Pokládka plovoucích podlah a renovace dveří - Šumperk

I když to tak možná nevypadá, podlahy a dveře dokončují vzhled interiéru, ukazují styl majitelů a završují vše k úplné spokojenosti. Přitom ne vždy je nutné kupovat nové dveře. Někdy jen stačí ty starší zrenovovat.

Instalace podlahových krytin dnes patří mezi velmi odborné práce, které patří do rukou odborníků. Jde o to, že materiály sami o sobě ještě nezaručují kvalitu a dlouhou životnost. Tuto záruku získáte pouze spolu s odbornou pokládkou, která začíná přípravou podkladu a končí povrchovou úpravou. Takto položená podlahová krytina je jistotou na dlouhá léta. Obdobné je to i s dveřmi. Moderní a praktické dveře jsou funkční okrasou každého interiéru. Přitom není hned nutné investovat vysoké částky do nových dveří. Kvalitní, byť již omšelé dveře je možné nechat zrenovovat. Ty pak vypadají jako zcela nové, a za zlomek pořizovacích nákladů. Kromě krásného vzhledu se obnoví i jejich funkčnost a těsnost, takže průvan již nemá šanci.

Na nový interiér s odborníky

Pokud tedy chcete dosáhnout krásného interiéru, nebo hledáte firmu, která by dokončila váš interiér pomyslnou tečkou v podobě dveří a podlahových krytin, pak se podívejte na nabídky prověřených firem. Zde jistě najdete firmu přesně podle vašich představ a přání.

Pokládka plovoucích podlah Šumperk

Pokládka plovoucích podlah se jeví jako velmi jednoduchá záležitost. Nedejte se však mýlit. Pokládat plovoucí podlahusvépomocí je začátek neslavného konce. To proto, že pokládka nezbytně potřebuje přesné dodržení postupu celé pokládky, který začíná již přípravou podkladu. To je velmi důležité pro pozdější pohodu a klid. Podklad je nutné opravit a vyrovnat. To se provádí samonivelačními stěrkami. Poté se instalují izolace, které podlahu chrání před vlhkem a zároveň se postarají o ochranu proti kročejovému hluku. Teprve nyní je možné provést samotnou pokládku. Plovoucí podlahy se nelepí k podkladu, ale instalují se na volno a jednotlivé lamely se spojují různými systémy zámků. Velmi důležité je při pokládce dbát na přesnost jednotlivých spár, na spáry okolo zdí, a také na spojení pomocí lišt. Ty mohou volně spojovat plovoucí podlahy i s jinými podlahovými krytinami.

Laminátové podlahy Šumperk

Laminátové podlahy patří k nejoblíbenějším plovoucím podlahám vůbec. Jsou nabízeny v různém stupni odolnosti, takže se hodí i do kanceláří a pracoven, kde úspěšně odolávají kolečkovým pracovním židlím. Laminát je nenáročný na údržbu, příjemný na chůzi a má dlouhou životnost. Velkou výhodou je, že laminátové plovoucí podlahy jsou nabízeny v nepřeberné množství povrchových úprav a dekorů, které jsou k nerozeznání od originálu. Tak můžete vybírat dřevěné dekory jako je známý a klasický buk, dub, nebo javor, ale i méně známá hrušeň, jabloň, švestka, jilm či ořech. Využít můžete i nabídky dekoru orientálních dřevin jatoby, merbau, olivy, papyrusu a pinie. To však ještě není všechno. Laminátová podlaha může mít dekor také břidlice, čediče, pískovce, či žuly.

Vícevrstvé dřevěné podlahy Šumperk

Vícevrstvé dřevěné podlahy nabízejí komfort dřeva spolu s dalšími materiály. Lamely těchto podlah mají konečnou vrstvu ze dřeva, které má dokonalou povrchovou úpravu. Vícevrstvé dřevěné podlahy se pokládají jako klasické plovoucí podlahy. Rozdíl je v možnosti jejich renovace. Tu je možné provádět zhruba po deseti letech, což výrazně prodlužuje životnost podlahové krytiny. Vícevrstvé dřevěné podlahy jsou nabízeny v dekorech buk, dub, jasan, javor, modřín, ořech, třešeň, pak bambus či dousie.

Masivní podlahy, podlahy ze dřeva

Masivní podlahy jsou kompletně ze dřeva. Pro všechny typy masivních podlah platí dlouhá životnost, která je v podstatě nejdelší ze všech typů podlahových krytin. Masivní podlahy mohou být pokládány na více způsobů. Při pokládce je velmi důležitá odbornost a znalost technologie i konečné úpravy. Všechny masivní podlahy je možné několikrát renovovat. V podstatě platí, že masivní podlaha přežije své majitele. Vybírat můžete z dřev jako je buk, dub, javor, ořech, jatoba, nebo třeba merbau.

Nové dveře Šumpersko

Dveře mohou mít mnoho podob. Dělí se podle vlastností, použití, otvírání i materiálu. Pro každý interiér jsou vhodné jiné dveře. V nabídce najdete dveře zcela obyčejné až dveře v luxusním provedení. Nové dveře by měly splňovat nejen vaše představy o designu, ale měly by také být plně funkční. To znamená, že by měly dobře, tiše a bezpečně otvírat i zavírat.

Nové dveře podle typu

Základní rozdělení je podle použití. Zde se dveře dělí na interiérové a vstupní, které se dále dělí na bytové a domovní. Vstupní dveře se dnes většinou instalují v bezpečnostním provedení s protipožární úpravou. Kromě toho mohou mít i protihlukovou úpravu, anebo mohou být v provedení klima dveře. Nejširší nabídka dveří je podle typu otevírání. Klasické jedno a dvoukřídlové dveře jsou jen základ. Dále je možné objednat veře kyvné, harmonikové, lamelové nebo posuvné. Poslední tři varianty jsou velmi vhodné tam, kde je málo místa. Povrchová úprava dveří se volí podle zařízení a stylu interiéru. Vybírat je možné z dekorů přírodní dýhy, lamina, fólií i barvy.

Renovace dveří na Šumpersku

Kvalitní dobře sloužící dveře, ale omšelé, není vždy nutné vyhodit a vyměnit za nové. Často je výhodnější nechat je zrenovovat pomocí moderních samolepicích folií. Folie jsou nabízeny v mnoha dekorech, takže si opravdu vybere každý. Jsou výborně udržovatelné, stálé a mají dlouhou životnost. Renovací dveří je možné změnit i jejich podobu. Z plných dveří se dají vytvořit prosklené, s použitím různých typů skel i kování. Renovaci je možné provést u všech typů dveří. Její výhodou je i to, že různé dveře je možné pomocí folie sjednotit.

Nábytek na míru Šumperk

Nábytek na míru je zřejmě nejvýhodnějším způsobem zařízení soukromých i komerčních interiérů. Splňuje nejen požadavky na vzhled, ale je i vysoce kvalitní, dobře udržovatelný a má dlouhou životnost. K nejčastěji zařizovaným interiérům na míru jednoznačně patří kuchyně.

Kuchyně na míru Šumperk

Kuchyně na míru jsou ideálním řešením. Zvláště pokud zahrnují i výběr kvalitních vestavěných spotřebičů. Kuchyni na míru je možné objednat v provedení moderním, klasickém i rustikálním. Samozřejmě se všemi doplňky, které správná kuchyň má. Kvalitní firma s objednáním kuchyně na míru provede její** zaměření, nabídne ukázky ve vizualizaci** a teprve po odsouhlasení kuchyň objedná, vyrobí a dodá. Montáž na místě je samozřejmě součástí objednávky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25326 (topprodukt.cz#2721)


Diskuze a zkušenosti

Pleyerová | 31.10.2013 19:53
Re: Pokládka plovoucích podlah a renovace dveří - Šumperk Dobrý den, prosím Vás,kolik stojí zrenovování panelákových vchodových a vnitřních dveří folií v dekoru dřeva? Potřebovali bychom 4 vnitřní a 1 vchodové dveře, nechci prosklení, jen plné dveře potažení. Případně bychom pak řešili i obrubně(futra), ty máme kovová původní. Jak je to prosím s novou kuchyní, dá se přidělat na staré jádro nebo se musí udělat zděné a pak řešit kuchyň, máme původní byt a i kuchyň by potřebovala nový kabát.Děkuji Pleyerová

Bruna | 03.06.2014 11:05
Re: Pokládka plovoucích podlah a renovace dveří - Šumperk Pane Ptáček mám zájem o kompletní renovaci podlah v baráku. Jsem ze Šumperku. Jedná se o dřevěnou podlahu o rozměrech celkem kolem 120 m2. Jaká by byla cena za kompletní renovaci a přírodní úpravu?


Přidat komentář