Moderní samolepky na zeď

Samolepky i v českých domácnostech nabývají na popularitě. Kromě tradičních dětských motivů si můžeme dnes vybírat i z mnoha variant doplňujících vhodně naše volné pokojové stěny. Nálepky jsou také součástí výzdoby našich koupelen a kuchyní.

Výzdoba bytu

Stěny bytu si můžeme zkrášlit vhodnou malbou, u které si můžeme zvolit barvu tak, aby nám vyhovovala, ladila s nábytkem a celkově se nám líbila. Rovněž ji lze doplnit dekorací, jako je třeba váleček. Co ale, když dojde k přemístění nábytku a malířská výzdoba nám nebude esteticky zapadat do naší nové úpravy nebo dekoraci budeme nuceni zakrýt například novou obytnou stěnou. A co teprve když jednoduše budeme chtít potěšit naše děti výzdobou jejich dětského koutku nebo pokoje a tudíž tato úprava bude aktuální pouze po dobu jejich dětských let a za pár let u dospívající mládeže už bude zcela nevhodná. K takovým účelům nám dobře poslouží samolepky na zeď, které lze bez větších problémů odstranit bez jakéhokoliv poškození zdi.

Samolepky na zeď

Ty jsou buď dětské nebo moderní dekorační.

Dětské samolepky

Máme u těchto výrobků možnost volit z mnoha motivů. Pokud se podíváme na** dětské samolepky**, tak lze nabídku rozdělit takto. Pro nejmenší děti budou nejvhodnější výrobky s pohádkovými motivy. Z této skupiny si můžeme vybrat postavy z českých a slovenských večerníčků. Oblíbené jsou zejména obrázky Krtečka a Pata a Mata. Zajímavé pro Vaše dítě mohou být i samolepky vyhotovené na základě dětských kreseb. Tady je k volbě také tématika pohádkových postav, ale i motivy z každodenního života, vnímaného dětskýma očima. Další nabízenou řadou jsou různé tématicky zaměřené skupiny, na kterých si nejmenší mohou procvičit slova a znalosti o obrázku. K oblíbeným patří tématika domácích zvířat, ptáků, ryb či jiných živočichů, stromů, dopravních prostředků nebo jiných základních věcí, které nás obklopují. Vaše potomky lze zabavit vybarvováním přetíratelných samolepek, které si mohou barevně dotvořit podle svých představ. Větším klukům a děvčatům samolepky nabídnou obrázky z populárních filmů a seriálů jako kupříkladu Hannah Montana nebo Piráti z Karibiku. Ke speciálnímu druhu dětských samolepek patří nálepky na vypínače, díky nimž se dítě snadněji orientuje při rozsvěcování a zhasínání světla obzvlášť, když máte několik vypínačů umístěných vedle sebe anebo pod sebou.

Moderní (dekorační) samolepky

Jimi můžeme** ozdobit stěny pokoje nejrůznějšími motivy a barvami**. K oblíbeným motivům patří různá zobrazení často se surrealistickými prvky. Populární a proto velmi často nabízené jsou samolepky přestavující bubliny různých velikostí, které navozují uvolněnou atmosféru a tak přispívají k vytvoření celkové domácí pohody. Dalším oblíbeným motivem jsou obrázky přírody nebo nábytku, který skutečný by se nám už nevešel do místnosti a tak aspoň pomocí samolepky na zdi nám dotváří pokojový kolorit.

Nálepky na kachličky

Díky těmto nálepkám můžeme dotvořit vhled především v koupelnách a sprchovým koutech. Tady také máme na výběr z mnoha variant včetně dětských. Rovněž pestrá škála barevných provedení nám dá vybrat tu konkrétní nálepku v barevném souladu s kachličkami.

Ubrusová těžítka a spony

Ty nám kromě funkce vkusného estetického doplňku nabízejí ještě praktickou pomoc při upevnění ubrusu na stole. Všichni, kdo mají děti určitě vědí, že stačí málo, třeba jen chvilková nepozornost rodičů a neposedné dítě během vteřiny potáhne za ubrus a rozbije nádobí nebo shodí ostatní předměty, nacházející se v daném okamžiku právě na stole. V horším případě může dojí k poranění dítěte pořezáním o střepy, opařením horkou polévkou či jinou tekutinou nebo jiným neméně závažným způsobem. Pokud stůl s ubrusem využíváme ve venkovním prostředí tak nám těžítka a spony poslouží také i jako ochrana proti silnému větru, který nám může odvát ubrus i se vším, co na něm máme položeno. U těžítek můžeme vybírat z klasických kuželovitých tvarů, které mohou zobrazovat postavy, nebo jiných variant srdcovitých, krychlových, kulatých a jiných předmětů.

Dekorativní zrcadla

Také v oblasti zrcadel si můžeme zvolit náš oblíbený dekorační motiv. Hlavně těmi využívanými v koupelně, která jsou zakomponována v kachlíčkovém obložení lze vhodně navázat na výzdobu okolo na kachličkové stěně. Podobně můžeme dotvořit vzhled na naší stěně i o dekoraci zrcadla, které tvoří součást zdi zdobené samolepkami. I tady se nám nabízí mnoho možností, takže vybírat budeme moci od jednoduchým symbolů až po obrázky nejrůznějších motivů.

Protiskluzové podložky

Tyto podložky zabraňují nechtěnému pohybu věcí a zároveň mohou sloužit i jako dekorativní prvek. K výběru máme několik barevných možností a vzorů.

Další funkce dekorativních samolepek

Mnohdy střet dvou tapet nepůsobí příjemným dojmem. Toto napravíme umístěním speciální samolepky podlouhlého tvaru, které se nabízejí v mnoha modifikacích, takže není problém vybrat si právě tu, která by nám esteticky ladila s tapetou. Ta má zároveň spojovací funkci, takže svou přilnavostí přispívá k vzájemnému spojení obou konců tapet.

Samolepky lze také využít, coby projevení náklonnosti k fotbalovému nebo jinému sportovnímu klubu či hudebnímu idolu. Tímto způsobem si hlavně mládež může dotvořit svůj koutek anebo pokoj. Rovněž časté jsou samolepky zobrazující motivy konkrétních měst a jiných atraktivních lokalit. Jejím vylepením si uchováme vzpomínku na naši příjemně strávenou dovolenou nebo vyzdobíme stěnu obrázkem místa, kam bychom se chtěli podívat, ale protože nám naše cestovatelské plány zatím nevyšly, tak si aspoň prostřednictvím takovéto samolepky navodíme atmosféru zajímavého města, hradu, pláže, hor nebo jiné krásné přírodní scenérie.

Samolepky lze využít také jako sváteční dekoraci především k našim nejoblíbenějším svátkům – Vánocům. Tady se nám spíše než stěna nabízí jako místo dekorace prosklená plocha. Proto jimi nejčastěji zdobíme okna nebo vitríny knihoven a jiných ploch osazených sklem v bytových stěnách i jednotlivých skříních. V neposlední řadě mají samolepky** funkci překrývací** a proto jimi můžeme zakrýt případnou nečistotu malby a jiné fleky nebo poškozenou kachličku v koupelně.

Jak bylo výše uvedeno, samolepky už dávno nepředstavují pouze dětské obrázky, ale pro svou praktičnost jsou vyhledávány širokou veřejností a vnímány jako zajímavý dekorativní prvek obývacích pokojů, koupelen a kuchyní. Nabídka produktů v této oblasti je víc než pestrá a proto nezbývá nic více, než popřát šťastnou ruku při nákupu.

Fototapety

Fototapety dnes patří k vyhledávaným artiklům kterak zkrášlit doma naše zdi, a tím zútulnit náš pokoj.

Fototapety můžeme nalepit jak na zdi tak na dveře a skříně atd... K fototapetám patří také lepidlo, které je u většiny fototapet součástí balení. fototapety se vyrábějí různých rozměrech. Nejčastěji se jedná o rozměry 86cm x 2m Dvoudílné, 115cm x 175cm Jednodílné, 183cm x 254cm Čtyřdílné a 366cm x 254cm Osmidílné. Tyto fototapety se skládají z jednotlivých dílů. Někteří výroci fototapet, začali vyrábět fototapety, které se skládají z pruhů. S těmito fototapetami se lépe pracuje při lepení. Tyto fototapety se lepí stejně jako klasické tapety. Nalepíte jeden pruh, druhý pruh atd... Tyto fototapety začínají kódem FT. V našem eshopu, nabízíme nepřeberné množství fototapet za skvělé ceny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23924 (topprodukt.cz#514)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat