Domácí čističky vzduchu - nákup online

Znečištěný vzduch zvyšuje riziko vzniku astmatu, senné rýmy a dalších zdravotních problémů. Pokud chcete těmto rizikům předejít, nebo své zdravotní problémy zmírnit, pořiďte si domácí čističku vzduchu.

Pokud si myslíte, že vzduch ve vašem bytě nebo rodinném domě je naprosto čistý, neboť pravidelně vysáváte, utíráte prach a vůbec udržujete doma pořádek, možná vás překvapí, že ani v takto pečlivě uklízeném bytě není vzduch skutečně čistý a zvlášť pro alergiky nebo astmatiky může být nebezpečný a je schopný zhoršit jejich zdravotní stav. Doma ale máte šanci prachovou situaci upravit a to naprosto jednoduše. K tomu vám pomůže čistička vzduchu a my vám pomůžeme s jejím výběrem. Pokud o domácích čističkách slyšíte poprvé, nebo je znáte, ale dosud jste se o ně blíže nezajímaly, zřejmě nevíte, jaké důležité vlastnosti by měla taková čistička vzduchu mít. Není problém pořídit si čističku, která bude stát cca do 3 tisíc korun, důležité je, aby byla výkonná, účinná a nehlučná!

Výhody čističky vzduchu

Čistička vzduchu je určena k výkonné filtraci vzduchu v obývaných místnostech. Čističky vzduchu jsou vhodné pro byty, rodinné domy, ale také kanceláře a jiné budovy, kde se pohybují lidé. Nejnovější studie jasně dokazují, že vzduch, který se nachází v místnostech, které jsou obývané, jsou mnohokrát více znečištěné, než je prostředí, které je venkovní. Ze zařizovacích předmětů, které jsou součástí každé domácnosti, se uvolňují chemické látky a tyto razantně snižují množství záporných iontů, které jsou zdraví prospěšné. Tím, že budete používat čističku vzduchu, budete moci volně a hlavně zdravě dýchat, vzduch vaší domácnosti bude zbaven nečistot, alergenů a dalších neblahých částic, které jinak škodí lidskému organismu. Čističky vzduchu je naprosto vhodné pro alergiky nebo astmatiky, které prach a další škodliviny ve vzduchu dráždí a zhoršují jejich zdravotní stav.

Čistička do jedné místnosti

Poté, co se rozhodnete pořídit si čističku vzduchu, a než ji zakoupíte, byste měli znát rozměry místnosti, ve které bude čistička vzduchu plnit svoji funkci. Základním pravidlem u čističek totiž bývá, že tato by měla kompletně pročistit vzduch v místnosti jedenkrát nebo 1,5 krát za hodinu. U čističek už bývá téměř vždy uvedeno, do jaké místnosti je ta která čistička určena a vy se tak nemusíte zabývat sáhodlouhým propočítáváním, zda bude vámi vybraná čistička do vaší místnosti vhodná. Čistička se používá vždy pro jednu místnost.

Umístění čističky vzduchu v místnosti

Pokud máte v plánu, že si pořídíte čističku pro více místností, např. pro obývací pokoj a pro dětský pokoj a tuto postavíte např. mezi dveře těchto místností, nebude vám fungovat a vzduch se nevyčistí ani v jedné místnosti. Čistička vzduchu by měla být umístěna vždy v polovině prostoru mezi oknem a dveřmi asi metr nebo ber a půl nad zemí. Nejlepším řešením je, když čističku postavíte na stolek, apod., čistička se dá také zavěsit do požadované výšky na zeď. Na zem se rozhodně nedoporučuje čističku umísťovat, protože by se velmi brzy zanesla hrubým prachem, kterého je u země víc než dost, např. tehdy, když jste nestihli vysát nebo vytřít podlahu. Takové zanesení hrozí tak v případě, když umístíte čističku k oknu nebo ke dveřím.

Čistička vzduchu musí pracovat nonstop

Rozhodně se nedoporučuje pořídit si pouze jednu čističku vzduchu a tuto přenášet z místnosti do místnosti, jako např. půl dne ji budete mít v ložnici a půl dne v dětském pokoji. Aby čistička plnila svůj účel, musí pracovat nepřetržitě a to v jedné místnosti.

Hlučnost čističky

Vzhledem k tomu, že čistička vzduchu pracuje nepřetržitě, je nutné vybírat takovou, která bude pracovat na co nejnižší hlučnosti. Dnešní domácí čističky už jsou vesměs všechny hodně tiché, přesto byste se měli při výběru na hlučnost zaměřit a nekoupit hned čističku, která vám přijde pod ruky a která se vám líbí, ať už cenou nebo designem. Maximum u čističky by mělo být 40 decibelů, není ale problém sehnat i takovou čističku, která vydává zvuk nižší než je 30 decibelů. Pokud pořizujete čističku do ložnice, a tato samozřejmě pracuje i v noci, je potřeba skutečně vybírat takovou, která bude pracovat na co nejtišším stupni.

Čistička vzduchu a větrání

To, že si pořídíte čističku vzduchu vás ještě nezbavuje povinnosti doma větrat. Každý den byste měli na několik málo minut otevřít dokořán okno a místnost vyvětrat. Tím se do vaší místnosti dostane čerstvý vzduch s kyslíkem a tento je potřeba k dýchání. Čistička vzduchu vám žádný kyslík nevyrobí, pouze zachytí nečistoty a prach. Některé čističky jsou schopné stupně čištění přepínat místo vás a to v případě, kdy zachytí zvýšený prach nebo pachy, jako je cigaretový pach, parfém, apod.

Filtry do čističek a jejich efekt

Filtr je nejdůležitější součástí každé čističky vzduchu. Záleží na filtru, kolik nečistot a špíny dokážou čističky v místnosti odstranit. Rozmezí účinnosti se pohybuje od cca** 96% do 99.97%**. Čistička může být opatřena např. čtyřvrstvým elektretovým filtrem, který pracuje společně s uhlíkovým filtrem a taková čistička je poté schopna odstranit ze vzduchu místnosti bakterie, prach, pyl, vzdušné plísně, cigaretový kouř, apod. Tyto filtry pracují s úspěšností asi 96%. O něco dražší variantou může být čistička opatřena kombinací několik filtrů, které jsou účinné na 98%. Nejlepší jsou omyvatalné HEPA filtry. Tyto filtry jsou schopné zachytit dokonce 99,97% prachu a nečistot ve vzduchu, a to i takových, které jsou opravdu malých velikostí, a to až takových, které jsou 150x menší, než jaký je průměr lidského vlasu. Proto zachytí opravdu vše, co by mohlo dráždit astmatiky, jako jsou prachoví roztoči, plísně, pyly, nebo tabákový kouř.

Ozonizátory

Některé čističky vzduchu jsou vybavené ozonizátory. Ozonizátory obohacují vzduch o záporné ionty a jsou schopné velmi podstatně zvýšit účinnost přístroje. O každý filtr je však nutné se starat. Filtry, které jsou jednorázové, je potřeba vyměnit asi jednou za půl roku, maximálně jednou za rok. Vždy samozřejmě záleží na typu a na stupni znečištění. Pokud je vaše čistička opatřena omyvatelnými filtry, tyto je potřeba jednou za čas opláchnout vodou.

Čistička vzduchu jako prevence

Čistička vzduchu v domácnosti je perfektní prevencí a ochranou lidského zdraví. Pokud budete čističku vzduchu doma nebo v kanceláři používat, zbavíte tak vzduch, ve kterém trávíte svůj čas, alergenů, virů a bakterií. Při používání čističky se vám bude podstatně lépe dýchat, dojde také ke zvýšení pracovní výkonnosti, a vy se budete schopni lépe soustředit. Čistička vzduchu zlikviduje cigaretový kouř, rostliny v místnosti lépe porostou a napomáhá ke zlepšení nálady. Čistička také eliminuje onemocnění horních i dolních cest dýchacích.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25263 (topprodukt.cz#2657)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat