Pojištění, úvěry a poradenství Vrchlabí

Finanční a pojišťovací nezávislé poradenství, které nabízí profesionální firmy, je zřejmě jedinou jistotou, kterou současný trh nabízí. Zvláště pokud jde o firmu, která se pyšní řadou spokojených zákazníků a kvalitních referencí.

Proč si zvát finančního poradce?

Obecně dosud panuje názor, že finanční poradce je drahý a snaží se každého maximálně okrást. Tak to však vůbec není. Dnešní firmy zabývající se finančním poradenstvím nabízejí profesionální informace i pomoc na míru každého klienta. Jejich zájmem není za každou cenu sjednat finanční produkt, ale získat spokojeného zákazníka, který bude služby doporučovat dále. To znamená, že služby musejí být na profesionální úrovni. Zkrátka musejí být po všech stránkách perfektní. Proto dnes již nemůže finančního poradce dělat každý. Ten, kdo by tuto činnost chtěl vykonávat, musí mít odborné znalosti, školení a certifikáty. Jinak by nemohl pracovat tak, jak má.

Jak pracuje finanční poradce?

Finanční poradce vás může sám oslovit, nebo vy sami můžete požádat o jeho služby. Pokud máte zájem o některý z finančních produktů, tak vám finanční poradce vypracuje nezávisle na sobě jednotlivé produkty pro porovnání. Vysvětlí vám jejich nabídku a pomůže vybrat ten, který bude pro vás takzvaně na míru. Někdy vám může finančního poradce doporučit známý. Vy pak můžete například chtít stejný produkt, ale finanční poradce na základě vaší situace vám ho nedoporučí. Je to z toho důvodu, že ve světě financí, pojištění a půjček platí nepsané pravidlo, že co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého. Každý člověk, každá rodina je originál. A také má jiné životní hodnoty, náklady, příjmy, zájmy, přání. A toto vše je nutné vždy zohlednit. A proto každý profesionální poradce pracuje s klientem ne podle reklamy nebo doporučení známého, ale především na základě výpočtu možností rodiny nebo jednotlivce.

Finanční poradenství

Finanční poradenství není pouze o sjednání finančních produktů. Základem je vypracování finančního plánu, který má za úkol dosáhnout určitých finančních cílů. Říká se, že rodiny s finančním plánem jsou zajištěné nejen po dobu aktivního života, ale i na stáří. Rodiny bez finančního plánu nejčastěji žijí od výplaty k výplatě a je pro ně velmi těžké uspořit jen pár stokorun.

Finanční plán je cesta k cíli

Finanční plán vám poradce vypracuje v dlouhodobém horizontu, zohlední vaše příjmy i náklady, vezme v potaz i nečekané situace, stejně jako například studium dětí. Vytyčí přesně trasu, která vás povede k cíli, tedy k finanční nezávislosti. Pravdou je, že finanční nezávislosti může dosáhnout téměř každý. Statistika říká, že dokonce devět lidí z deseti může do 15 až 20 let přestat pracovat a přitom si udržet stejnou životní úroveň jako dnes. K tomu jim postačí kvalitní, profesionálně vypracovaný finanční plán a samozřejmě i řízení se jím.

Vyznáte se v úvěrech?

Úvěry vám nabízejí dnes opravdu všude. I tam, kde byste je nečekali. Nabízí je, mladým, starým, se zajištěním i bez něho. Nabízí je solidní bankovní instituce, ale i takové, které by se daly bez jakýchkoli problémů zařadit mezi lichvářské. Jde zejména o úvěrové společnosti, které nabízí téměř 100 % úrok za půjčení. Necháte-li se takovou to půjčkou zlákat, pak nejspíš zapláčete nad výdělkem. Nevhodný úvěr vás může dostat do zcela neřešitelné životní situace. Úroky nabíhají pak rychleji, než vy sami stíháte splácet. K nejhorším úvěrům patří ty, které nabízí například půjčku před výplatou, veselou půjčku, a podobně. Takovým úvěrům je lépe se vyhnout.

Když úvěr, tak s finančním poradcem

Samozřejmě, kdykoli se může stát, že se porouchá pračka, rozbije auto, nebo cokoli jiného. Pokud jde o přístroj, který je zapotřebí a vy nemáte úspory, pak nezbývá, než si pořídit kvalitní úvěr. Rozhodně vám však nedoporučujeme, vybírat úvěr sami. Nejlépe uděláte, pokud se obrátíte na finančního poradce, který vám doporučí úvěr na základě vaší situace a vašich příjmů. Takový úvěr bude bezpečný a vy budete mít jistotu, že ho řádně splatíte.

Pojištění - druhy

I pojištění je třeba sjednat s finančním poradcem. Pojištění totiž může být součástí vašeho finančního plánu. Pojištění je celá řada, a navíc některé pojištění je nutné ze zákona. Proto je lépe nechat si vypracovat pojištění, které bude na míru vaší rodiny a přinese jí výhody, nikoli ztráty.

Životní a úrazové pojištění

Životní pojištění by mělo chránit vás i vaše plány a poskytovat jistotu. Lze ho kombinovat i s dalšími druhy pojištění, zejména pak s rizikovými. Finanční poradce zohlední všechna rizika a nabídne vám produkt, který zahrne všechna rizika ve správném poměru.

Havarijní pojištění

Nevyplatí se vždy. Většinou se sjednává u nových vozů. Hlavním účelem havarijního pojištění je zajištění prostředků na opravu poškozeného vozu. Navíc havarijní pojištění může zahrnovat pojištění odcizení majetku, poškození živly a vandaly, a také mechanické poškození.

Povinné ručení

Je opravdu povinné pro každého vlastníka automobilu. Pojišťovny nabízejí řadu různě výhodných produktů. Nejlépe vám s výběrem opět pomůže finanční poradce, který umí využít i nabízených nadstandardních služeb. Ty mohou do jisté míry suplovat havarijní pojištění.

Stavební spoření

I dnes jde o velmi výhodný produkt, který má přednosti jako je státní podpora, pojištěné úspory ze zákona, nebo po určité době možnost úvěru ze stavebního spoření.

Pojištění majetku

Existuje celá řada variant tohoto pojištění. V jeho rámci lze prakticky pojistit vše od živelných pohrom, přes krádeže, vloupání i různé škody. Finanční poradce vám toto pojištění vždy sjedná na míru vašeho majetku i vaší rodiny. Takže nebudete nic přeplácet, ani pojištění nebude podhodnocené. Což má za následek malé plnění v případě pojistné události.

Pojištění pro podnikatele

Každý podnikatel by měl myslet na účinné pojištění, které ho ochrání po všech možných stránkách. Naštěstí i toto pojištění lze ušít takzvaně na míru a pojistit to, co je důležité a potřebuje ochránit. Finanční poradce na základě prohlídky majetku a vašich informací opět zvolí nejvhodnější plán.

Penzijní připojištění

Sjednat by si ho měl každý, kdo nastoupí do zaměstnání, nebo začne podnikat. Čím déle je placené, tím více dotyčný získá v době, až již nebude pracovat. Výhodou penzijního připojištění je možnost odečtu od základu daně, státní příspěvek a větší finanční zhodnocení úspor, než nabízejí banky.

S finančním poradcem to jde lépe

Ať již budete řešit jakoukoli finanční situaci, neřešte ji sami, ve stresu, pod nátlakem dané situace. Vždy se vyplatí klidný nezávislý finanční poradce, který vám dá jistotu, že získáte kvalitní finanční produkty a zároveň bezpečí a finanční prostředky do budoucna.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25291 (topprodukt.cz#2686)


Přidat komentář