Doplňky a oblečky pro psy - výběr a prodej

Oblečky pro psy nemusí být rozmařilostí jejich páníčků. Některá choulostivější plemena uvítají, pokud jim jejich majitel dopřeje zahřátí v podobě kabátku nebo je ochrání před deštěm pláštěnkou. Jaké oblečky a doplňky můžete pejskům vybrat?

Proč pořídit pejskovi obleček?

Když nezkušený a neznalý člověk, který není pejskař, potká majitele s jeho psíkem, který je oblečen do slušivého kabátku, tak si pomyslí, že páníček je rozmařilý a své zvíře spíše trápí. Je pravda, že někdy lidé své psíky až příliš rozmazlují a občas se jim snaží vnuknout lidské vlastnosti a potřeby, ale v případě psích oblečků to nemusí být známka rozmaru.** Pokud máte krátkosrsté plemeno, tak i tomu může být zima, může mu vadit déšť nebo jeho tlapky mohou rozežírat solné roztoky ve sněhu**.

Jen si vybavte takové jezevčíky. Jejich dlouhé tělo a krátké nohy způsobují, že mají ve stáří problémy s páteří, která je bolí. Pokud na jejich záda působí zima, tak jim to problém ještě více zintenzivňuje, protože působení chladu oslabuje kosti. Z tohoto důvodu je dobré myslet na to, že pejsek by se mohl zahřát kabátkem.

Nejenom klasické kabátky se nabízejí. Rovněž můžete využít** pláštěnek, které ochrání srst vašeho psího miláčka** a po návratu domů nebude jeho kožich zapáchat a nenadělá se tolik nepořádku. V případě hygieny je pak vhodné zmínit i hárací kalhotky, které jednak ochrání váš interiér před nečistotou, pomůže vaší fence být více v čistotě a eliminuje se i zápach, který běžně přitahuje jiné psí nápadníky.

Nejen tyto produkty obchody s psími oblečky nabízí. Až budete vybírat daný produkt, tak se samozřejmě poohlédněte po tom, co bude vašemu pejskovi slušet. Když už má obleček, tak ať je parádník, v tomto případě si můžete dovolit rozmařilost. Když si ji dopřeje pán, proč ne pejsek.

Doplňky a oblečky pro psy

Obchod s oblečky nabízí psí oblečky, které jsou jak funkční, tak i esteticky zajímavé. Kromě klasických rozměrů zde naleznete i oblečky pro psy, jejichž rozměry jsou netypické (jezevčík, chrt, doga apod.). Firma nabízí jak klasické oblečení, které si můžete vybrat podle tabulky velikostí** **. Nabízí se různé designové varianty oblečků, je zde možnost pestrého výběru materiálů, které si můžete zvolit sami. Rovněž si můžete zažádat o speciální obleček s logem vaší chovné stanice, pokud vlastníte takto opuštěná zvířata. Vybírat můžete i z letních a zimních kolekcí a lze sjednotit úbor vašeho pejska s vaším oblečením. Jednotlivé produkty jsou vyráběny v České republice.

** **Zajímá vás více jak můžete jednotlivé oblečky využít a co všechno existuje?

Výběr doplňků a oblečků pro psy

Pokud kupujete jednotlivé produkty, tak samozřejmě musíte zvážit jejich využití. Je zbytečné, pokud to psíkovi je nepříjemné, ho trápit v oblečku. Je ale možné, že si jej zamiluje a bude ho vyžadovat. Není tajemstvím, že psíci jsou inteligentní a jednotlivé zvyky si zafixují. V každém případě, pokud máte choulostivé plemeno (např. výše zmíněný jezevčík nebo krátkosrstá rasa), tak ho chraňte před zimou, deštěm a hárající fenky zase před ataky ostatních psů.

Důležitým momentem je pak samozřejmě zjištění správné velikosti, proto se předem seznamte se způsobem, jak vaše zvířátko změřit a tím pádem získat správnou velikost.

Psí oblečky – jak psa změřit?

Psovi se měří několik částí:

 • obvod krku
 • obvod hrudníku za předníma nohama
 • délka hřbetu od místa, kde je obojek, až po kořen ocasu
 • obvod za žebry
 • hloubka hrudníku od místa, kde je obojek, až za přední nohy
 • délka břicha – zde je rozdíl u fenek a u psů

Velikosti psího oblečení

Nejlepší je obleček na psovi vyzkoušet, ale orientačně a zjednodušeně platí, že délka těla délka hřbetu od místa, kde je obojek, až po kořen ocasu) určuje tyto velikosti:

 • XS – délka: 22cm (malá štěňata – Čivava, Krysařík, Jorkšír)
 • S – délka: 27cm (Čivava, Krysařík, Jorkšír, malá štěňátka menších a středních plemen)
 • M – délka: 32cm (menší a střední velikost Maltezáčka, Shit-zu, Toy – pudlíka, Jorkšíra nebo střední Čivava)
 • L – délka: 36cm (Shit-zu, Toy – Pudl, Maltezáček nebo Pekingský palácový psík)
 • XL – délka: 41cm (Malý knírač, Bišonek, Mops či Westík)
 • XXL – délka: 47cm (Bišonek, Americký Kokršpaněl, Beagle nebo Francouzský buldoček)
 • XXXL – délka: 52cm (Anglický kokršpaněl, Střední knírač nebo Střední pinč)

Oblečky pro psy podle barevnosti a střihu

Až budete vybírat pejskovi obleček, tak samozřejmě vybírejte i podle toho, co se vám líbí. Dopřejte mu klasickou fleecovou mikinku s kapuckou, která ho ochrání jak před větrem, tak i deštěm a špínou. Máte-li militantní postoje, tak mu pořiďte maskáčový vzor, kdy budete mít na procházce malého bojovníka. To se nabízí i v případě, pokud mu pořídíte oblečení s nápisem FBI, kdy vtipně poukážete na to, že váš psík chrání zákon.

Přesuneme se k romantičtějším vzorům a zde se nabízí květinové motivy, které budou slušet menším plemenům, která jsou rovněž takto něžná.A jsme-li u něžnosti, pak nelze opomenout psí slečny, kterým bude slušet růžová či obleček se sukýnkou, tedy šatičky. Odtud, z genderového hlediska, se pak přesouváme i k pejskům-klukům, kterým budou slušet zase oblečky sportovního střihu. Na obě plemena se myslí i v případě zimních a zateplených oblečků.

Pak se nabízí různá specifika, kdy vyjádříte, že např. daný pejsek patří muzikálnímu fandovi, když na oblečku má notu. Nebo můžete psíkovi pořídit klasickou nekomplikovanou řadu black and white. Pro designové fajnšmekry tu pak je obleček s motivem čínského draka či znamením horoskopu.

Oblečky pro psy podle účelu

Rozdělení psích oblečků podle účelu:

Oblečky podle ročního období

Jednak se nabízejí kolekce, které od sebe dělí roční období. Svému pejskovi můžete pořídit oblečení, které je vhodné na letní, ale třeba ne zrovna příliš příznivé počasí. Lze také pořídit klasické šusťákové modely nebo fleecové oblečky do sychravějšího počasí. Když jen mrholí, tak je to rozdíl, když potom padá sníh a déšť, proto někdy psíkovi stačí lehká vestička nebo mikinka a jindy už je třeba teplejší kabátek. Do deště je pak praktická speciální, nepromokavá pláštěnka.

Oblečky pro toulavé psy

Další praktickou variantou je reflexní kabátek. Pokud necháváte svého psíka se toulat nebo jestli má tendence občas sám uniknout na procházku, tak je to skoro nezbytné, aby ho něco neporazilo. Samozřejmě, že v případě útěku je to situace, kdy by obleček musel mít pořád, ale když máte pocit, že situace může nastat, tak ho ochraňte reflexním oblečkem. I při procházce, kdy máte psa na vodítku, nevíte, co pes udělá, a tak mu navlečte vestu rovněž.

Psí oblečky po koupeli

Přesouváme se do sféry župánků. Myslíte, že to je zbytečné? Tak si vzpomeňte, jak pejsek řádí po koupeli a leckdy to odnesou bílé stěny či čistý nábytek. Zabalte proto pejska do župánku. Jednak mu nebude taková zima a pak neudělá takovou spoušť.

Oblečky pro období hárání fenek

Hárající fenky, to je téma samo o sobě. Jednak mohou nechávat ve vašem domově špinavé skvrny a také na sebe často lákají okolní psy. Abyste zamezili tomuto jevu, tak pořiďte na kritické období fence hárací kalhotky. Použitý materiál je pružný úplet nebo plavkovina a ochrání vaši psí slečnu před nečistotami a eliminuje riziko lákání jiných psů.

Oblečky pro jezevčíky

V nabídce oblečků jsou i speciálně šité produkty na jezevčíky a chrty, kteří mají atypické rozměry. Psovi musí obleček padnout, proto vybírejte tak, aby mu nikde nic nepřekáželo a zároveň aby ho nic neškrtilo.

Už má váš pejsek obleček? Jak vidíte, nabídka je pestrá a účelová, proto vyberte svému miláčkovi to, co mu zajistí nejen komfort, ale uchrání i jeho zdraví. Pejsek už je domestikované zvíře, proto nepotřebuje podmínky džungle, aby se dokázalo, že to je zvíře. Takovýto tvor už vyžaduje specifickou péči, kterou by mu měl jeho majitel dopřát.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23880 (topprodukt.cz#414)


Přidat komentář