Kamenické práce - Liberec

Kamenictví se zabývá opracováváním přírodního kamene. Kámen je jedním z nejstarších materiálů, který se člověk naučil opracovávat. Kameník dokáže z kamene vyrobit pomníky, kuchyňské pracovní desky, kamenná schodiště či kamenné parapety.

 

Kamenické práce - Liberec

  • Nevíte si rady s kamenickými pracemi? Můžete se obrátit na firmu p. Slavomíra Kněborta, kterou najdete na adrese: Prosečská 120,Proseč nad Nisou-Jablonec nad Nisou. A proč oslovit právě tuto firmu? Jednoduše proto, že nabízí:
  • kamenické práce,
  • výstavby opěrných zdí i podezdívek včetně obkladů soklů z žuly a pískovce,
  • Výkopové práce či opravy a výstavby kanalizací...
  • Svou práci odvádí** firma p. Kněborta** zcela zodpovědně, čistě, rychle a největší důraz klade vždy na plnou spokojenost svých zákazníků.

  • Objednávky můžete posílat p.Kněbortovi

  • buď na email : slavakneb@seznam.cz
  • či volat na číslo 774707882 nebo 723785427

  • Věříme,že s prací p.Slavomíra Kněborta budete spokojeni a budete ho doporučovat i svým známým.

Kamenické práce Liberec

Materiály, se kterými kamenictví pracuje

Kamenictví pracuje s těmito materiály:

Žula

Žula je hlubinná vyvřelina, která se vyznačuje zejména stejnoměrnou zrnitostí. Obvykle je zbarvena do šeda s modrým odstínem. Můžeme se ale také setkat se žulou narůžovělou, a to v případě odrůdy s názvem rapakivi, neboli červené žuly. Žula se vyznačuje zejména svou odolností a proto je velmi oblíbeným materiálem.

Mramor

Mramor, nebo také krystalický vápenec, je původně bílá hornina, jejíž zabarvení ovlivňují organické látky v ní obsažené. Můžeme se setkat s různými odrůdami** mramoru** z různých částí světa. Sněhobílou barvou se potom vyznačuje kararský mramor, který se využívá již od starověku.

Kamenictví Liberec

Pískovec

Pískovec je extrémně tuhá a tvrdá usazená hornina. Pískovec se vyznačuje různými druhy zbarvení, které závisí na pojícím materiálu horniny. Můžeme se tak setkat se zbarvením počínaje hnědou, červenou, žlutou, šedou a končeje bílou barvou.

Břidlice

Břidlice je usazená hornina s jemnou zrnitostí. Mezi její typické barvy patří černá a šedá. Nevýhodou břidlice je ovšem její měkkost.

Porfyry

Porfyr je obecným názvem pro všechny vyvřelé horniny, které obsahují velké krystaly. Využívá se také pro vyvřelé červené horniny využívané pro dekorativní účel. Patří sem například žula nebo andezit.

Basalty (Čediče)

Basalt neboli čedič je tmavá vyvřelá hornina, vyznačující se jemnou zrnitostí. Barva se pohybuje od šedočerné až po černou, přičemž v případě vyvřelého čediče je barva kamene šedá. Basalt se vyznačuje odolností proti obrusu a proti působení chemických látek.

Kamenné obložení Liberec

Technistone

Technistone neboli konglomerovaný kámen má podobné složení jako přírodní kámen, ale ve skutečnosti jde o umělý kámen vyrobený smícháním různých ingrediencí. Technistone se používá především na dlažbu a obklady, na velkoformátové desky, na obklady schodišť, na vanové a umyvadlové desky, na parapety a také na pracovní desky v kuchyni.

Magicrete

Magicrete je také umělým kamenem, který imituje kámen přírodní. Magicrete se využívá jak v interiérech, tak v exteriérech. Mezi jeho nesporné výhody patří mrazuvzdornost, ohnivzdornost a neomezená možnost povrchových úprav.

Kde všude se dá kámen využít?

Kámen se dá využít jako:

Kamenná dlažba

Potřebujete vydláždit zahradu, nebo cestičku okolo domu? Nejideálnějším kamenem pro dláždění je křemenec, který se vyznačuje extrémní tvrdostí a hustotou. Mezi nejčastěji používané materiály na kamennou dlažbu patří dále žula, rula, porfyr, andezit, pískovec, křemenec, vápenec, břidlice a také čedič. Dobře provedená kamenná dlažba se vyznačuje vysokou pevnosí, mrazuvzdorností, odolností povětrnostním vlivům i různým chemikáliím a tím tedy téměř neomezenou životností.Kamenná dlažba Liberec

Kamenná fasáda

Fasáda je vlastně venkovní plášť domu většinou řešený formou omítky. K nejodolnějším druhům fasády patří fasáda kamenná. Na výrobu obkladových prvků z přírodního kamene se používají různé druhy kamene s rozdílnou velikostí a tloušťkou. Můžete tak například vybírat z žuly, mramoru, vápence či pískovce. Kamenná fasáda dodá Vašemu domu opravdu netradiční vzhled.

Kamenné obložení

Kámen se v současnosti využívá jak exteriérech, tak i v interiérech. V případě interiérů jde nejčastěji o kamenné obklady. Kamenné obklady a dlažby se dělí na dlažby s přírodním, hrubě opracovaným vzhledem, a na dlažby leštěné. Který typ si vyberete, záleží hlavně na Vašem vkusu. Nejvíce oblíbené jsou v interiérech přesně řezané kameny. Důležité je také zvolit ten správný materiál. Nejčastěji se využívá žula a mramor. Můžete ale také vybírat z křemence, břidlice či pískovce. Kamenné obklady se využívají nejčastěji u kuchyňských linek a v koupelně.

Kamenné desky

Z kamenných desek se vyrábějí například kuchyňské desky, parapety, schody, obložení krbů, fasády, koupelny, terasy, opěrné zdi, zídky, fontány, vodokrby, grilovací kameny, lavice, stolky, desky na konferenční stolečky, čajové desky a sedáky.Kamenné desky Liberec

Kamenné parapety

Parapetní desky se vyrábějí ze žuly, mramoru, vápence a pískovce. Můžete tak vybírat z mnoha barev a tvarů kamene. Kamenné parapety znamenají významné oživení interiéru.

Pomníky

Mezi výrobky kameníků patří také pomníky. Hrob je místo, kam chodíváme uctívat zemřelé a proto si zaslouží být místem zvláštním a místem hodným návštěvy. Nejoblíbenějším materiálem, který se na pomníky využívá, je žula, a to díky své odolnosti.

Kamenické práce

Potřebujete oživit interiér, nebo vydláždit cestičku okolo domu? Obraťte se na** kameníka**. Kameník se zabývá opracováváním přírodního kamene, jenž je jeden z prvních materiálů, který se člověk naučil opracovávat. Využití kamene v domácnosti tak má bohatou historii. Kameník dokáže z kamene vyrobit pomníky, kuchyňské pracovní desky, kamenná schodiště či kamenné parapety.** Přírodní kámen** Vám nejen oživí interiér. Nezapomeňte, že přírodní kameny se liší barevným odstínem, směrem žilkování a také mohou obsahovat nepravidelné značky. Žádné dvě dlaždice nebo dvě desky tak nejsou zcela stejné. Je to způsobené tím, že přírodní kámen se nijak nevyrábí a nemůže se tedy kontrolovat jeho vzhled, jde o přírodní materiál.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23979 (topprodukt.cz#618)


Přidat komentář