Pokládka podlahových krytin - Prachatice

Podlahové krytiny zabírají v interiéru největší plochu, proto je velice důležitý jejich správný výběr. Podlaha by měla být nejen praktická a vhodná přesně do dané místnosti, ale také by měla dobře ladit s interiérem a vytvářet příjemné prostředí.

Hledáte odborníka na Pokládka podlahových krytin*** *? Bydlíte-li v Prachaticích či okolí, pak máte hledání jednoduché, neboť právě zde působí firma pana Michala Jeřábka, který všechny výše uvedené činnosti zvládne na profesionální úrovni. Objednávky můžete firmě pana Michala Jeřábka buď telefonovat na číslo 739084583, nebo posílat na e-mail majk.l@email.cz.Věříme, že s pracemi firmy pana Michala Jeřábka **budete spokojeni.

Jak vybrat tu správnou podlahu?

podlaha v ložnici

V současné době je na našem trhu rozsáhlý sortiment podlah nejen z různých materiálů v široké škále barev, ale i dřevěných dekorů. Každý si jistě vybere podle své představy a možností. Rozhodnutí však často nebývá jednoduché. Je zapotřebí zvážit celou řadu otázek, které ve výsledku dají odpověď jaká podlaha, je ta nejlepší a nejefektivnější. Po nové podlaze se nám musí dobře chodit, měla by dobře izolovat teplo, propouštět co nejméně hluku o patra níž a být co** nejméně náročná na údržbu**. Nezanedbatelné je také její zapadnutí do** interiéru**. Podlaha musí s interiérem ladit, nesmí ho ani zmenšovat, nesmí ani působit rušivě.

Jak novou podlahu položit?

Přestože** nové typy podlah** se pokládají podstatně jednodušeji než podlahy dřívější, je lépe svěřit pokládku podlah odborníkům. Pokládka podlahy má svá pravidla. Základem je kvalitně připravený podklad. Pokud je podklad nerovný, je nutné vyrovnat ho nivelační vrstvou. Zkušený podlahář si s takovou prací ví nejlépe rady. Je totiž jisté, že pouze správný výběr a správná pokládka splní očekávané funkce podlahy. Při nedodržení pravidel pokládky může dojít buď k vrzání podlahy, nebo k jejímu prošlápnutí. Takové závady se jen velmi těžko odstraňují. V případě prošlápnutí se bohužel ani odstranit nedají.

Z jakých druhů podlah můžete vybírat?

Druhů podlah, stejně jako vzorů od jednoho druhu podlahy je mnoho. Výběr je až překvapivě široký. Nejlépe je při výběru podlahy vyzkoušet podle vzorku jak bude vybraný typ vypadat přímo na místě.

Dřevěné podlahy

Jsou nejdéle na trhu. Vždyť se používaly již v dávné minulosti. Jejich vývoj však šel dopředu a tak dnes můžete volit mezi různými druhy provedení dřevěných podlah. Náročný zákazník, který má oblibu ve vysoce kvalitních přírodních materiálech, zvolí pro svou podlahu nejspíše dřevěný masiv. Tento je vyráběn z jednoho kusu dřeva a umožňuje až několika násobnou renovaci. Počet renovací závisí na zvolené tloušťce prken. Pokládka prken z masivu je poněkud náročnější. Prkna z měkčího dřeva, jako je borovice a smrk, se pokládají na rošt a spojují se na pero a drážku. Ostatní druhy se celoplošně lepí k podkladu, zbrousí, vytmelí a povrchově ošetří. Při kombinaci podlahy z masivu a podlahového vytápění se obecně nedoporučuje použít nestabilní bukové dřevo, ostatní** masivní dřevěné podlahy** jsou pro podlahové vytápění vhodné. Pořizovací cena masivních podlah je vždy vyšší. Přesto je to podlaha velmi vhodná, zejména pro svůj přírodní půvab a možnost renovace.

Podlahy z parket

Parketové podlahy i v dnešní době patří k velice oblíbeným. Přitahují svým vzhledem, cenovou dostupností a také možností renovace. Aby parketová podlaha byla co nejdéle hezká a nedocházelo u ní například ke kroucení, je důležitá správná pokládka a také správná vlhkost v místnosti, kde budou parkety položeny. Pokládka musí být provedena vždy na suchý a pevný podklad, proto je důležitá kvalitní stěrka na podkladu a následné ošetření parket olejem či voskem, který je bude ochránit před mechanickým poškozením. Parkety se mohou bez problémů pokládat v kombinaci s podlahovým topením. Podmínkou však je, aby parketa měla tloušťku dvanáct milimetrů a byla nejlépe z dubového dřeva.

Laminátové podlahy

laminátováJde o nejrozšířenější druh podlah. Vybírat můžete z různých dezénů dřeva, ale i dalších napodobenin. V nabídce jsou také jedno i více barevné lamely. Lamelové podlahy se vyrábějí** o různé odolnosti**. Podle zátěže, která je na ně vyvíjena, jsou očíslovány. Bohužel jednotlivé firmy nemají stejné číslování a tak je nejlépe poradit se s podlahářem.** Lamely** se mohou různě skládat. Lépe je volit lamely větší tloušťky a s dobrým zámkem, který bude dobře držet. Pokud zvolíte tenčí lamely, mohlo by docházet k ulamování rohů, prohýbání lamel a vytváření nevzhledných spár, ve kterých se bude usazovat špína. Také laminátová plovoucí podlaha by měla být opět pokládána na rovný pevný podklad bez vlhkosti, který je ošetřen nivelační vrstvou.

Korková podlaha

korek

Korek je přírodní materiál, který je antistatický a odpuzuje prach.výborné akustické a tepelné vlastnosti. Zásluhou toho bývá často doporučován do dětských pokojů. Korkové podlahy mohou být pokládány celoplošně, kdy se lepí k podkladu disperzním kontaktním lepidlem. Rychleji se pokládá korková plovoucí podlaha. Její díly se jednoduše spojují pomocí zámkového spoje. Oba typy musí být pokládány na rovný, suchý a pevný podklad, jako je beton, dřevotříska nebo sádrokarton. Konečné ošetřování podlahy zahrnuje natření lakem s UV ochranou, aby nedocházelo k poškození a zejména blednutí korku. Také korkovou podlahu je možné kombinovat s** podlahovým topením**.

Podlahy z PVC

Dnešní podlahy z PVC nejsou ani zdaleka podobné těm minulým. Jejich kvalita je nesrovnatelně větší. I proto najdou své uplatnění ve všech typech interiérů. Moderní podlahy z PVC jsou vyrobeny z pružného materiálu, který je výborným izolantem, je odolný proti skvrnám i oděru. Většinou se nalepují v širokých pásech nebo čtvercích. Spáry se mohou, pokud je to nutné strojově začistit. Podlahy PVC se nabízí v širokém spektru dekorů, které imitují dřeviny, parkety, dlažbu, kámen nebo nabízejí různé zajímavé ornamenty. Také podlahy z PVC je možné použít v kombinaci s podlahovým topením.lamináty

 

Přírodní linoleum

Správně se nazývá** Marmoleum**. Je pouze z přírodních látek a tomu také odpovídají jeho vlastnosti. Vyrábí se ve velkém množství barev. Nejčastěji se doporučuje tam, kde bydlí alergici.

Opravy a renovace podlahových krytin

Podlahové krytiny většinou vybíráme spíše podle líbivosti než podle možností renovace. Přesto je dobré zvážit, zda při poškození půjde podlahová krytina opravit. U plovoucích podlah to není nemožné. Důležité je uschovat si při pokládce pár lamel, které lze později využít k opravě. Při pozdějším pokusu koupit stejné lamely neuspějete. Jednotlivé vzory a odstíny se každý rok mění. Nejlépe jdou zrenovovat dřevěné podlahy. Ty se dají vybrousit a pak ošetřit nátěrem. Renovaci dřevěných podlah lze několikrát opakovat v závislosti na jejich počáteční tloušťce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24330 (topprodukt.cz#1256)


Přidat komentář