Finanční poradce - Jihlava a okolí

Málokdo z nás neřeší finance jako takové. Ze všech stran na nás útočí zdražování potravin, plynu, energie, odvozu odpadu aj. Naše příjmy však již nerostou tak, jak bychom si představovali, či přáli. Jak tedy řešit tuto situaci?

Všichni potřebujeme mít kde bydlet, co jíst, být oblečeni. Vedle těchto základních potřeb bychom si však také občas dopřáli to, po čem naše srdce touží, ať už by se jednalo o nový nábytek, elektroniku či dovolenou aj. A kromě toho bychom měli myslet na zajištění celé naší rodiny, na budoucnost a na tzv. zadní vrátka.

Půjčka není řešení

A to vše z jednoho, či dvou platů? Jak se říká, „kde na to vzít a nekrást“? Určitě není zrovna ideálním řešením, kdybyste se rozhodli si vzít půjčku. Povětšinou se totiž jedná jen o krátkodobou radost, a pak Vás čeká roky splácení. Nešlo by snad ani tak o samotné splácení, jako spíše ten fakt, že se splátkami také platíte úroky dané společnosti. A ty se za dobu splácení vyšplhají kolikráte na závratnou výši. Příkladem může být, že si například zapůjčíte 30 000 Kč, ovšem splatíte spolu se všemi úroky a poplatky částku kolem 50 000 Kč. Bohužel tomu tak skutečně je. A není ani výjimka, obzvláště v dnešní době, když přijdete o práci. Nároky na pracovní výkonnost a pozice totiž stoupají. Nezaměstnaných, častokrát velmi šikovných a chytrých lidí, je hodně, a tak si prostě zaměstnavatelé mohou vybírat. Takže, měli byste půjčku, neměli práci, a co uděláte? Vezmete si další půjčku na splácení první půjčky? Bohužel to také není výjimka. A pomalu se můžete dostat do velmi nebezpečného kolotoče, kdy vystoupení nemusí být zrovna „jemné“ a bezbolestné.

Myslete na budoucnost a vyhněte se půjčkám

Jak z takového kolotoče ven, aniž byste museli dříve, nebo později například vyhlásit osobní bankrot? Či ještě lépe, jak se vůbec nedostat do takové situace? Rada je poměrně jednoduchá, její uskutečnění již pro někoho trochu obtížné, zvláště když stoupají i požadavky na „finanční gramotnost“. Rada zní – myslet na budoucnost, a to co nejdříve. Ještě je k tomu třeba dodat, že na druhou stranu není nikdy pozdě naší situaci změnit. Ovšem, čím dříve „něco“ uděláme, tím pro nás i naši rodinu lépe.

A jak se tedy vyhnout tomu, abychom si nemuseli brát půjčku? Jedno z efektivních řešení je vyhledání finančního poradce. Ten nám totiž s pomocí nás samých, vytvoří funkční finanční plán, který bude myslet nejen na přítomnost, ale také budoucnost.

Finanční plán řešící přítomnost i budoucnost

Co vše se může ukrývat pod takovým finančním plánem? Finanční plán může řešit jak zabezpečit rodinu (manžela, manželku) a děti (současné, plánované) - jak se zabezpečit, až budeme v seniorském věku – jak se zabezpečit, kdyby u nás došlo ke ztrátě zaměstnání – jak se zabezpečit, když dojde ke skonu jednoho z manželů – jak se pojistit a zajistit rodinu, kdyby došlo k úrazu (s trvalými následky, smrtelnému) – kolik spořit, abychom si vytvořili tzv. železnou rezervu.

Vše výše uvedené, a nejen to, můžete probrat s Vaším vybraným finančním poradcem.

Finanční poradce - Jihlava a okolí

Vždy, když dojde ke změně Vaší** finanční situace** (povýšení v práci, rozjezd a úspěch v podnikání, ztráta zaměstnání, dosáhnutí plnoletosti Vašich dětí aj.), stačí kontaktovat finančního poradce. A ten, na základě nové situace, přepracuje, upraví stávající finanční plán.

Práce finančního poradce v kostce

Rádi byste se dozvěděli, co zrovna Vám a Vaší rodině může přinést finanční poradce? Za nezávaznou konzultační schůzku nic nedáte, a to doslova. Nemusíte mít obavy, že by Vás snad poradce nutil podepisovat nějakou smlouvu, a to ani díky své výřečnosti a vědomostem ze světa financí. Ostatně, na první schůzce by ani nemělo dojít k tomu, že by Vám finanční poradce hned předkládal smlouvy k uzavření finančních produktů. Na první schůzce s Vámi totiž poradce probere nejen Vaši finanční situaci (příjmy, výdaje – za běžné věci, za případné splátky, půjčky, co do čísel), ale také ho bude zajímat, zda a jak máte zabezpečenou rodinu, co do přítomnosti a budoucnosti – zda myslíte na zadní vrátka – zda máte železnou rezervu aj. Na druhé schůzce, dojde-li k ní, Vám finanční poradce předloží vyhotovený návrh Vašeho vlastního finančního plánu, uzpůsobeného přímo a jen Vám a Vaší rodině. Plán bude samozřejmě možné konzultovat, upravovat. Teprve, jestli budete s plánem souhlasit, domluvíte se na další schůzce, na které Vám poradce předloží například smlouvu o životním pojištění, smlouvu o penzijním připojištění, dodatky k Vašim stávajícím smlouvám aj.

Kdy začíná a kdy končí práce finančního poradce

Pokud máte uzavřený některý z finančních produktů (životní pojištění, penzijní připojištění, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění aj.), pak jste se setkali s pracovníkem příslušného institutu, ať už přímo v daném institutu, nebo u Vás doma. A teď, ruku na srdce, kdy naposledy jste viděli daného pracovníka? Nebylo to náhodou v ten moment, kdy s Vámi uzavíral smlouvu?

Správně by to však mělo vypadat tak, že by daný pracovník, nebo jiný, pověřený institutem, by se Vám měl pravidelně ozývat, informovat Vás o nových možnostech, či uzpůsobovat uzavřený produkt Vaší situaci, ať už z hlediska finančního nebo jiného požadavku. V případě, že jste například uzavřeli životní pojištění na dítě, tak produkt uzavřen na minimálně osmnáct let. A za osmnáct let se situace může opravdu rapidně změnit.

A tak vznikla situace, jak to vypadá a jak by to mělo vypadat, co do strany finančních produktů. Tohoto meziprostoru si všimli specialisté, finanční poradci, či finanční konzultanti, kteří jsou tu pro Vás a Vaši rodinu nejen pro dobu, kdy dochází k uzavření konkrétního produktu. Práce finančního poradce de facto nekončí. Může s Vámi pomyslně „jít celým životem“ a být Vám nápomocen v otázkách financí – spoření, pojištění, investic.

To, co jsme výše probrali, bylo zkrácenou verzí. Ovšem princip zůstává stejný. Nutno ještě dodat, že dojde-li k tomu, že s finančním poradcem uzavřete nějakou smlouvu, nebudou jeho záda při odchodu z Vašeho bytu, to poslední, co uvidíte. Jak jsme již výše předestřeli, práce finančního poradce, tedy toho profesionálního a kvalitního, rozhodně nekončí v momentě, kdy podepíšete smlouvu na určitý finanční produkt. Vámi vybraný finanční poradce se může stát Vašim rodinným finančním poradcem. Může tak být Vašim osobním rádcem na deset, dvacet, ale i třicet a více let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25015 (topprodukt.cz#2401)


Přidat komentář