Klempířské a pokrývačské práce - Opava

Budete stavět nebo rekonstruovat dům, pak musíte také vybrat odpovídající typ střechy, krytinu, kterou na střechu položíte a také okapy, které budou odvádět dešťovou vodu. Vybírat musíte opravdu dobře, střecha by totiž měla sloužit alespoň 50 let.

Rekonstrukce střech - Frýdek Místek, Ostrava, Opava

Vybrat si střešní krytinu není vůbec jednoduché. Je jich totiž opravdu velké množství, které se liší materiálem, tvarem, vlastnostmi a dnes i barvou.

Rekonstrukce střech Opava

Rekonstrukci střechy si můžete objednat u stavební firmy pana Samuela Klody. Jde o spolehlivou stavební firmu, která má dlouholetou praxi a za sebou desítky realizací. Přístup ke každé zakázce i klientovi je spolehlivý a odvedená práce dosahuje vysoké kvality. Firma pana** Samuela Klody** nabízí klempířské, pokrývačské, tesařské práce a také tepelné izolace střech. A to na objektech, jako jsou rodinné domy, chaty, chalupy, historické objekty nebo atypické stavby. Můžete také přímo navštívit provozovnu firmy na adrese Komorní Lhotka 1, 739 53. Pro informace či objednávku služeb je tu e-mailová adresa sam.klod@seznam.cz nebo telefonní číslo** +420 605 350 511 .
**


Jak vybírat střešní krytinu?

Nejprve vyřadíte** krytiny**, které se na typ vaší střechy vůbec nahodí. Zohlednit musíte nejen tvar střechy, ale také její nosnost a to zda budete podkrovní prostory používat k bydlení. Pokud totiž chcete půdní prostor obývat, je nutné zvolit takový typ střešní krytiny, který dobře izoluje proti hluku a poskytuje kvalitní zateplení. Opomenout nesmíme ani místo, kde bude dům stát. Pokud stavíme v památkové zóně nebo na chráněném krajinném území, je zapotřebí vyjádření nejen stavebního úřadu, ale i památkářů.

Jaká je trvanlivost střešní krytiny?

Podle typů izolací vydrží na ploché střeše krytina 15 až 50 let. Pravidelně by se měla provést revize u těchto střech po deseti letech. Moderní šikmé střechy by měly vydržet až 70 let. Zde však rozhoduje konstrukce střechy, krytina a také hydroizolační vrstva.

Normy pro stavbu střech

Ať již budete střechu nově stavět nebo jen rekonstruovat, vždy musíte dodržet normy, které jsou pro stavbu předepsané. Patří sem normy jako Zatížení stavebních konstrukcí, Tepelné ztráty, Tepelná ochrana, Požární bezpečnost staveb, Navrhování střech nebo Odvádění dešťových vod ze střech. Laik se ve všech předpisech jen těžko vyzná. Nejlépe je obrátit se na odbornou firmu, která nejen pomůže s výběrem nejvhodnějšího provedení střechy a okapů, ale celou stavbu i provede. Doba, kdy se vše dělalo svépomocí je dávno pryč. Navíc každá firma za svou práci ručí a poskytuje záruku.

Z jakých střešních krytin můžeme vybírat?

Rekonstrukce střech Opava

Druhy střešních krytin jsou:

Pálené tašky

Jsou nejstarší střešní krytinou. Mají vysoký tepelný odpor, dobrou akumulační schopnost a dobře zvukově izolují. Jsou vhodné prakticky pro všechny šikmé střechy. Vybírat lze z mnoha tvarů i barev. Mívají různé povrchové úpravy, mohou být například glazované nebo engobované. Snadno se pokládají, povětrnostní podmínky jim neškodí a tím je jejich životnost velmi dlouhá. Uvádí se až sto let. Asi jedinou nevýhodou je, že potřebují velmi pevnou konstrukci krovu.

Betonové tašky

Mají vysokou pevnost, jsou vhodné do náročných podmínek a jsou vysoce mrazuvzdorné. Vybírat i zde můžete z více tvarů a barevných provedení. Použití je na střechy se sklonem od 17 stupňů a s velmi pevným krovem. Pevnost těchto tašek se léty zvyšuje a právě proto na ně výrobce dává třicetiletou záruku.

Vláknocementová krytina

Jde o kdysi velice oblíbené** eternitové desky.** Ty dnešní však již jsou naprosto zdravotně nezávadné. Použít je můžete nejen na zastřešení, ale i na obklady fasád a štítů. Jejich použití je vhodné zejména pokud krov střechy nesnese velké zatížení. V nabídce je široká škála barevného provedení. Jejich nevýhodou je, že po nich není možné chodit.

Plechové střešní krytiny

Dnešní moderní plechové střešní krytiny se vyrábějí tak, aby odolaly všem povětrnostním vlivům bez toho, abyste je museli jakkoli upravovat nebo ošetřovat. Ocelové jádro je oboustranně pozinkované, opatřené plastovou antikorozní vrstvou nebo akrylátovou základní barvou. Dalšími krytinami tohoto typu jsou měděné plechy, vícevrstvá ocel, trapézová ocel a upravené hliníkové plechy. K jejich přednostem patří dlouhá životnost, minimální údržba, snadná montáž a nízká hmotnost.Tyto krytiny mají všestranné použití, často se užívají i k zastřešení altánků, průjezdů a přístřešků.

Plechy, které nemusíte upravovat

Sem patří střešní plechové krytiny z mědi, nerezu a titanu. Jde o krytiny s velmi vysokou životností, které se nemusí nijak ošetřovat. Jejich nevýhodou je, že jsou velice drahé.

Asfaltový šindel

Jde o asfaltové pásy, které mají různé tvary. Používají se na střechy se sklonem sedm stupňů. Jejich výhodou je nízká hmotnost, nevýhodou nižší trvanlivost. Povrch asfaltových šindelů bývá upraven pískem, keramickým zrnem, drcenou břidlicí nebo plastem. Mohou být v různých barvách.

Vlnité bitumenové desky

Rekonstrukce střech Opava

Jsou vyrobeny z recyklovaného papíru, buničiny a organických látek, které obsahují azbest. Desky se na sebe prostě skládají, a proto je možné jejich použití na střechy s minimálním sklonem pět stupňů. Jejich nevýhodou je nízká protipožární odolnost.

Štípaná břidlice

Břidlicové tašky jsou stoprocentně přírodní, trvanlivé, mrazuvzdorné, pružné, odolné nepříznivému počasí, tepelně výborně izolují a také mají velmi dobrou zvukovou izolaci. Používají se zejména na střechy nepravidelných tvarů a mají typickou šedou barvu.

Kameninová krytina

Bývá opatřena glazurou, odpuzuje vodu i nečistoty, je mrazuvzdorná a stálobarevná. Nepotřebuje žádnou údržbu. Nabízí se ve velkém výběru barev a tvarů, a používá se všude tam, kde se mohou užít pálené tašky

Plastové krytiny

Vyrábějí se z recyklovaných plastů a obsahují přísady, které je chrání před UV zářením a také snižují jejich hořlavost. Nabízejí se v různých tvarech, nejčastěji ve tvaru tašek a šindelů a mívají různé barevné provedení. Používají se na střechy s minimálním sklonem dvacet stupňů. Mají nízkou hmotnost a vysokou odolnost povětrnostním podmínkám.

Jaké jsou doplňky střech?

Ať si již vyberete jakékoli provedení střechy a jakoukoli** střešní krytinu,** musíte myslet i na doplňky, které zajistí kvalitní odvodnění střechy, její odvětrání a také opatření proti sesuvu sněhu. Většina výrobců střešních krytin pamatuje na potřebné doplňky. Nabízeny jsou odvětrávací tašky, větrací mřížky, protisněhové tašky, tašky s prostupem na anténu, kominické výstupy, různé háky a držáky, příslušenství pro hromosvod a také okapy.

Okapy a okapové svody

Jsou nabízeny z různých materiálů, buď jako jednotlivé prvky nebo ucelené** okapové systémy**. Koupit je můžeme samostatně nebo zároveň se střechou nebo střešní krytinou.

Pozinkované okapy

Po osazení se musejí natřít barvou. Vhodné je počkat s nátěrem rok až okapy zoxidují. Tím se jejich trvanlivost prodlouží. Takto ošetřované okapy vydrží asi dvacet let. Pokud jsou při výrobě vypáleny a potaženy plastem, jejich užitná hodnota je mnohem delší.

Hliníkové okapy

Výhodou je, že tento materiál nekoroduje a je velmi lehký. Tyto** okapy** jsou nabízeny v široké škále barev a tak není problém je vhodně sladit se střešní krytinou a fasádou. Životnost je uváděna čtyřicet let. Pokud je hliníkový okap ošetřen vysoce odolnou a stálou práškovou vypalovací barvou, stoupne jeho životnost až na sedmdesát let.

Plastové okapy

Rekonstrukce střech

Snadno se montují, mají dlouhou životnost a jsou nenáročné na údržbu. Mohou být lesklé, matné nebo pololesklé, v různém barevném provedení. Jsou barevně stálé.

Měděné okapy

Tento typ okapů nepotřebuje žádnou údržbu. Přesto vydrží téměř sto let. Čím jsou měděné okapy starší, tím jsou zajímavější. Postupem času mění své zabarvení. Jejich nevýhodou je velmi vysoká pořizovací cena.

Správná volba střechy

I když nyní víte, z jakých materiálů můžete střechu vybrat, stále je výhodné obrátit se na dobrou stavební firmu. Ta dokáže naprosto vše zkombinovat až do úplného detailu jako je umístění otvoru na anténu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24055 (topprodukt.cz#763)


Přidat komentář