Dřevostavby a truhlářské práce Svitavy a okolí

Současným trendem mnoha interiérů je bezesporu dřevo. Místnosti krásně provoní a dodá jim přirozený teplý vzhled. Přejete si i Vy ozvláštnit své bydlení dřevěným obložením? Inspirujte se!

Dřevostavby a truhlářské práce Svitavy a okolí

Pokud sháníte kvalitní služby truhláře ve Svitavách a okolí, můžete se bez obav obrátit na truhlářství ze Starého Města. Nabízí široký výběr výrobků z masivního dřeva i možnost dodání stavebního řeziva. Objednat si zde můžete zakázkový nábytek z masivu i lamina, zahradní nábytek, dřevěná okna i schodiště. Pro své klienty truhlářství samozřejmě připravilo i doplňkové služby, jako je např. pozáruční servis a poradenství ohledně výběru správného materiálu. Potřebujete vestavěnou skříň na míru? Sháníte ten pravý stůl do své kanceláře nebo potřebujete na zahradě altán a nevíte si rady? Kontaktujte svého truhláře ještě dnes.Věříme,že budete s prací velmi spokojeni a budete truhlářství doporučovat dál svým známým.

Truhlářství

Proč je v poslední době tolik oblíbený nábytek z masivního dřeva? Odpověď je jednoduchá. Dřevo je totiž ten nejzdravější a nejpřirozenější materiál na celé planetě. Masivní dřevo má spoustu pozitivních vlastností. Je schopno absorbovat toxické výpary, je prodyšné a odolné vůči elektrickým výbojům. Dřevo je navíc surovina, která je velmi dobře obnovitelná, tudíž i vhodná pro životní prostředí. Stále více lidí dává přednost klasickému masivnímu dřevu před jeho náhražkou laminátem. Z módy také pomalu ale jistě vychází dřevotříska a jí podobné materiály.

Novým trendem ve stavebnictví i nadále zůstávají dřevostavby.

Dřevostavby

Dřevostavby jsou dnes velmi atraktivním bydlením. Jejich životnost se vyrovná zděnému domu. Navíc jsou ekologické a energeticky výhodné. Konstrukčně mohou být pojaty jak klasicky tak moderně. Záleží na vkusu a požadavků klienta. Velkou výhodou dřevostaveb je jejich rychlá výstavba. Jelikož je dřevo odolný materiál, mohou roubené domy vydržet až stovky let bez poškození.

A jaké jsou další výhody dřevostaveb?

  • šetrnost životního prostředí
  • zvuková izolace
  • tepelně izolační vlastnosti
  • pozitivní vlastnosti dřeva

Dřevostavby mohou vnést do našeho rodinného života nezaměnitelnou atmosféru. Každý z nás chce bydlet pohodlně ve zdravotně nezávadném prostředí. Nebojme se k výstavbě domu použít jako základ dřevo. V kombinaci s kamenem či ocele, si můžeme vytvořit komfortní dům jako ze snu.

Truhlářství na zakázku

Dnešní moderní truhlářství nabízí spoustu vychytávek a možností, jak zútulnit své bydlení pomocí dřeva. Asi největším lákadlem je nábytek z masivního dřeva, který Váš pokoj provoní jedinečnou dřevnatou a pryskyřičnou vůní. Celému prostoru dodá přirozený vzhled a přinese sebou také kouzlo přírody. Povrch masivního nábytku bývá ošetřen přírodními vosky. Co vše se dá z masivního dřeva vyrobit na zakázku?

Od postele, přes komody, knihovny, stoly, židle, vitríny, botníky, lavice, zahradní nábytek, až po kuchyně a předsíňové stěny. Firma se mimo jiné zaměřuje také na zakázkovou výrobu dveří, obkladů, pergol, plotů a teras. Druhy nábytku vyrobené z masivu mají také jednu podstatnou vlastnost - plní totiž zejména estetickou funkci. Musíte počítat s náročnější údržbou. To je však malá cena za jeho užitečný přínos interiéru. Jaké dřevo se k výrobě nábytku využívá? Škála je široká, záleží především na pevnosti a tvrdosti každého dřeva. Mnoho truhlářství nabízí výběr dřeva s různými vadami. Koupit si tak můžete dřevo se suky nebo prasklinami. Oblíbeným dřevem je smrk, borovice, dub, buk nebo modřín.

Jak správně pečovat o nábytek ze dřeva?

Nábytek z masivního dřeva vyžaduje speciální péči.

Je totiž náchylný k různému opotřebení a poškození. Truhlář nám může pomoci s renovací starého nábytku, avšak menší poranění dřeva zvládneme opravit i my sami. Stačí vědět jak na to. Olej na nábytek bychom si měli opatřit již od samotného výrobce. Olej necháme nasáknout a po chvíli otřeme měkkým hadříkem. Nesnadnější na údržbu je nábytek ošetřovaný voskem. Zde stačí když větší nečistotu tzv. obrousíme brusnou houbičkou. Pozor si musíme dát především na to, abychom nábytek zbytečně nepoškrábali.

Jelikož je dřevo samo o sobě vlhké, nikdy ho nečistěte mokrým hadříkem, nýbrž suchou utěrkou. Nábytek také neumisťujte blízko tepelných zdrojů a nikdy na něj nepokládejte horké nápoje. Vyhnete se tak zbytečné deformaci povrchu. Drobné rýhy v masivu můžete ošetřit i vazelínou. Vyhněte se abrazivním prostředkům, které porušují lakovou vrstvu. Nezapomeňte, že všechny přípravky na čištění dřeva nejsou univerzální, mohou být silně agresivní. Pokud zvolíte správnou cestu k ošetřování Vašeho nábytku, můžete si být jistí, že se Vám za to odmění uživatelským komfortem a příjemným vzhledem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25343 (topprodukt.cz#2738)


Přidat komentář