Rybářské návnady 21. Století

Na žížaly se sice ještě pořád chytá, ovšem dnes existují takové vychytávky, které rybičky trošku obalamutí a vy je pak lépe chytíte. Které typy návnad se vám můžou hodit? Poradíme.

Blíží se vánoční čas a ulovit si nějakého kapříka není od věci. Jednak budete mít lepší pocit ze svého úlovku, a pak také budete mít jistotu, odkud rybu máte. Jak ale lapit ty kluzké a hbité tvory? Dnes existuje spousta návnad, které budou chytat za vás. Seznámíme vás  s nimi a pak budete lapat raz dva.

Rybářské návnady

Existuje mnoho typů návnad, které dokáží přilákat ryby. Nemusí to být jen kapři, ale i jiné typy ryb. I když ryby nejsou živočichové s mozkem vyvinutým a nemají schopnost, že po špatné zkušenosti se jen tak nechytí, tak přeci jenom je rozdíl, když něco chytáte na červy nebo profesionální návnadu. Abychom ale byli kompletní v nabídce, tak přeci jenom zmíníme vše. Jakou máte možnost?

Žížaly a červy

Když půjdete do obchodu s rybářskými potřebami, tak zde najdete i tyto živočichy, protože jsou stále hodnotnými návnadami.

Živočišné nástrahy

Zde to jsou různé směsi klasické potravy, která bude lákat ryby na pokrm, který ve vodě samozřejmě loví. Je to levný způsob, jak něco chytit stejně jako v předchozím případě. Vyplatí se to ale v rybníku, kde bude více ryb, protože tak máte jistotu, že zde bude jejich koncentrace větší a nějaká na vaši návnadu narazí. Pokud ale bude v rybníce i tak dostatek potravy, tak i tak se může stát, že vás úlovky minou. Musíte jim nabídnout něco jiného.

Svítící návnady

Fosforeskující návnada přitáhne zvířecí pozornost, proto zkuste, jak v místě, kde vám tzv. normálně neberou, vyzkoušet svítící nebo třpytkující návnadu. Pak se vám třeba budou chytat lépe.

Speciálně tvarované nástrahy

Stává se vám, že vám vlasec uvízne někde po dně nebo mezi vodními rostlinami? Pak si pořiďte takovou návnadu, která si s tím poradí. Vějičku s protáhlým tělem, která se proplete všude, tak ta vám zajistí, že se neutrhne a také se může dostat i k rybám, které byste normálně nechytili. Takovými návnadami mohou být různé třpytky či nástrahy, které mají tvar malé rybky. A i to láká větší tvory, protože jsou po těchto malých živočiších.

Gumové nástrahy

Barevné nástrahy s aerodynamickým tvarem. To je něco, co ryba ve vodě nepřehlédne. Proto zkuste tuto návnadu, která vám chytí i těžko dostupnou rybu, protože ta zvědavostí neodolá a lapí to, co je pro ni lákavé čili vaše návnada.

Rádi rybaříte, ale někdy je to pro vás dřina? Tak si ulehčete tuto činnost a uvidíte, že existují nástrahy, které vám vaši zálibu ulehčí. Pak budete mít bohatý stůl. Ryby jsou navíc zdravé, takže spojíte příjemné s užitečným.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25175 (topprodukt.cz#2568)


Přidat komentář