Osobní trenér golfu Ostrava

Chcete-li dělat něco pro své zdraví a začít sportovat, zřejmě uvažujete, jaký sport si ve svých letech vybrat. Mučení se v posilovně, nebo hopsání na aerobiku není pro Vás to nejpřitažlivější. Co takhle začít s golfem? Poradíme Vám, jak na to.

Než se začnete oblékat do typického golfového oblečení, prohánět se na golfovém hřišti v golfovém autě nebo lovit míčky z jezírka, měli byste o historii golfu v České republice vědět alespoň několik stručných informací.

Historie golfu v České republice

Počátky golfu se v České republice datují od roku 1904, kdy bylo postaveno první golfové hřiště. Kde jinde než v Karlových Varech. Sloužilo pro zábavu zahraniční klientele. Domácích hráčů bylo jen velmi málo. Před první světovou válkou se až díky rodině Ringhofferů změnil soukromý pozemek na golfové hřiště, což se dá považovat jako skutečný začátek** českého golfu**. Později zde vznikl** rodinný Ringhoffer Golf Club Volešovice**. V roce 1926 vznikl v Praze pod názvem Golf Club Praha, první český golfový klub, jehož jedním z organizátorům byl i František Ringhoffer.

Během války byl golf podstatně omezen a novou sílu nabíral až v prvních třech poválečných letech. V padesátých letech však totalitní moc viděla v golfu produkt západního života, což se neztotožňovalo s její ideologií a tento „buržoazní sport“  byl diskriminován. Šedesátá léta pak znamenala pro golfový svět nový rozvoj. Otevřelo se obnovené hřiště v Karlových Varech a začala se hrát i celostátní liga družstev. Až 19 let kraloval v tomto období golfu Jiří Dvořák. Mezi ženami se střídala Hana Brožová s Ludmilou Křenkovou. Od poloviny šedesátých let se začaly pořádat i mezinárodní akce. Kromě zahraničních golfistů, kteří sem přijížděli, měli možnost i čeští golfisté soutěžit v zahraničí. V sedmdesátých letech se ke třem golfovým centrům (Praha, Mariánské Lázně, Karlovy Vary) začali připojovat další, jako například Ostrava, Semily či Poděbrady.

V devadesátých letech, spolu se změnou politickou, přišlo i nové jméno z ČSG, na Československá golfová federace. Po rozdělení Československé republiky se používalo označení Česká golfová federace. V průběhu devadesátých let se pak počty hráčů i nových hřišť značně zvyšovaly. K závěru dvacátého století se stal golf v České republice velmi vyhledávaným a rozvíjejícím se sportem. V posledních letech registrujeme jeho obrovskou oblibu napříč všemi věkovými kategoriemi nových hráčů.

Jak se nejlépe naučit golf?

Chcete-li s golfem začít, je potřeba se naučit kromě pravidel tohoto sportu i základní, ale velmi podstatné aspekty této hry. Máme na mysli především držení hole, rozdíly mezi holemi, základní postoj nebo také správný odpal.

Golfové vybavení pro začátečníky i pro pokročilé

Golf bývá často označován za finančně náročný sport. Proto, abyste si dokázali představit, co všechno budete k tomuto sportu potřebovat a s jakými vynaloženými finančními prostředky byste měli počítat, Vám přinášíme stručný přehled.

Golfová hůl pro začátečníky

Základní vybavení každého golfisty je golfová hůl. Ta může být jiná pro začátečníky a jiná pro pokročilé hráče. Pokud s golfem teprve začínáte, není dobré do golfových holí příliš investovat. Může se Vám totiž stát, že Vás golf neosloví, tak jak byste si představovali a zbytečně tak utratíte spoustu peněz. Ani počet golfových holí v této fázi není dobrý navyšovat. Jen se tak budete při hře stresovat při výběru té správné hole. Na této úrovni Vám doporučujeme například golfovou hůl „železo“ označenou číslem 7 a putter – což je hůl používaná na dohrávku na greenu. Taková hůl Vás vyjde na cca 700 Kč, ale můžete ji samozřejmě sehnat i levněji, například zánovní. Pro nákup celého golfového vybavení se rozhodněte, až si budete jisti, že se tímto sportem chcete zabývat i do budoucna.

Ostatní potřebné golfové vybavení

Kromě golfových holí, ze začátku jedné nebo dvou, později více, budete potřebovat golfový bag (vak), do kterého budete tyto hole, ale i ostatní vybavení ukládat. Pokud se Vám nebude chtít tento vak neustále tahat na svých bedrech, můžete si pořídit golfový vozík. Cena golfového bagu, ale i vozíku, se pohybuje od několika stovek až po několik tisíc. Záleží jen na Vás, kolik chcete investovat.

Dalším potřebným golfovým vybavením jsou samozřejmě golfové míčky. Golfové míčky se rozlišují také podle kvality. Golfový míček Vás vyjde na několik korun, ale i desítek korun. Velmi potřebné jsou i golfové boty a také pohodlný golfový oděv.

Čím déle a častěji budete golf hrát, bude se zvyšovat i Vaše touha po dokonalejším** golfovém vybavení**, které je v této fázi poněkud dražší, ale také se jeho kvalita projeví i na Vaší hře.

Golfové kurzy pro začátečníky i pokročilé

Tyto prvotní informace, které Vám velmi ovlivní Vaše výsledky a také potěšení z tohoto sportu, se můžete naučit například na různých golfových kurzech. Na golfové kurzy se můžete přihlásit v golfových klubech blízkých Vašemu okolí. Golfové kluby pořádají například víkendové golfové kurzy jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé hráče, stejně tak ale i jednodenní nebo týdenní výuku golfu.

Ceny za golfové kurzy** **

Rozhodnete-li se pro golfový kurz, počítejte, že Vás bude stát přibližně stejně jako dovolená v Chorvatsku. Jednodenní golfový kurz se pohybuje kolem 2000 Kč. Víkendové kurzy Vás mohou stát kolem 7000 Kč a delší kurzy, například čtyřdenní, mohou Vaši peněženku přijít na 13000 Kč. Výhodnější je proto využít služeb osobního trenéra golfu.

Osobní trenér golfu

Další alternativou jak proniknout do tajů tohoto sportu je možnost využití osobního trenéra. Osobní trenér by měl mít velmi dobré golfové zkušenosti. V nejlepším případě by měl mít za sebou prokazatelné úspěchy na různých klubových soutěžích apod. Výhodou osobního trenéra golfu je jeho přizpůsobení se Vašim požadavkům, především časovým.

Jelikož se v dnešním článku zaměřujeme** na oblast Trutnovska**, jednoho takového** dobrého osobního trenéra golfu** Vám můžeme v tomto regionu poradit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id3070 (594)


Přidat komentář