Finanční poradce - Praha 9, 10

Orientace v množství pojišťoven, bank a jejich produktech není jednoduchá. Porovnání výhod a nevýhod je časově náročné. Finanční poradce nám pomůže s pojištěním na míru a také vyjednat hypoteční úvěr s nejvýhodnějšími podmínkami.

Bez dobrého finančního poradce se dnes neobejdeme. Většina z nás občas využije nabídku úvěru některé z bankovních i nebankovních společností a tápeme v nepřeberném množství různých druhů pojištění. Hypoteční banky i Stavební spořitelny se předhánějí s nabídkami výhodných hypoték. Pokud máme k dispozici volné finance, dokážeme se správně orientovat na poli investování?

Finanční poradce

Obcházení bank a dalších finančních institucí, shánění informací pomocí internetu a porovnávání jednotlivých nabídek i souvisejících poplatků je časově náročné a stresující a ne vždy se trefíme do produktu, který je pro nás nejvýhodnější. V případě uzavírání pojistek často nejsme schopni pojmout množství informací, které s tím souvisí a v případě pojistného období nebo plnění zjistíme, že jsme důkladně nedomysleli všechny výhody a nevýhody pojistné smlouvy. Finanční poradce je zkušený finanční makléř, který se kompletním finančním poradenstvím denně zabývá. Spolupracuje s finančními i pojišťovacími ústavy a dokonale zná specifika jejich konkrétních produktů. Je proto schopen svým klientům vytvořit nabídku na míru v oblasti úvěrů, jakéhokoliv pojištění, sjednat nejvýhodnější hypotéku i vhodnou investici. Následný klientský servis je samozřejmostí.

Nejčastější druhy pojištění

Po pojištění vozidel a povinném ručení je nejznámější nejspíš zdravotní pojištění, které jsme ze zákona povinni hradit jednotlivým zdravotním pojišťovnám. Víte ale, že existuje i komerční zdravotní pojištění, které je dobrovolné a s jeho uzavřením nám finanční poradce pomůže? Nejrozšířenějším pojištěním je pojištění životní. Čím rizikovější je náš způsob života, tím je životní pojištění dražší. Dobré pojištění nám přináší finanční jistotu v případě nepředvídatelné události, špatné znamená vyhazování peněz. Životní pojištění zahrnuje několik typů, jak si vybrat ten správný? S výběrem kvalitní pojistky nám pomůže finanční poradce. Vysvětlí nám, kdy a proč je životní pojištění nezbytné, jaké výhody nám přinese, možnosti vypovězení smlouvy, způsob výplaty peněz, poradí zda uzavřít pojištění rizikové, kapitálové, investiční nebo důchodové.

Druhým nejčastějším pojištěním je pojištění úrazové, které zahrnuje škálu nejrůznějších variant a kombinací. Součástí úrazových pojistnách smluv jsou detailní zdravotní dotazníky, na jejichž základě může pojišťovna pojištění i odmítnout. Následuje pojištění majetku, havarijní pojištění, cestovní pojištění, pojištění podnikatelů, které umožňuje pojištění podnikatelského majetku, pojištění odpovědnosti právní ochrany a pojištění finančních ztrát a pohledávek. Vyznat se v jednotlivých typech, kombincích pojistek a používaných termínech není snadné. Kromě uvedených druhů pojištění ještě existuje řada speciálních typů pojištění, ve kterých se běžný občan bez finančního poradce téměř nedokáže orientovat, například: pojištění přepravy, pojištění vývozu českého zboží, služeb a investic, pojištění letadel, lodí a jachet, zemědělské pojištění, pojištění propadnutí kauce, pojištění přerušení provozu a mnoho dalších.

Hypoteční úvěry

Propagační slogany všech hypotečních ústavů anoncují snadnou možnost získání bydlení. Je to pravda, hypoteční úvěr nám pomůže ztvárnit sen o vytouženém bytě nebo rodinném domku. Hypoteční úvěr však znamená dlouhodobý, často celoživotní finanční závazek. Proto k takovému závazku musíme přistupovat zodpovědně a po důkladném zvážení našich budoucích reálných příjmů. Finanční poradce naší situaci dokáže objektivně posoudit a najít optimální řešení v podobě hypotéky na míru. Další výhodou spolupráce s finančním poradcem je to, že se dokonale pohybuje v tržním prostředí, většinou spolupracuje s hypotečními bankami a stavebními spořitelnami a díky objemu sjednaných úvěrů s nimi může vyjednat speciální klientské podmínky v podobě slev, výhodných úroků a poplatků, čili dokáže nám nabídnout výhody, které bychom na pobočkách sami těžko dostali.

Nákup, výstavba, rekonstrukce nemovitosti

Hypoteční úvěr na nákup již stojící nemovitosti je nejčastěji využívaným produktem. V současné době ho lze získat již s 15% vlastních prostředků, některé banky však poskytnou prostředky až do výše 100% hodnoty nemovitosti, čili bytu, rodinného domu, rekreačního objektu, koupi pozemku i bytového domu. Základní podmínkou pro získání hypotečního úvěru je dostatečná bonita klienta, kdy se posuzují veškeré příjmy a výdaje žadatele. Dále kupní smlouva nebo smlouva o kupní smlouvě budoucí, odhad zastavované nemovitosti, pojištění nemovitosti, které stačí uzavřít při čerpání úvěru. Nemalou roli hraje i věk žadatele nebo žadatelů, hypoteční úvěr musí bý většinou splacen do 65 nebo 70 let. Pro získání hypotečního úvěru na výstavbu nemovitosti nebo její rekonstrukci je potřeba doložit dostatečnou bonitu, rozpočet celé stavby, odhad současné ceny například pozemku a ceny budoucí, tzn. po dostavění domu, chaty apod. na základě předloženého rozpočtu a konečně doložení stavebního povolení nebo ohlášení. V Česku zatím méně využívaným produktem je Americká hypotéka, a to přesto, že nákup, výstavba či rekonstrukce nemovitosti není podmínkou, můžeme ji použít prakticky na cokoliv. Pro získání Americké hypotéky nemusíme předkládat tolik dokladů jako u klasické hypotéky, proto je její vyřízení rychlejší.

Refinancování hypotéky

Většina finančních poradců poskytuje bezplatné poradenství, kvalitní servis a následnou péči. Součástí servisu je i refinancování hypotéky, které využíváme zpravidla ke konci fixačního období (nebo v případě, že nejsme se současným bankovním ústavem spokojeni). Refinancování znamená splacení stávající hypotéky a uzavření nové, s výhodnějšími úvěrovými podmínkami. Které to jsou? Nejčastěji nižší úroková sazba nebo prodloužení splatnosti hypotéky, ale pozor: čím delší je splatnost, tím víc přeplatíme. V případě příznivé finanční situace můžeme naopak délku splatnosti zkrátit a zvýšit splátky, ale snížit výši přeplatku. Refinancování je všeobecně oblíbený produkt, protože při něm neplatíme žádné poplatky za vyřízení, nový odhad nemovitosti a v některých případech nemusíme znovu dokládat příjmy. Konec fixace bychom si měli pohlídat a o refinancování začít jednat aspoň 6 týdnů před jejím koncem. Banka na blížící se konec fixačního období předem neupozorňuje, zpravidla posílá na jeho samém konci oznámení o zvýšení úrokové sazby a nezbyde nám nic jiného než zůstat u stávající banky a platit vysoké úroky.

Pozor na nevýhodné úvěry

Pokud máme účet u některé z bank a nemáme problémy s platební morálkou, naše banka nám při žádosti o úvěr ochotně vyjde vstříc, a to i opakovaně. V opačném případě se často obracíme na nejrůznější nebankovní společnosti a díky naší neinformovanosti nebo najasným pravidlům některých společností si můžeme připravit opravdu perné chvíle. Nenechme se proto nalákat na první pohled výhodnými půjčkami a rychlými penězi a nestyďme se obrátit na finančního poradce, který nám efektivně pomůže vyřešit naší finanční situaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25068 (topprodukt.cz#2460)


Přidat komentář