Golfové hole - koupě online

Nezbytnou součástí golfového vybavení je golfová hůl, bez které se neobejde žádný hráč golfu, ať na amatérské úrovni či profesionální. Hole se liší materiálem, sklonem úderové plochy, objemem hlavy a dalšími parametry, které je třeba zohlednit.

Tu svoji golfovou hůl si najde každý, ať jste úplným začátečníkem, nebo hráčem na střední či dokonce špičkové úrovni. Při výběru golfových holí je třeba pamatovat na tento základní parametr. Správně vybraná hůl Vám dopomůže ke kvalitní hře a posunout se výše o další hráčskou úroveň.

Pohled zblízka na golfovou hůl

Golfová hůl se skládá ze čtyř částí, kdy každá z nich má svoji specifickou vlastnost a určení. Jedna z částí hole je její hlava. Golfové hole disponují buď hlavou s jednou stranou, či oboustrannou hlavou. Samotná hlava slouží k úderu do golfového míčku. Hole s oboustrannou hlavou jsou tzv. symetrické, kdy se jedná o puttery, či obouruké wedge. Další částí hole je její krček, jenž spojuje hlavu a násadu hole. Dostáváme se k již zmiňované násadě hole, neboli shaftu. Násada je vyrobena ze železa, či karbonu.

Délka golfové hole

Platí úměra, čím zvolíte delší hůl, tím bude také delší vzdálenost při odpalu, při zachování stejné rychlosti švihu do míčku.

Materiál hlavy golfové hole

Hlava golfové hole může být z rozličného materiálu, kupříkladu z hliníku, slitiny zinku, oceli se směsí karbonu, chrómu, niklu, železa, čisté oceli, titanu. Poslední jmenovaný titan je tím nejdražším materiálem. Právě výběr materiálu, a to nejen u hlavy, ale i samotné hole, se zákonitě promítne při samotné hře.

Označení golfových holí

U golfových holí se setkáte s číselným označením 1, 2, 3... Obecně platí, že čím vyšším číslem hole disponuje, tím bude kratší shaft a současně vyšší loft.

Na co pamatovat při nákupu golfových holí

Jiné hole jsou vhodné pro úplné začátečníky, jiné pro zkušenější a profi hráče. Při výběru holí zohledňujte tedy Vaši hráčskou zkušenost a úroveň. Kromě hráčské úrovně se zohledňujte také, zda jste muž, nebo žena, jaká je Vaše výška, věk, jakou přibližnou rychlostí odpálíte míček, ale také, jaká je vzdálenost Vašeho zápěstí na zem, stojíte-li vzpřímeně.

Zajímejte se při nákupu, z jakého materiálu je hůl vyrobena, jaký sklon úderové plochy Vám bude vyhovovat, a to včetně objemu hlavy aj.

Nakupujeme golfové hole online

Ač je golf velmi rozšířeným a oblíbeným sportem, ne v každém městě najdete specializovanou prodejnou. Kdežto, „zavítáte-li“ do internetového obchodu, budete mít možnost si vybírat z široké nabídky zboží, od golfového oblečení, golfové bagy, vozíky, míčky, až po nezbytné golfové hole. A že si nemůžete kupříkladu golfové hole vyzkoušet? V případě, že Vám náhodou „nesednou“, vůbec nic se neděje, protože internetové obchody nabízí možnost vrácení zboží bez udání důvodu, a to do čtrnácti dnů. Hole si pak buď můžete vyměnit, nebo požádat o navrácení peněz. Jsou i internetové obchody, které Vám nabídnou odborný servis, poradenství. Při výběru internetového obchodu se zajímejte o jejich kvalitu, respektive reference – spokojenost zákazníků s nákupem. Stačí zapátrat v rozličných diskuzích. V neposlední řadě se zajímejte, jakých značek obchod nabízí hole, zda se jedná o známé, kvalitní a prověřené značky, či neznámé, neprověřené apod. A jako bonus nákupu na internetu? Nemusíte nikam chodit. V pohodlí Vašeho domova si můžete v klidu vybírat, a to přesně v době, která Vám vyhovuje. Internetový obchod totiž nemá nikdy zavřeno, takže i když se rozhodnete pro nákup třeba v jednu hodinu ráno – žádný problém. Stačí si jen vybrat zboží, zvolit způsob platby a dopravy a počkat si na objednané zboží, které Vám doručí prakticky až ke dveřím.

Rozpoznejte kvalitní golfové hole

Začínáte s golfem? Pak se možná „ztratíte“ v záplavě nabídek golfových holí, a těžko se budete orientovat v kvalitních a ne zrovna zdařilých holích. Jsou nějaké charakteristické prvky holí, podle kterých poznat, že se jedná o vyšší kvalitu golfové hole? Kupříkladu se zajímejte a všímejte si hlavy hole, jak je zpracována. Kvalitní značkové hole má do detailu zpracovanou hlavu. Při holi je využívána ta nejnovější a nejmodernější technologie. V neposlední řadě je k holi nabízeno příslušenství, samozřejmě zdarma. Kvalitní značkovou hůl poznáte i podle vyšší ceny.

Golfové hole – Hybridy

Název možná zavádějící, nicméně se jedná o výjimečný typ hole, který by rozhodně neměl chybět žádnému hráči. Hole se vyznačuje širokou patkou, které usnadňují průchod míčku, a současně mají těžší hlavu a nižší těžiště, díky kterému dochází k snížení chyb. Golfové hole hybridy se označují čísly 1, 2, 3, 4, 5, 6. Nejčastěji jsou k dostání hole s číslem 2, 3, 4.

S tímto typem holí se hraje velmi dobře tzv. dlouhá rána. Hole, které jsou kombinací železných a dřevěných golfových holí.

Golfové hole - Driver

Bez této hole byste v podstatě neodpálili míček. Hole se totiž používá pro odpálení golfového míčku z týčka, pro první úder na jamce. Při tomto úderu se jedná o to, aby se hráčovi podařila co nejdelší vzdálenost.

Golfové hole – Wedge

Typ hole, které disponuje větším sklonem hlavy, než má kupříkladu hole železo s označením číslo 9. Tento typ hole využijete například při odpalu míčku z ne zrovna dobrých povrchů, kupříkladu písku. Díky těmto holím se Vám podaří odpálit nejen přesnou, ale i vysokou ránu, a to směrem ke greenu.

Golfové hole – Fervejová dřeva

Hůl, díky které budete moci dosáhnout skutečně dlouhé rány. Hole, které disponují velkou oblou hlavou. Hole s označením 1, 3, 5 a 7. Při odpalu dosáhnete nízké a dlouhé střely.

Golfové hole – Železa

Hole s označením 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a 9. Čím menší číslo, tím hole disponuje větší délkou a vhodností pro odpal na větší vzdálenost. Tento typ holí se řadí mezi univerzální hole, a jsou kratší, než typ hole „dřeva“. Hole, které oceníte při přiblížení se na** green**, pro odpal míčku z hlubší trávy, mezi stromy, z úpatí kopce aj.

Golfové hole – Puttery

Hole, která slouží pro dohrání míčku do jamky, který se dá tzv. patovat, tj. míčku nebude vadit žádná překážka, ať už v podobě vysoké trávy aj. Tyto hole mají sklon hlavy menší než 10°.

Počet golfových holí

Tak jako hokejista si nevystačí s jednou hokejkou, tak ani pro golfistu není dostačující jedna hůl. Nejde ani tak o počet jako spíše o typy. Jiná hůl se hodí pro odpal, další pro dohrávku apod. Začínáte-li s golfem, určitě si vystačíte s menším počtem holí. Navíc, nebudete muset kombinovat a složitě přemýšlet, kterou hůl by bylo zrovna vhodné použít. A místo na samotnou hru se soustředíte na hole, což nebude zrovna k užitku. Hráči na střední a vysoké úrovni však již využijí celou škálu holí. Kolikráte se vyplatí zakoupit tzv. golfové sety, sady, které Vás vyjdou mnohdy častokrát výhodněji, než, kdybyste si kupovali hole po jedné, samostatně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24186 (topprodukt.cz#997)


Přidat komentář