Autodráhy pro děti

V každém muži se ukrývá hravá duše malého chlapce a každý malý kluk touží po tom, až bude dospělý a bude řídit super auto ve kterém se bude prohánět po cestách. Sen o rychlých kolech a adrenalinových zážitcích, může splnit malým i velkým dobrá autodráha.

Autíčka pro kluky

Být pilotem Formule 1 nebo řídit obrovský tahač, to jsou představy mrňavých i odrostlejších kluků, kterým zdatně sekundují jejich tatínkové a dědečci. Proč ta urputnost po rychlosti, zvuku kvílení kol a vůni spálené gumy, tak moc láká mužské pokolení? Je to touha po vítězství, po soupeření nebo láska k dokonalým tvarům aut a jejich nabušeným motorům? Odpověď si musí každý najít sám, ale autodráhu, tu by měl mít určitě doma každý kluk. Na věku opravdu nezáleží, protože první autíčka mají chlapečci už jako batolata a nikdy se jim neomrzí, chtějí pořád další a další. I ti nejmenší, doma nebo ve školce zkoušejí ovládat velká a barevná autíčka, která vydávají záhadné zvuky a soutěží spolu na přehledné autodráze, už v tak útlém věku chlapci rychle pochopí, že ať je pohonem ruka řidiče nebo setrvačník, vítěz je vždy jen jeden a patří mu obdiv a ovace okolí.

Vylepšené autodráhy

S přibývajícím věkem a** zručností dětí**, dostává** autodráha** zmenšenou podobu opravdových závodnických okruhů, autíčka jsou menší a rychlejší díky elektropohonu a jak se zvyšuje rychlost formulí, zvyšují se i prožívané emoce při poměřování sil. Dvě dráhy vedle sebe jsou už obvykle málo, protože každý kluk i muž v okolí autodráhy chce závodit také, sám za sebe a se svým autíčkem. Čím jsou dráhy komplikovanější a autíčka detailnější, tím více záleží na šikovnosti řidiče závodníka, jak své autíčko ovládá. Může mu v tom pomáhat dálkové ovládání, které je velice citlivé a reaguje na sebemenší podněty. V tom okamžiku už není** autodráha** jen hra, ale lítý boj o stupně vítězů. Atmosféra takových soubojů je natolik silná, že pohltí dospělé i děti, ať to jsou kluci nebo holky, všichni chtějí vyhrávat.

Autodráha pro každý věk

Vzhled a možnosti autodráhy bývají podřízeny věkovým skupinám, podle mentálních a motorických schopností jejich uživatelů. Proto mají autodráhy tak mnoho podob, aby se na nich mohl vyřádit opravdu každý. Malé děti přivítají spíše robustní a jednoduché autodráhy, které jsou barevné a v jejich okolí se dá postavit zástavba s hezkými domečky, lesy a stády zvířátek. Čím jsou děti starší, upřednostňují větší a** komplikovanější dráhy**, které někdy vyžadují velký prostor při jejich samotné montáži, tomu se přizpůsobuje i vzhled a rychlost závodnických autíček, jejichž konstrukce a pohon nacházejí inspiraci u opravdových formulí. Ovládání autíček a stavba autodráhy vyžaduje šikovnost, rozvoj technických znalostí i využití samotné dětské fantazie.

Zábava pro celou rodinu

Líté boje na autodráze a hra na závody se postupně stávají nenápadně metodou, kdy dochází ke vzájemnému pochopení dětského i dospělého světa, ke stmelení rodiny, utužení kamarádských vztahů a aktivně prožitému času. Zároveň soutěžení napomáhá umění krotit emoce, podporuje rozvoj logického myšlení a zdravého soutěžení, smysl pro fair play a také umění naučit se prohrávat, ale nikdy nevzdávat. Snad proto je historie autodráhy nikdy nekončícím příběhem a některým nadšencům se stává celoživotním koníčkem..

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25111 (topprodukt.cz#2503)


Přidat komentář