Formování postavy pomocí Taeba

Hledáte dynamické cvičení, ve kterém si dáte pořádně do těla a skvěle se zde oprostíte od starostí běžného dne? Tak v tom případě vyzkoušejte taebo. Určitě z něj budete nadšeni.

Taebo nebo Wing Chun Kung Fu?

Wing Chun, jeden z nejúčinnějších stylů kung fu. Je založen na principech o efektivním využití struktury lidského těla (nekopíruje pohyby zvířat, jak je tomu u jiných stylů). Není při něm důležitá fyzická síla a dá se naučit za relativně krátkou dobu. Wing Chun praktikoval legendární Bruce Lee, který byl žákem světoznámého Velmistra Yip Mana.

Taebo

Taebo, nedokážete si pod tímto názvem nic představit? Taebo je** moderní druh aerobního cvičení**, který je založen na propojení několika sportů. V taebu se vyskytují prvky karate, klasického boxu, taekwon-da a tanečního aerobiku. Že si ani pod tímto popisem nedokážete představit, jak taková lekce taeba probíhá? Tak v tom případě by bylo nejlepší zajít se na hodinu taeba podívat nebo si jednu lekci přímo vyzkoušet. Taebo je velmi dynamické cvičení, které vás buď zaujme a zjistíte, že je vám ušité jako na míru nebo vás nechá chladným. Důležité je především si jednu lekci taeba vyzkoušet a utvořit si na ni svůj vlastní názor.

Filosofie taeba

Taebo je aerobní cvičení, které je založeno na zajímavé filosofii. První stupeň taeba nebo také Basic je založen na myšlence GET THE FIRST PLACE BY YOUR OWN. V překladu můžeme říct také zvítěz sám nad sebou a neporovnávej se s druhými. V taebu je důležité především to, zda dokážete překonat sami sebe. Ať už ve cvičení nebo v životě se neustále s někým porovnáváme. Přemýšlíme nad tím, zda nás zrovna nikdo nepozoruje, když nám cvičení nejde a podobně. V** taebu** je důležité především to, že dokážeme** bojovat** sami se sebou. Nezáleží na tom, zda soused vedle nás vydrží více než my. Důležité je to, že jsme toho zvládli více než v minulé hodině a pozorujeme na sobě neustálé pokroky. Tuto filosofii také můžete přijmout v celém svém životě. Nezáleží na vašem okolí, ale především na vás samotných.

Pro koho je taebo vhodné

Zajímavé je, že v lekcích** taeba** neexistují žádné přestávky. Každý si tady cvičí podle sebe a podle svých možností. V momentě, když už na sobě pociťujete únavu a chcete si dát chvilku pauzu, tak to taky uděláte. Odpočinete si, napijete se a až se budete cítit zase dobře, přidáte se ke skupině a pokračujete ve cvičení. Tímto se také částečně odpovídá na otázku pro koho je taebo určeno. Taebo mohou cvičit lidé bez omezení věku, pohlaví a fyzických možností. Tento druh cvičení si mohou vyzkoušet** děti i dospělí**. Každý si cvičí podle sebe a svých možností. Nejde tady o to vydržet toho stejně jako váš trenér. Důležité je zapracovat především na sobě a svých schopnostech.

Pro koho taebo není vhodné

Taebo je aktivita, pro kterou je důležitá vytrvalost. Od taeba si dejte pauzu v případě, že máte jakékoliv zánětlivé onemocnění nebo se zrovna necítíte fyzicky dobře. V případě jiných potíží je vždy vhodné se nejdříve poradit s lékařem a řídit se jeho radami.

Taebo lekce

Jedna lekce taeba trvá přibližně 60 minut. Když jdete na taebu poprvé, vezměte si sebou pohodlné sportovní oblečení, vhodnou obuv, dostatek tekutin, ručník, popřípadě podložku pro cvičení na zemi. taebo je rozděleno do dvou částí, lekce taebo a taebo intro.

Taebo intro

Tyto lekce taeba jsou založeny na trénování technik úderů, kopů a jejich kombinací. Každý pohyb musí být prováděn velmi pečlivě a přesně. V tomto druhu cvičení nejde o kvantitu, ale především o kvalitu. Lekce taebo intro je založena také na trénování svalové síly. Intro lekce mohou navštěvovat začátečníci i pokročilý. Začátek lekce je určen pro rozehřátí a protažení. Poté následuje hlavní část cvičení, ve které se učí jednotlivé techniky a jejich kombinace. V následující části hodiny se mohou posilovat jednotlivé partie těla, např. ruce, břicho a nohy. Na závěr lekce přichází zklidnění a dechová cvičení. Taebo je skvělou volbou právě pro ty, kteří mají rádi aerobik, ale některé sestavy jsou pro ně příliš složité a nepamatují si je. V taebu neexistuje choreografie, takže se nemůže stát, že vám vypadne sestava a vy nebudete vědět, jak pokračovat. Všechny prvky v taebu se cvičí vždy ve dvou rychlostech. Nový cvik se nejdříve předvede v rychlosti slow motion a po nacvičení se přechází do rychlejší double time. To je také další** výhoda taeba**. Většina prvků je velmi jednoduchá a v pomalém tempu se je všechny správně naučíte. V lekcích taeba nemusíte cvičit přesně podle vašeho trenéra. Když se zrovna necítíte na rychlé tempo, tak cvičíte pomalu a naopak.

Jaké svalové skupiny se procvičí během taeba

Během lekcí taeba se procvičí všechny důležité svalové skupiny. Pozornost je zaměřena na hýžďové svalstvo. Na lekcích taeba se dále procvičuje stabilní postavení pánve, trupové svalstvo a společně s ním i svalstvo břišní. Po hodinách taeba budete cítit, že máte posílené celé tělo. Zpevní a vytvarují se vám ruce, břišní svaly a svaly hýžďové.

Co si vzít sebou na lekce taeba

Na taebo nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Kromě již výše zmíněného pohodlného sportovního oblečení, obuvi, ručníku, podložky a pití. Sami poznáte, jak je důležité vzít si na lekci taeba ručník a pití. Cvičení je velmi dynamické a doopravdy se při něm zapotíte. Místnosti, ve kterých se taebo učí, by měly být vybaveny zrcadlem. U většiny cvičení je velmi důležitá optická kontrola, jen tak zjistíme, zda daný cvik provádíme správně. Trenéři taeba nosí na rukou barevné bandáže. Podle barvy bandáže můžete poznat stupeň, na kterém trenér právě je. Červené bandáže nosí trenéři Basic. Modré bandáže najdete na zápěstí trenéra Advanced, černé bandáže nosí trenéři Master. Bandáže mohou zpevnit zápěstí. Se zpevněným zápěstím se lépe provádí některé techniky cvičení.

Taebo

taebu neodmyslitelně patří hudba, která vás přinutí k většímu výkonu. Když se cítíte doopravdy špatně a zlobíte se na celý svět, můžete si být jistí tím, že po hodině taeba z vás alespoň určitá část vzteku odpadne. Během lekce taeba se v tělocvičně vytvoří atmosféra plná energie. K jednotlivým cvikům se také nahlas společně počítá. Samozřejmě záleží jen na vás, zda chcete nebo nechcete počítat společně se skupinou. Taebo je velmi energické a na techniku ne příliš náročné cvičení, které si lehce zamilujete. Na těchto cvičeních můžete pocítit velký příval energie a s ní také spojené radosti. Během lekce taeba se vybijete ze všech negativních emocí. Na závěr lekce vždy přichází zklidnění a relaxace s vhodnou hudbou. Taebo je poměrně mladý druh cvičení, který si u nás získává stále větší oblibu podobně jako zumba. Ve větších městech určitě narazíte na trenéry, kteří nabízejí lekce taeba. V menších městech to může být trochu problém. Popularita taeba však stále stoupá a tak si jej brzy jistě budeme moci zacvičit i v menších městech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25074 (topprodukt.cz#2466)


Přidat komentář