Pokládka podlahových krytin - Fulnek a okolí

Renovace a broušení podlah, stejně tak jako jejich pokládka, je něčím, co by měl provádět pouze odborník. Právě podlaháři znají dokonale potřebné technologické postupy a mají dostatečnou praxi. Nevíte si rady s podlahou? Oslovte odborníka.

Základem našich domácností jsou také podlahy, se kterými se seznamujeme již od malička a doprovází nás až do konečné fáze našeho života. Výběr vhodné podlahové krytiny ovlivňuje celý náš život, je nejvíce používanou a současně nejzatěžovanější součásti našeho domova, a tak bychom její výběr neměli podcenit.

 

Pokládka podlah

Hlavní věcí u pokládky podlah je profesionální přístup, který nám zaručí dokonale položenou podlahu. Základem dokonalé pokládky je rovný a čistý podklad, který musí být připraven na profesionální úrovni. Asi Vás napadne, proč byste si nemohli položit podlahu sami? Odpověď je jednoduchá, neboť by mohlo dojít k tomu, že bude celá podlaha položena špatně a budeme nuceni zavolat odborníka, který by ji opravil. Zde je nutno vědět, že málokterý podlahář je ochoten opravovat podlahu po někom jiném. Také je zde fakt, že oprava podlahy je několikanásobně dražší, než profesionální pokládka. Nešetřeme tedy na profesionálních podlahářích a nechejme si položit podlahu profesionálně a odborně. Pouze profesionální pokládka je zárukou kvality a dlouhé životnosti.

Firma VALUX,spol.sr.o. provádí pokládku všech povlakových krytin:

 • linolea, PVC včetně vinylových dilců, korku, koberců,
 • kobercových čtverců,dřevěných či bambusových podlah

VALUX, spol. s r.o.

Pokládka podlahový krytin všeho druhu plní nejen estetický, ale i vysoce praktický účel. Odorný technik p.Michna z firmy VALUX Vám poradí Vám poradí s výběrem vhodného a účelného materiálu, kreativně zpracuje návrh podle vašich představ a možností tak, aby všechny prvky barevně i formátově ladily. ** Firma VALUX, spol s. r. o.** provádí kvalitní pokládku dřevěných a designových krytin.

Firma se zabývá pokládkou:

 • dřevěných a designových krytin
 • PVC
 • a koberců

 • PVC krytin v pásech i dílcích(vinyl)

 • přírodního linolea, korku, kobercových čtverců
 • dřevěných i bambusových podlah,polymeraci podlah apod.

Tuto firmu najdete na adrese: Fulnek-Stachovice 53, 742 45. Kontaktujte technika pana Michnu na telefonu:** +420 603 864 715** nebo pomocí e-mailu: valux.cz@seznam.cz


Podlaha z parket

Výroba podlahy z parket patří svou dávnou historií jedna z prvních podlah, které u nás byly pokládány.  Pravdou je, že mají parkety i dnes velké kouzlo a nezanevřeli jsme na ně. Každý z nás si pamatuje z dětství parkety, které byly poskládány do tzv. stromečků. Mnoho z nás je schovalo pod koberec, neboť jsme si mysleli, že jsou nemoderní a nevkusné. Dnes však vypadají parkety úžasně a moderně. Také si je můžeme pořídit v několika odstínech a ani velikost jednotlivých dílků není jednotná. Můžeme si tak koupit parketovou podlahu utvořenou z malých dílků, nebo podlahu, která má parkety větších rozměrů. Velkou výhodou této podlahy je, že je vyrobena z čistě přírodního materiálu, kterým je dřevo. Jak jistě všichni víme, lze tento druh podlahy snadno renovovat a tak se její životnost počítá na mnohá desetiletí, což je velmi výhodné.

Renovace parket

Jak jsme si již řekli, je parketová podlaha velmi originální a má dlouhou životnost, která je však na druhou stranu ovlivněna tím, jak se o ni staráme. V případě, že jsou parkety podřené či sešlapané, lze je renovovat. Pravdou však je, že je podlaha z parket renovovatelná pouze v případě, že splňuje určité podmínky. V první řadě nesmí být podlaha na žádném místě zvlněná, vystouplá či propadlá ve větší  odchylce než 1-2 mm. Podmínkou však také je, že podlaha nesmí nepříjemně vrzat a spáry mezi jednotlivými parketami nesmí být větší než 1-2 mm. Jsou-li na parketové podlaze vrypy, díry či jiná viditelná poškození, nesmí být  rozsáhla. Renovovat lze pouze parkety s minimálním hloubkovým poškozením. Všechny parkety musí dokonale držet na podkladu a to po celé ploše a žádná z parket se nesmí prohýbat či zvedat. A posledním pravidlem je fakt, že jsou-li v podlaze fatálně poškozené parkety, nelze danou podlahu v tomto stavu renovovat.

Broušení parket

Broušení parket je jednou z částí jejich renovace. Před broušením je nutné zbavit podlahu vyčnívajících předmětů, jako jsou hřebíky, vruty a jiný materiál. Poté jsou na řadě drobné opravy v místech zakončení parket, jako například náhrada vytáhnutých vrutů apod. Jakmile je podlaha vyčištěna, přichází na řadu samotné broušení, které se provádí pomocí speciálních strojů, které jsou k tomuto účelu přímo vyrobeny a jsou proto k podlaze šetrné. Pouze tyto speciální stroje zaručí dokonalé a rovnoměrné broušení všech parket, bez nebezpečí vzniku rýh apod. Jestliže Vás napadne, že broušením vzniká mnoho prachu, který musí dokonale celý pokoj a nejen ten zamořit prachem, pak je vhodné zmínit jednu důležitou věc. Přístroje na broušení byly navrženy tak, že všechen prach, který broušením vzniká, pohlcuje. Je-li broušení parket provedeno profesionálně, jsou z parket odstraněny všechny povrchové rýhy, škrábance, fleky, zažloutlý lak, barvy, olej, vosk a další povrchové kazy.

Povrchová úprava parket

Lakování parket je poslední částí celé renovace. K lakování přistupujeme poté, co je podlaha přebroušená. Lakování provádíme ve 2-3 vrstvách a to pouze kvalitním lakem, který je určen speciálně pro tento druh podlah. Lakováním uvedeme podlahu do původního stavu, čili zajistíme její reprezentativní vzhled, tvrdost a také odolnost. Lak dokáže zatáhnout spáry mezi parketami, čímž docílíme toho, že bude podlaha odolná proti zatečení tekutiny.

Povrchovou úpravu dřevěných podlah lze provádět:

 • Lakováním
 • Olejováním
 • Voskováním

Jaké jsou výhody dřevěné parketové podlahy?

Parketová podlaha je daleko více odolná, než podlaha z masívu. Také cena parketové podlahy je nižší než u podlah z masívu. Parketová podlaha má také daleko nižší odpad, než, když je vyráběná podlaha z masívu. Parkety lze velmi snadno renovovat pomocí broušení a lakování. A nesporně a jednoznačně je velkou výhodou parketové podlahy fakt, že ji lze seskládat do mozaiky či jinak podle naší nálady.

Proč zvolit dřevěnou podlahu?

Odpověď na tuto otázku je velmi snadná. Dřevěnou podlahu bychom měli preferovat zejména proto, že se jedná o čistě přírodní materiál, který v nás dokáže vyvolat pocit tepla, pohody, přirozenosti a také náš domov zútulní, což dělá domov domovem. Dřevo je materiál, který vydrží až 50 let, což nám předurčuje finanční úsporu a tak je pro nás dřevěná podlaha perfektní investicí, které nebudeme nikdy litovat. Velkou předností dřevěných podlah je široká škála dekoru a odstínů, neboť se vyrábějí z mnoha druhů dřevin, což jim zaručuje neotřelý a dokonalý vzhled. Dřevo v naší domácnosti je prostě dokonalou volbou. Bude-li navíc ještě dřevěná podlaha plovoucí, můžeme si být jisti, že děláme mnoho dobrého nejen pro sebe, ale také pro své blízké. Dřevěná plovoucí podlaha je totiž dobrou volbou, také proto, že pruží, čímž působí příznivě na naše klouby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24520 (topprodukt.cz#1608)


Přidat komentář