Účetnictví a daňové poradenství Praha

Daně nejsou a nebudou oblíbené u běžných lidí, snad jen u výběrčích daní. Každopádně platit daně je nařízeno zákonem, jedná se tak o velice nepříjemnou, ale povinnou záležitost.

Daně nejsou moc oblíbené slovo. Zejména u osob, které je často platí více, než by měli. To se týká podnikatelů, ale i pracujících osob. Pravdou je, že pokud platíme, třeba i v běžných obchodech, také platíme daně. Prakticky je platíme pořád. Nicméně pokud jsou vidět, v období odevzdávání daňového přiznání, pak nás více tíží na srdci, že vlastní, těžce vydělané peníze musíme investovat nemilosrdně a nechtěně do státu. Placení daní není oblíbenou činností, bohužel nás k tomu nutí zákon, ale je to oblast, o kterou se jen tak někdo sám, svévolně nezajímá. Proto často netuší, co všechno je povinen platit a dokládat, co naopak si může odečíst z daní a tak dále.

Daňová strategie

V případě, že nemáte daně v pořádku, nejen, že vám nehrozí žádné sankce, ale především se vám o ně vždy někdo stará. Musí, protože jedině tak bude daňová strategie efektivní a dobře provedená. Umožní vám totiž nejen minimalizovat daňovou náročnost, ale také zvýší hodnotu firmy. Navíc vaše daně budou pod kontrolou, bude o ně postaráno tak, jak to jde nejlépe. Spolehlivý a dobrý daňový poradce vám totiž přesně a jasně ukáže, jak tedy s daněmi pracovat, co je potřeba mít pod kontrolou a na čem je potřeba pracovat. Daňová strategie je u každého klienta jiná, tedy jde o individuální přístup, podle toho, o jakou firmu se jedná, nejen co do počtu zaměstnanců, ale i oboru a zaměření. To všechno je potřeba brát v potaz, aby skutečná daňová evidence byla opravdu strategická.

Finanční úřad

Snad nikdo z běžně žijících lidí nemusí a nemá rád jednání s úřady. Zvláště ne s finančním úřadem. Nepříjemné pracovnice státního sektoru jsou nápomocné asi jako tištěný průvodce při turistu – slepce. Takže na ochotu a proklientský přístup se nelze spolehnout. Člověk si neví rady, chce a potřebuje, aby se s ním pobavil, jenže na finančním úřadě takovou pomoc nehledejte. Nehledě na to, že tam člověk většinou dochází v období, kdy se dlouze táhnoucí fronta vleče a je nekonečná. To pak nemá chuť se nikdo na nic ptát. Pokud máte problém s finančním úřadem stejně jako většina lidí, pak je velkou výhodou, že za vás tuto zodpovědnost může vzít firma, která vás bude v oblasti správy daní a vše potřebného zastupovat. Firma bude zkrátka jednat za vás. Má nejen větší přehled o tom, kdy a jak se na finanční úřad dostavit, aby se člověk vyhnul případnému čekání, případně ho nadmíru eliminoval, ale také si již i znají s pracovnicemi a mnohdy tak získají i další potřební informace nad rámec. A to je určitě skvělé.

Daňové přiznání

Nejčastějším důvodem, proč se lidé na firmy s daňovým poradenstvím obrací, jsou daňová přiznání. Ty musí podávat i lidé zaměstnaní, nejen firmy, podnikatelé. Často však se ale zaměstnanci nechtějí zpovídat u svých firemních účetních a dokonce najednou raději nechají propočítat daně u někoho jiného, což ho v důsledku vyjde lépe, takže i tak mnoho zaměstnanců raději volí cestu samotného podávání daňového přiznání. Často je to i proto, že mnozí mají ještě přivýdělky, které do daňového přiznání musí také zahrnout a pak tedy jsou povinni si daňové přiznání podávat sami. Jenže koho by bavilo složité vyplňování a navíc ještě počítání nesmyslných částek, ve kterých se navíc ani nevyzná. Takže raději vždy zvolí možnost podání daňového přiznání přes firmu, která se v těchto záležitostech pohybuju denně, a přesně ví a zná, co může a co je nutné.

Vedení účetnictví

Důležitou součástí podnikání je vedení účetnictví. Obecně je správné vedené účetnictví pilířem, na kterém stojí prosperita firmy. Kdo má v účetnictví nepořádek a nemá pod kontrolou jak své příjmy, tak výdaje, ten asi dlouhodobě prosperovat nebude. Správné fungování a přesné vedené účetnictví je nejen potřeba z hlediska hospodaření firmy, a správného fungování, ale také pro snadné dohledání, a i nemile proslulou kontrolu účetnictví. Jakmile je podáno udání, třeba i anonymní, je nutné, aby došlo k prošetření a kontrola tak provede hloubkovou kontrolu, kde zjistí, jak si firma vede a zda má všechno správně, v pořádku. Kontroly mohou být nejen na udání, ale i namátkové a předem ohlášené. Kdykoli může finanční úřad zkontaktovat podnikatele a domluvit se na provedení kontroly. Vedení účetnictví je tak něco, co musíte svěřit do rukou osoby, které důvěřujete a která se v oboru vyzná. Tím vždy bude nejlépe externí firma, která v tomto oboru podniká. Důvěřuje ji několik firem i fyzických osob, takže musí vědět, co provádí a jak to udělat nejlépe.

Firemní poradenství

Oblasti financí je obecně velice obávanou a tak nějak i křehkou. Stačí kolikrát špatná investice, špatně nastavená strategie a neštěstí v podobě ztráty finančních prostředků je to tu. Je to nepříjemný okamžik, který se také nerad přijímá, ale je nutný. Finanční poradenství je tu od toho, abyste zbytečně nepřepláceli, ale i dobře investovali a své naspořené peníze dostatečně zhodnotili. Produktů na trhu je několik, všechny se předhání, že jsou nejlepší, jenže ač rádi prezentují své výhody, pro některé osoby mají i řadu nevýhod. Naopak výhodné jsou finanční poradenství, kde přímo pracují, spolupracují s několika společnostmi, navzájem konkurenčními a tito zprostředkovatelé znají dobře produkty. Jsou tak schopní nabídnout danému klientovi přesně to, co je pro něj nejvýhodnější z hlediska jak své profese, tak i potřeby v osobním životě. Nestranný poradce v této oblasti je jistě skvělým parťákem pro sjednávání všech možných finančních produktů od pojištění, přes úvěry, leasingy, ale především hypotéky, velké oblasti, kde je potřeba se trochu orientovat, aby byla hypotéka skutečně sjednána dobře a dle nejvýhodnějších podmínek na trhu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25346 (topprodukt.cz#2741)


Přidat komentář