cestu a chodníky kolem domu.

Volba exteriéru

V tomhle ohledu může být každý odborník krátký. Na řadu přichází Vaše fantazie a Váš vkus. Než se pevně rozhodnete, jakou barvu** fasády** si dáte a jaké okna a dveře k ní doladíte, zkuste zhlédnout pár katalogů, které Vám mohou pomoci utříbit si Vaši představu. Co se exteriéru týče, promyslete si, jak chcete vyřešit svůj pozemek. Zda ho chcete pouze zatravnit nebo ho vyzdobíte moderní skalkou či zda chcete za baráčkem a kousek záhonu na vlastní pěstování zeleniny apod. Zapomenout byste neměli ani na svého miláčka na 4 kolech a navrhnout k domu i vhodně umístěnou** garáž**. Pro zakončení** volby exteriéru** je vhodné** oplocení**. Plot nemá za úkol Váš pozemek pouze ohraničit a zabezpečit, ale také plní funkci estetickou. Čili i v tomto případě buďte obezřetní a neunáhlujte se. Domluvte se také na tom, kde se budou nacházet vjezdová vrata pro auto a branka s chodníkem pro vstup do domu.

Stavba domu

Ve chvíli, kdy máte vše připraveno a dohodnuto začíná fyzicky i psychicky nejnáročnější část a to výstavba samotná. Jak jsem již zmiňovala, pokud opravdu nelpíte na tom, že chcete stavět svépomocí, fyzicky náročná práce Vám odpadá. Tu za Vás provede Vámi zvolená firma. Co se týče Vaší psychiky, můžete být trochu nervózní, aby se vše povedlo jak má. Proto Vám doporučuji chodit na pravidelné kontroly, jak se stavba vyvíjí. U většiny kvalitních a ověřených firem sice nemusíte mít zbytečné obavy, ovšem berte v potaz to, že se jedná o Vaši celoživotní investici, a proto máte právo vědět veškeré detaily o vývoji stavby.

Mezi běžné komplikace, které mohou nastat, patří prodloužení termínu dokončení stavby. Pokud ovšem máte, kde bydlet, není to zase taková tragédie, ale nezapomeňte, že vy jste šéf, protože trvejte na patřičné kompenzaci jako např. snížení ceny za stavební práce. Další může být překročení rozpočtu. To už může být horší, pokud jste si třeba vzali na dům hypotéku, která už nejde navýšit. Ale i v tomto případě se dá vždy nějak dohodnout. No a na samotný závěr nezapomeňte kontrolovat běžné záležitosti a to, že vše je tak, jak jste si přáli. Čili veškeré místnosti jsou na svém místě, sedí barva a druh fasády. Okna a dveře mají tvar, rozměry a barvu dle Vašeho přání a střecha má požadovanou** kvalitu**. Projděte si a zkontrolujte celý pozemek kolem Vašeho domu.

Revize přípojek

Než si celou stavbu přeberete, nechte zkontrolovat revizním technikem veškeré přípojky. Musíte si být jistí, že je správně zapojena voda včetně kanalizace. Aby se Vám pak při běžném chodu nestalo, že si vytopíte dům. Také z bezpečnostního hlediska musí být kvalitně zapojena a rozvedena elektřina a plynofikace. Tyto aspekty jsou nezbytně nutné pro běžný provoz domácnosti, proto buďte důslední a lpěte na odbornost provedené práci.

V tomto okamžiku končí stavební práce a je dokončen celý exteriér Vašeho obydlí. Teď už jen zbývá dodělat interiér. Postupovat bystě měli podobně jako u exteriéru. Je jen na Vás, jak bude Vaše bydlení vypadat uvnitř a jestli budete i dál spolupracovat se stejnou firmou. Postup je naprosto stejný. Vyberete si design, barvy a materiál včetně doplňků. Opět si stůjte za svým v tom, aby bylo provedeno vše podle Vašeho přání a domluvy s firmou, kterou jste si zvolili. A trvejte na smluvených termínech, provedení všech prací a dodržení rozpočtu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24688 (topprodukt.cz#1938)


Přidat komentář