Paruky, příčesky a vlasová kosmetika

Paruky, příčesy a vlasová kosmetika patří již neodmyslitelně do našich domovů. Ti z nás, kteří nemají to štěstí a vlasy jim nechtějí růst nebo nejdou právě rychle upravit, mají na výběr z mnoha druhů paruk a příčesů.

Každá žena se chce líbit, a proto se neustále zkrášlujeme a to nejen ve snaze zalíbit se okolí, ale samozřejmě v první řadě se zalíbit samy sobě. Tím hlavním co na nás všichni kolem hned vidí, jsou samozřejmě vlasy, na kterých si necháváme záležet nejvíce. Najdou se i takové ženy, které tráví u kadeřníka daleko více času, než je zdrávo.

Co však dělat ve chvílích, kdy zjistíme, že nám vlasy zřídly a my nevíme co s nimi? Nebo si chcete pouze zkusit, jak byste vypadaly s vlasy jinými, než máte? V tuto chvíli přicházejí na řadu salóny, které mají ve své nabídce také paruky a příčesky.

Nabídka obchodu s parukami

Nabídka obchodu je:

  • Paruky
  • Příčesy
  • Turbany a šátky
  • Klobouky a čepice
  • Vlasová kosmetika a doplňky

Paruky

Správně zvolenou parukou nic nezkazíte, avšak pokud na někom poznáte, že paruku má, pak patrně udělal chybu ve výběru vhodné paruky. Pokud si paruku vyberete správně, nikdo ji na Vás nepozná.

V dnešní době jsou paruky velmi oblíbenými. Paruky z umělých vlasů jsou vyráběny převážně strojově a na spáncích mají v měkkém látkovém podšití zakomponovány kovové pružinky, které slouží k lepšímu přilnutí paruky k hlavě. Velikost lze jednoduše regulovat gumičkami ukončenými suchými zipy v zadní části modelu. Výhodou těchto paruk je příznivá cena a také to, že je můžete umývat a sušit, aniž byste se při tom museli příliš namáhat, neboť tyto paruky drží dokonale svůj tvar.

Paruky z přírodních vlasů jsou na pouhý dotek velmi jemné a příjemné a působí velmi přirozeně. Tento druh paruk je vyráběn většinou z indických vlasů a to ve dvou variantách lišících se hustotou. Nevýhodou paruk z přírodních vlasů je, že potřebují pravidelnou úpravu. Při úpravě těchto paruk však máte na výběr. Buďto si je upravíte doma sami, nebo je zanesete ke kadeřníkovi či vlasového studia, kde Vám ji dokonale upraví.

Jaký druh paruky si vybrat?

Při výběru vhodné paruky máte na výběr z paruk zhotovených strojově a těch, které jsou vyrobeny ručně. Hlavní otázkou při výběru mezi těmito dvěma druhy paruk je otázka finanční. Paruky vyráběny strojově sice jsou levnější, ale zase na druhou stranu nepůsobí zcela přirozeně. U paruk ručně poutkovaných záleží na tom, po kolika vlasech jsou paruky poutkovány. A vzhledem k tomu, že jsou takovéto paruky poutkovány celoplošně a to jak po jednotlivých vlasech, tak po vlasech několika, musíme počítat s tím, že zaplatíme daleko více peněz, než u paruk vyráběných strojově.

Péče o paruku z umělých vlasů

Lžíci speciálního SHAMPOO s obsahem kaučuku rozmícháme ve vlažné vodě a lehce promačkáme, netřeme! Paruku opláchneme a vložíme do vlažné lázně, do které rozmícháme lžíci BALSAMU. Necháme 5-30 minut. Balsam je důležitý pro změkčení vlákna a vrácení lesku. Neoplachujeme! Po uschnutí vlasy prostříkáme přípravkem CONDITIONER, který obsahuje UV faktor a působí proti lámavosti. Toto ošetření je prevencí elektrizování a zacuchávání. U delších modelů, kde dochází k intenzivnímu kontaktu s krkem, límcem nebo zády impregnujeme namáhané části olejíčkem HAIR-TIP-LIQUID, který je nejlepší prevencí proti zacuchání a krepatění. Toto děláme vždy po umytí, ale lze i podle potřeby v průběhu nošení. Hlavně!!! Po každém nošení paruky nejprve šetrně rozpleteme prsty zacuchané prameny a následně ji nasucho prostříkáme přípravkem CONDITIONER.

Umělé vlákno má automatickou paměť - to znamená, že se po umytí vrátí do původního tvaru. Paruku pouze necháme uschnout, nepoužíváme fén, kulmu ani nerozčesáváme. Také dáváme pozor na teplo v kuchyni při vaření. Jakmile vlasy uschnou, nastříkáme kondicionérem, obsahujícím UV faktor působící proti lámavosti. Používáním kondicionéru prodlužujete životnost paruky a zabraňujete tak elektrizování a dodáte lesk.

Péče o paruku z pravých vlasů

O umělý ani pravý ale mrtvý vlas nelze pečovat běžnou vlasovou kosmetikou, jelikož obsahuje alkoholové směsi, které vlákno vysušují, ztrácí lesk a po čase se začne lámat a vypadávat. Přípravky obsahují směsi kaučuku, které vlákno "vyživují". Základní řada přípravků péče o pravý vlas: pure!power SHAMPOO, kterým se vlasy umývají a pure!power BALSAM, který se dává do vody a působí jako aviváž. Po uschnutí paruky ale také po každém nošení je potřeba model prostříkat sprejem pure!power CARE&REPAIR. Je to prevence proti zacuchávání a krepatění v důsledku otěru o krk, límec atd. Po každém umytí je dobré, zvláště u delších modelů aplikovat do konečků vlasů přípravek HAIR-TIP-LIQUID - olejíček, který činí vlas rezistentnější proti otěru a zacuchávání. Ten je jak pro vlas umělý tak humánní, tak pro kolekci paruk Futura - kde jde o umělé vlákno nové generace, které je odolné vůči teplu, lze jej kulmovat a fénovat.

Dalšími nabízenými produkty jsou:

HAARSPRAY - lak na umělý vlas.

GLANZSPRAY - lesk ve spreji na regeneraci starších paruk

STYLING FOAM - pěna na zvětšení objemu

STYLING GEL - pro efekt mokré trvalé.

Příčesy

Chcete-li mít vlasy hustější a paruky se Vám nelíbí, nebo je chcete mít jen delší, lze to zařídit právě správně zvoleným příčesem. Příčesy lze koupit v různých barvách a jejich způsob přichycení se může také lišit. Můžete je připevnit jako vlasovou gumičku či skřipec, který připnete k hlavě. Dále je zde možnost zhušťovacích pramenů, které lze skvěle připevnit pod vrchní vrstvu vlasů. Až si budete příčes vybírat, dávejte si pozor na to, aby co nejvíce odpovídal barvě Vašich vlasů, proto je potřeba nakupovat příčesy u odborníků. Nezapomeňte, že stejně jako paruky tak rovněž příčesy je potřeba na spaní odložit, abyste zamezili lámání a cuchání vlasů.

Vlasová kosmetika

K tomu, abyste docílili toho, že bude Váš příčes vypadat stále dobře, je potřeba se o něj starat stejně tak, jak se musíte starat o své vlasy, které pravidelně myjete a upravujete. A tak, jako pro Vaše vlasy existují různé kosmetické přípravky, tak rovněž pro příčesy koupíte různé kondicionéry, šampóny a prostředky na to, aby byl váš příčes lesklý a hebký.

Paruky, příčesy a my

Lidé si kupují paruky z mnoha důvodů. Někteří si ji chtějí vyzkoušet jen občas, jiní mají problém s vypadáváním vlasů a někteří z nás ji nosí proto, že jim po chemoterapii vypadaly vlasy a potřebují tedy paruku nosit neustále. Co se týče příčesů je nutno říci, že je používáme častěji než paruky samotné. Ve velké oblibě je také tzv. prodlužování vlasů, které je preferováno hlavně u mladých lidí, kteří nechtějí čekat, než jim vlasy dorostou, nebo je potřebují mít dlouhé ihned v případě modelek, které mění vlasy neustále apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24069 (topprodukt.cz#786)


Diskuze a zkušenosti

Monika Zatloukalová | 25.07.2012 09:57
RSpokojenoste: Paruky, příčesky a vlasová kosmetika Jsem velice spokojená s parukou,kterou mám od minulého týdne.Nikdy by mne nenapadlo,že ji budu nosit.Velice ochotná paní prodavačka Jana,to se nedá vyjádřit-vše vysvětlí,jak máme s parukou zacházet.Vřelé díky


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat