Kamenické práce - Ostrava a okolí

V životě každého z nás existují bohužel i ty chvíle, kdy nás opustí někdo blízký. Pokud vám ale na někom záleží, tak mu jistě chcete dopřát i důstojné místo odpočinku. V tom případě je nejlepší obrátit se na kameníka, který zhotoví nejen pomník či hrob.

Výhody kamene

Kámen jako nerost je velmi odolný a pokud se dobře zpracuje, tak i velmi zdobný. Pro kameníky samotné je tato surovina i tvárná, což ostatně dokazuje i práce některých sochařů, kteří mnohé skulptury tesají z kamene. Kámen má velmi ušlechtilou podobu, může být hrubý i lesklý, tmavý i světlý a nabízí se velké množství dezénů. Z kamene se dají vytvořit celé náhrobní desky, obruby, pomníky, urny, ale i třeba sochy. Je na každém, jak si nechá zhotovit místo posledního odpočinku. Zde totiž většinou neplatí striktní zásady, kdy byste potřebovali nějaká povolení a schvalování. Proto na hřbitovech vidíte široké spektrum různých obdob hrobů.

Ovšem nejenom v této smuteční oblasti se využívá kamene. Pokud se ještě neodvrátíme od tématu, tak například stavba různých pomníků (obětem války, v místě nehody apod.), ozdoba zahradního zákoutí nebo jiné obdobné prvky spadají do služeb profesionálního kameníka. Na té další rozšířené bázi se pak pracuje hodně i kolem domu. Kamenné fasády, dlažba z kamene, obložení krbu, desky z kamene do kuchyní apod. Zde všude se dá uplatnit kámen. Ten je totiž díky své podobě a složení jednak odolný a pak také na jeho nerovnoměrném kolorovaném dezénu není tolik vidět špína, tak se lépe udržuje. Co všechno si můžete v kamenictví vybrat a co očekávat, se dočtete níže.

Kamenické práce - Ostrava a okolí

Jednou z kamenických firem, která nabízí širokou škálu kamenických prací, je Kamenictví pana Petra Čajky. Nabídka tohoto kamenictví začíná u projekce, pokračuje výrobou, montáží a usazením. Při své práci vychází ze svých bohatých zkušeností, a jeho díla se vyjímají vysokou kvalitou, profesionálním zpracováním a originalitou.

Kamenické práce

  • Provozovnu Kamenictví najdete na adrese:** Staré Kolonie 1873, Ostrava - Rychvald, 73532**
  • Kamenické práce si lze domluvit u kameníka pana Petra Čajky na telefonním čísle: +420 731 350 292
  • Emailové spojení je:** cajinek33@seznam.cz**

Kamenictví - Ostrava a okolí

Kamenické práce mohou být různého typu. Ne každá takto zaměřená firma nabízí všechny služby, proto se nejprve podívejte na internetové stránky firmy či ji přímo kontaktujte. Firmy totiž nabízejí různá zpracování kamene. Spadají sem základní úpravy a standardní práce, které se hodí na náhrobky, jinde vám takto vylepší dům a jsou i společnosti, které vám vyrobí i příslušenství do kuchyně.

Úprava a výroba pomníků Ostrava a okolí

Je to jedna ze služeb, kterých lidé využívají nejvíce. Zkušený kameník s vámi nejprve prodiskutujete vaši představu o výsledné podobě hrobu. Kamenictví vám nabídne několik podob a druhů kamenů, se kterými se dá vytvořit důstojné místo odpočinku vašich blízkých. Můžete si vybrat z různých odstínů, materiálů i zpracování. Můžete mít tak klasický celokamenný hrob, kde je výhodou, že jej nemusíte pravidelně zalévat, odplevovat ani jinak výrazně pěstit. Jako surovina se nejčastěji používají mramor a žula, a ty jsou velmi odolné i vůči vnějším vlivům, proto je následná údržba kamene jednoduchá. V odstínech můžete mít světlejší obměny i tmavší podobu. Na té je méně vidět špína, což také z hlediska údržby je pohodlnější. Celkově platí, že mramor, tmavá barva a lakování jsou v dražších cenových relacích.

Kamenické služby v této oblasti se ale vztahují i na provádění různých nápisů a provádění dezénu výsledné podoby textu na náhrobku. K tomuto účelu se využívá zlatá barva nebo stříbrná barva, záleží na podkladu. Můžete si tak vybrat jen jemný nápis, nebo složitější motiv, který desku ozdobí. A když nápis časem vybledne, tak můžete kamenictví znovu kontaktovat, aby vám ho opravili.

Můžete si nechat ale zhotovit i bytelnější hrob. Dnes nikdo vandaly nezastaví před ničím, a tak bohužel roste kriminalita i v oblasti poškozování hrobů. Lidé se tak nebojí provádět tyto činy i na hřbitovech. Proto je lepší pořídit na hrob kvalitní kámen. Ten více vydrží a navíc nebudete mít pak zbytečné výdaje s nějakou slabší obměnou kamene, protože ony se ty ceny pak časem navyšují. Rovněž využijte i různých protivandalských opatření. Například lidé si často nechávají udělat místo klasických váz již speciální kamenné, které konvenují se zbytkem vzhledu hrobu. Tyto nádobky jsou speciálně upevněné, aby je nikdo neukradl. Tato podoba je navíc vhodná i proto, že ani sebevětší vítr vám nevezme danou vázu.

Rovněž je třeba se zmínit i o urnách. Ty někteří lidé vystavují, proto je můžete nechat vyrobit v podobném dezénu, jako je celý hrob. Urna je pak samozřejmě zabezpečena ve vitríně. Vzhledem k estetice je zde příhodné, ladit barvu a materiál urny s celkovým dezénem náhrobku.

Kamenické práce

Další kamenické služby Ostrava a okolí

Ty se využívají zejména kolem obydlí i uvnitř. Dlažba, různé obklady nebo výrobky z vašeho domu udělají váš hrad.

Kamenná dlažba Ostrava a okolí

Dlažba zabraňuje tomu, abyste museli chodit v trávě, kde je občas bahno, které se také díky dlažbě nedostane k domu, kde by ho poškodilo.

Rovněž je dlažba vhodná, pokud si nechcete pošlapat váš pěstěný trávník. Pokud máte dlažbu zhotovenou z více kamenů, tak vám nehrozí, že popraská jako beton. Jejich trvanlivost je tak větší a menší části jsou i odolnější. Vybírejte proto takové barvy, které konvenují vaší zahradě a můžete i experimentovat s barevnými odstíny kamenů, které jsou vedle sebe. Pestrý chodník se pak lépe udržuje a nevypadá ani tak stroze.  Můžete se tedy rozloučit s častým zametáním, protože to zde odpadá.

Obložení z kamene Ostrava a okolí

Venku se nachází spousta míst, které můžete efektně** obložit kameny**. Vhodně se nabízí fasáda domu, kdy obložení kamenem působí velice vznosně a zde se plní ono pořekadlo „můj dům, můj hrad". Rovněž zde platí, že některé nerovnosti se v kameni snadno skryjí, což je na jednu stranu dobré pro údržbu, ale dejte si pozor na varovné signály v podobě prasklin. Některé symbolizují narušenou statiku.

Pak se nacházíme v oblasti různých altánů nebo studní, které jsou rovněž obložené kameny, což vaší zahradě dává už zámecký punc.

Kámen doma Ostrava a okolí

Kamenné obložení různých kuchyňských desek, krbů nebo třeba celé pece. Zde využijte čistě přírodního materiálu, i když je to vlastně neživá složka přírody. Ovšem rozhodně je lepší pozorovat plápolající oheň s kulisou surového kamene, než se na něj dívat přes plexisklo, které je sice moderní, ale k romantice má daleko.

Kde se ovšem uplatňuje kámen, jsou sklepy. Zde se skladují potraviny nebo se zde uchovává víno a chladu podzemní místnosti dokonale pomáhá i kamenné obložení. To celé pak vytváří i jedinečnou atmosféru.

Kámen jako kvalitní surovina nabízí nejen ozdobný, ale i praktický a odolný prostředek. Vybírejte to, co se vám nejvíce líbí, protože se jedná o dlouhodobou investici.

Pokládka plovoucích podlah

Plovoucí podlahy jsou v současné době nejčastěji používaným typem podlahových krytin. Jsou praktické a moderní. Tuto podlahu položí opravdu skoro každý zručný kutil. Plovoucí podlahy se pohybují v nekonečném množství dekorů a cen, z kterých si vybere opravdu každý. Cena se tedy odvíjí od kvality materiálu a její tloušťky. Leží přímo na rovné podlaze a na speciálním podkladu dle výběru zákazníka. Vzájemně je obvykle spojena zámky, které do sebe zapadají. Při pokládce plovoucí podlahy je potřeba dbát na dokonalé vyrovnání povrchu betonem a stěrkami, na správné použití vhodné podkladové tlumící vrstvy a parotěsnící zábrany, dále pak na dodržování dilatačních spár a dalších doporučených postupů práce. Pokládku plovoucí podlahy je sice možné provést svépomocí, ale stačí drobná chyba a práce přijde vniveč. Nejvhodnějším řešením je kontaktovat profesionály, kteří mají dostatek znalostí a zkušeností a samozřejmě také profesionální nástroje a pomůcky. Sháníte v Ostravě a okolí profesionální a spolehlivé podlahářství, kde by vám vyšli vstříc? Firma pana Petra Čajky se specializuje na podlahy a podlahové krytiny a nabízí profesionální komplexní služby a servis v oblasti podlahářství.

Rekonstrukce bytového jádra

Nevyhovující bytové jádro je jedním z nejpalčivějších problémů, které trápí majitele bytů v panelových domech. Relativně nízké standardy z doby, kdy bylo potřeba narychlo vybudovat množství nových bytů pro mladé generace, jsou z dnešního pohledu nepřijatelné a snižují komfort bydlení. ** Před začátkem rekonstrukce je potřeba vyřídit formální náležitosti a v případě větších stavebních změn v bytě (rozšíření koupelny, změna půdorysu jádra) také stavební povolení, které při běžné rekonstrukci jádra není potřeba. Pokud plánujete rekonstrukci bytového jádra, o vše se postarají odborníci s dlouholetými zkušenostmi, kteří Vám poskytnou konzultaci, poradí s vhodným dispozičním řešením, s výběrem obkladů a zařizovacích předmětů. Firma pana Petra Čajky** nabízí kompletní rekonstrukci bytového jádra, od bourání příček, přes odpady a vodovodní instalace, až po malování, pokládku podlahy a montáž nábytku. Rekonstrukci bytového jádra provádí na klíč od zpracování návrhu a vizualizací bytového jádra, přes provedení veškerých řemeslných prací až po úklid před předáním hotové rekonstrukce bytového jádra připravené k okamžitému používání. Pan Čajka se snaží respektovat Vaše přání a současně zajišťuje proveditelnost** rekonstrukce bytového jádra** po technické stránce.

** **

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23954 (topprodukt.cz#567)


Přidat komentář