Kamnářské práce - Uherské Hradiště

Představte si, že sedíte u plápolajícího krbu, jen tak se díváte do plamenů a posloucháte praskající dřevo. Pořídíte-li si krbová kamna či krb, pak si můžete být jisti, že se Váš domov stane rázem útulnějším a nekonvenčním. Jaký typ krbu zvolit?

Mít doma kamna už dávno není jen o parádě.** Kamnářské** řemeslo ožívá hlavně kvůli ekonomice. Oproti minulosti nyní kamna dokáží vyrobit více energie. Existují i taková, kam se přiloží jen jednou za dvanáct nebo dokonce za čtyřiadvacet hodin.

Kamnářské práce - Uherské Hradiště

Podlehli jste kouzlu krbu, ale na jeho stavbu si svépomoci netroufáte? V tom případě svěřte stavbu i montáž krbu firmě, která Vám nabídne nejen kvalitně odvedenou práci, ale také záruku na provedené práce a pozáruční servis. Máte mezi Vašimi známými či kolegy v práci někoho, kdo krb doma má, a může Vám tak poskytnout reference na příslušnou firmu, se kterou má dobré zkušenosti? Ne? V tom případě Vám doporučujeme obrátit se na firmu Zbyněk Bříštěla, u které si můžete nechat postavit kvalitní krb, kamna, a to včetně poradenství i záruky. Firma Zbyňka Bříštěly se dále zabývá rekonstrukcí starších kamen, obestavováním krbových vložek, stavbou venkovních krbů atd.

Proč zvolit právě námi doporučenou firmu a nedat přednost jiné?** Zbyněk Bříštěla** - zkušený krbař a kamnař s dlouholetou praxí, Vám jako majitel firmy zaručuje nejen kvalitně odvedenou práci s důrazem na maximální účinnost spotřeby paliva, ale také splnění veškerých technických a stavebních norem, které jsou schválené Cechem kamnářů ČR. Při návrhu používá i poznatky "Feng Šuej".

U pana Bříštěly si můžete objednat krby, kamna v cenové variantě i způsobu provedení, které budou vyhovovat přímo Vám, tj. na míru. Mimo jiné Vás potěší i výhodné ceny. Nemůžete-li se rozhodnout, který krb vybrat, pak se můžete spolehnout na odborné poradenství.

Sídlo firmy najdete na adrese: Mariánské náměstí 63, Uherské Hradiště, telefonní spojení +420605 943 888. Máte-li jakékoliv dotazy k výběru krbu, například ohledně materiálu, funkčnosti nebo si rovnou chcete objednat služby, pak máte možnost kontaktovat** pana Zbyňka Bříštělu** také prostřednictvím** e-mailu info@odtah-dovoz.cz.**


Typy krbů

Při výběru krbů máte na výběr hned z několika typů, a to krby otevřené plynové, krby uzavřené plynové, krby na pevné palivo, krby uzavřené elektrické a krby bio.

Otevřené krby

Otevřené krby ocení především romantici, ale na druhou stranu, máte-li doma malé děti, představují určité nebezpečí.

Krby s krbovou vložkou

U** otevřeného krbu** se vytrácí velké množství tepla, proto se do krbu vkládá krbová vložka, která této tepelné ztrátě zabrání. Krbová vložka nasává chladný vzduch a do místnosti pouští teplý vzduch. Jestliže máte v krbu krbovou vložku, tak se nemusíte obávat zakouřené místnosti. Krb se otvírá jen při vkládání paliva, kdy k úniku kouře nedochází díky proudění vzduchu. Díky kvalitní krbové vložce se krby stávají velmi efektivním topidlem. Navíc, co se jejich designu týká, tak jsou nepřehledným dominantním prvkem konkrétní místnosti.

Elektrické krby

Tyto krby nabízí neotřelý efekt hoření, který je vytvářen pohyblivými plameny a světelnými efekty, což v případě kvalitního provedení vytvoří opravdový dojem ohně. Navíc u elektrického krbu můžete přepínat mezi jednotlivými světelnými efekty.

Bio krb

Záleží-li vám u krbu více na dekoraci, než aby vytopil Váš domov, pak můžete zvolit bio krb. Tento krb se pro svůj malý výkon k vytápění nehodí, ale je oblíbený, co se efektivnosti týká. Je vhodný nejen do bytu, ale třeba i do kanceláře.

Krbová kamna

Ve srovnání s krbem či kachlovými kamny představuje pořízení krbových kamen větší finanční zátěž. Chcete-li docílit tepla v místnosti za co nejkratší dobu, pak jsou ale krbová kamna tím pravým. Nejsou pevně zazděná, takže umístíte-li je na vhodné místo, můžete vytápět i více místností, než jen tu, kde se nachází. Co se množství spotřeby paliva týká, tak jsou** krbová kamna** rozhodně výhodnější, než otevřený krb. Díky možnosti řady barevného provedení kamen není problém sladit kamna s barevností místnosti. Skvěle tak doplní váš interiér.

V jakém provedení se krbová kamna dělají?

Krbová kamna na trhu můžete najít v několika stylech provedení. Ať už jsou** široká, vysoká, úzká, nízká... nebo můžete vybírat dle vzhledu či velikosti. Do honosného interiéru se pak třeba hodí **krbová kamna s ozdobnými krbovými prvky připomínající zámecký styl.

Jaký typ domu je vhodný pro krbové vytápění?

Ideálním je pro krbové vytápění dům, kde teplo z krbu nebo krbových kamen může stoupat nahoru. To znamená, že krb je umístěn v přízemí a stoupá do obytného patra, kde je přívod tepla rozveden trubkami. Dům, který má obytné místnosti v přízemí i horním patře, není pro krbové vytápění vhodný. Ovšem toto neplatí, je-li v domě více krbů.

Také** byt lze vytápět krbem**, pokud je v bytě komín, ke kterému je možné krb nebo krbová kamna připojit. V opačném případě je nutné komín vybudovat, k čemuž je ovšem zapotřebí stavební povolení. Máte-li navíc družstevní byt, pak je třeba i souhlas družstva.

Rozvod tepla

Po vystavění krbu je zapotřebí rozvést teplo do všech místností v domě. To se provádí k tomu určenými trubkami. Teplo jde z krbu či krbových kamen do rozvodné skříně teplého vzduchu, odkud se ventiluje do každé místnosti zvlášť. V každé místnosti je nutné vyvést teplý vzduch pomocí tzv. výdechů teplého vzduchu, které jsou většinou umístěny ve stropě. Nespornou výhodou je, že rozvod je v každé místnosti regulovatelný, takže pokud netrávíte v některé z místností čas, jednoduše vypnete topení.

Dřevo vhodné na topení v krbových kamnech

Na výhřevnost má rozhodující vliv vlhkost dřeva, proto by vhodné** dřevo mělo dosahovat 20% vlhkosti**, k čemuž potřebuje 2 roky vysychat na krytém suchém místě. Na zátop jsou vhodná měkká dřeva jako bříza, vrba či topol. K topení v krbových vložkách je nejvhodnější dřevo tvrdé, jako je buk, jasan a dub. Velkou výhřevnost mají i ovocné stromy nebo habr, kteří vytvářejí i krásné plameny. Nejčastěji se používá k vytápění dřevo jehličnanů, které má tu nevýhodu, že i když uvolňuje hodně energie, tak rychle hoří a má nižší výhřevnost. Navíc obsahují pryskyřici, která způsobuje vystřelování uhlíků a ucpávání komínů.

Systémy vytápění

Teplo lze přenášet prouděním, sáláním nebo vedením. U kamnářských topidel se využívá systém vedení a proudění nebo jejich vzájemná kombinace. O tom, jak nejvhodněji vytápět se určitě poraďte s kamnářem, který Vám bude krb stavět.

Ať už se rozhodnete pro krb z jakéhokoliv důvodu, můžete si být jisti, že bude dominantou Vašeho domu či bytu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24968 (topprodukt.cz#2350)


Přidat komentář