Finanční poradce - Česká Lípa a okolí

Chtěli byste se naučit hospodařit s vašimi financemi efektivně? Tak, aby pracovaly pro vás, a ne jenom vy kvůli složenkám? Proto byste si měli domluvit schůzku s finančním poradcem, který vás správně nasměruje.

Finanční poradce vám může ukázat způsob, jak si vylepšit rodinný rozpočet tzv. pasivními příjmy. Jsou to příjmy navíc, pro které nemusíte pracovat. Které jsou naopak vytvářeny penězi, které jste už jednou vydělali. Sami neznáte všechny možnosti, jak si co efektivně sestavilo portfolio, které bude pracovat pro vás a bude nastaveno na maximální užitek.

Jak vám může finanční poradce pomoci?

Každý z nás potřebuje běžně řešit různé situace, které vyžadují finanční náklady. Zvláště, pokud se jedná o domácnost s více členy, dětmi, které chcete zajistit na budoucnost, prarodiče, kterým chcete zajistit životní úroveň. Finančních produktů, které můžete využít, jsou stovky. Jak se v nich má obyčejný člověk vyznat, když má po práci čas akorát postarat se o domácnost a děti a sotva najde chvilku pro sebe. Nezbývá už volno na to, studovat všechny nabídky bankovních ústavů, pojišťoven, pročítat novinové články a internetové diskuze ve snaze najít co nejvýhodnější řešení. Od toho jsou tu finanční poradci, kteří tuto práci odvádějí za vás a pro vás.

Spolupráce s finančním poradcem

Svému finančnímu poradci byste měli důvěřovat, jedině tak vám může být nápomocen. Musíte mu říct, co potřebujete vyřešit. Jaké máte cíle, týkající se finanční potřeby, ať už aktuální či budoucí. Řekněte mu, co byste si přáli. Třeba budete chtít pořídit si vlastní nemovitost, krásné auto, bydlení v Portugalsku, exotickou dovolenou, drahé sportovní vybavení. Musíte definovat svůj cíl, abyste podle něj mohli společně řídit vaše výdaje, spoření i pojistky. Na spolupráci s finančním poradcem si klient rychle zvykne, protože mu odpadají veškeré starosti s penězi. Potřebujete náhle koupit novou pračku, protože stará se porouchala a oprava by nebyla rentabilní? Stačí zavolat vašemu osobnímu finančnímu poradci, který vám řekne, odkud peníze na pračku máte vzít. Zda je výhodnější sáhnout do vašich rezerv, či ji pořídit na spotřebitelský úvěr.

Váš finanční poradce následně provede analýzu vašeho rozpočtu. Zkontroluje vaše veškeré výdaje, peníze, které utrácíte možná z dobrého důvodu, ale zbytečně, protože za ně nedostanete všechno, co byste dostat mohli. Zkontroluje vaše veškeré pojistné smlouvy, úvěry a navrhne vám korekce, bude-li to pro vás výhodné. Možná zjistí, že platíte zbytečně drahé splátky hypotečního úvěru. V době, kdy jste si hypotéku vyřizovali, zřejmě byla výhodná. V dnešní době jsou ale úroky nižší, a poradce je schopen najít vám hypotéku, která vám nabídne lepší podmínky. Přeúvěrování je běžná záležitost, ovšem málokdo se do ní pustí sám. Potřebujete obvykle odhady nemovitostí, doložit nové potvrzení o příjmech, zaměstnání, fotografie nemovitostí atd. O to vše se postará váš finanční poradce, celou akci vám vyřídí a vy nebudete ztrácet čas běháním po bankách, abyste si zjistili potřebné informace a co je hlavní, ušetříte na splátkách úvěru spoustu peněz. Ušetřené peníze následně můžete posílat na stavební spoření, životní pojistku či jiný produkt, dle toho, co vám finanční poradce doporučí. Výsledkem práce finančního poradce je vždy sestavené portfolio přímo vám na míru. Způsobem, abyste věděli, že máte zajištěné své nejbližší i majetek proti rizikům, která mohou v budoucnu nastat, a dále je postaráno o vaše peníze, aby se dále rozmnožovaly, abyste si mohli splnit svá přání.

Pojistěte si svůj majetek

Majetek, který je pro vás cenný a zásadní, byste měli mít v každém případě pojištěný proti riziku loupeže nebo zničení. Je to majetek, který potřebujete pro bydlení a který využíváte při běžném provozu domácnosti. Kdybyste o váš majetek přišli, byli byste nuceni rychle ho nahradit. Málokdo má ale takové finanční rezervy, že si může okamžitě zrekonstruovat dům poničený požárem, povodní nebo koupit nové vybavení domácnosti, které bylo ukradeno. Jestliže si ale sjednáte správný druh pojištění, v případě škodní události získáte rychle finanční náhradu od pojišťovny a řešení nepříjemných následků nebude tak bolestné. Navíc pojištění nemovitosti a domácnosti nebývá drahé, takže se určitě vyplatí. V rámci pojištění majetku hovoříme o pojištění nemovitosti a domácnosti.

K čemu slouží pojištění domácnosti

Předmětem pojištění domácnosti jsou věci nebo zařízení, které trvale a dlouhodobě v domácnosti využíváte. Pojistit si můžete i věci, které se nacházejí v přechodně užívané domácnosti, kterou se rozumí například chata, chalupa nebo jiný objekt. V pojistné smlouvě se uvádí adresu pojištěné domácnosti a popis všech uzamykatelných prostor, které k dané domácnosti náleží. Pojištění domácnosti se může vztahovat i na vaši garáž a soubor jejího vybavení. Existují ale věci, u kterých je výše pojistného plnění limitována. Strop náhrady škod se týká prostředků výpočetní techniky, televize, hudebních nástrojů, jízdních kol a jiných. Na tyto výjimky upozorňují pojistné podmínky, které dostáváte k pojistné smlouvě. O těch byste měli být informováni. Výhodné ovšem je, nechat si vše objasnit finančním poradcem. Upozorní vás na rizika, proti kterým byste se měli zajistit, a do jaké výše, a naopak vám poradí, proti čemu se pojišťovat nemusíte, jelikož není pravděpodobné, že by ve vašem případě pojistná událost nastala.

Který úvěr je výhodný?

V dnešní době je obvyklé, že si kupujeme věci na dluh. Spotřebitelských úvěrů je ale na trhu spousta a těžko si bez profesionálních znalostí jednotlivých produktů vyberete tu nejvhodnější. Vodítkem je výše úrokové sazby, ale jsou zde další faktory, které musíte sledovat. Roční průměrnou výši nákladů, poplatek za vyřízení úvěru, sankce za předčasné splacení a další. Ideální typ úvěru vám však dokáže vybrat finanční poradce, který dokáže srovnat jednotlivé aktuální produkty, které banky nabízejí. Vše vám vyřídí na jednom místě, vy ušetříte čas i peníze za úrokové zatížení, které by pro vás mohlo být zbytečně velké, kdybyste si špatně vybrali. Finanční poradce je zkrátka vždy k vašim službám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25001 (topprodukt.cz#2387)


Přidat komentář