Pokládka podlahových krytin - Praha - východ

I když je v mnoha případech podlahová krytina v podobě moderního linolea zdařilá, co do imitace dřeva, přeci jen dáváte přednost originálu? Jako podlahovou krytinu jste si zvolili parkety či plovoucí podlahu? Pak je třeba ještě profesionální pokládky.

Parketové podlahy

Milovníci tradičních podlah z masivních parket nemusí volit žádné kompromisy, ani činit ústupky. Parketové podlahy rozhodně nepatří jen do doby minulé, naopak jsou, co se týká oblíbenosti podlahových krytin, na výsluní. Parketové podlahy jsou totiž pro svůj přírodní původ a prakticky neomezenou životnost velmi vyhledávanou podlahovou krytinou, která se hodí do moderně i rustikálně zařízených domácností. Parketové podlahy jsou výjimečné v tom, že umožňují i několikanásobné broušení, obnovu jejich povrchové úpravy. U parket pak máte možnost si vybrat z několika typů, co do tloušťky, šířky i délky. A i v případě pokládky se Vám pak nabízí pokládka obvyklého, ale i originálního vzoru. Vše je o možnostech, zkušenostech, a vzájemné dohodě.

Vhodnost parketových podlah

Kde všude jsou podlahy z parket vhodné? Do jakého prostoru se hodí? Parkety jsou využívány nejen pro byty, domy, ale i pro nebytové prostory. Je-li pokládka provedena odborně, pak se z parketové podlahy můžete těšit po dlouhé roky, aniž by Vás čekala nějaká údržba.

Výhody parketových podlahpokládka podlahy

Jaké plusy hovoří pro parketové podlahy? Proč jsou tak oblíbené, pomineme-li jejich přírodní materiál? Podlahy z parket se mohou pochlubit převážně velmi dlouhou životností. Životnost je udávána, jak kvalitou samotného dřeva, tak následně odbornou pokládkou. Vedle životnosti je to také snadná údržba, čistota, kdy podlahy z parket v takové míře na sebe nevážou prach, a další nečistoty. To je z toho důvodu, že nejsou vodivé. Pokud bychom pak porovnali hygienickou stránku u podlahy parketové s podlahou laminátovou, pak se lépe umístí podlaha parketová. K dalším výhodám parketových podlah se řadí jejich odolnost. Kvalitní parkety se těší z pevnosti a odolnosti. A v neposlední řadě je zde otázka estetická. Budete-li chtít zvýšit doje Vašeho obydlí, pak můžete vsadit na parketové podlahy. Parketové podlahy Vás po stránce vzhledové, ale i dalších nezklamou.

Podoba dřevěných parket

Dřevěné parkety mohou disponovat řadou podob. V nabídce firem se můžete setkat s mozaikovými parketami – zámeckými parketami neboli parketami kazetovými – parketovými vlysy, kdy se jedná o klasické parkety ze dřeva vyrobené z jediného kusu masivu – dřevěné podlahy 3vrstvé.

Pokládka parketové podlahy

Jaké možnosti se Vám nabízí, co do pokládky, rozhodnete-li se pro parkety? V nabídce je v případě mozaikových parket tzv. anglický vzor – rybinový vzor – mozaika – tabulový vzor aj. Samotná volba parket pro Vás představovala nelehký krok, nejen po stránce výběru materiálu dřeva? A nyní před Vámi ještě stojí vybrat vzor, jak budou parkety položeny? To, co na malém kousku při sestavení parket může vypadat určitým způsobem, se však může ve větším prostoru jevit odlišně, než si představujete. Jste bezradní, a tápete, mezi kterým vzorem se rozhodnout? V tom případě můžete využít odborného poradenství Vámi zvolené firmy, která Vám pokládku parket provede. Pomohou Vám s výběrem, poradí, řeknou svůj názor, sdělí možnosti, a Vy si pak můžete říci, pro co jste se rozhodli.

Obnovitelnost parketové podlahy

Již výše jsme zmínili velmi dlouhou životnost parketových podlah. Parketové podlahy jsou odolné vůči deformaci. V případě, že by po čase došlo k jejich poškození, ať už z důvodu nesprávné manipulace, používání aj., je možné podlahu obnovit, a navrátit ji její původní krásu, přirozenost. Jak pokládku parketové podlahy, tak případnou renovaci můžete poptávat u specializované podlahářské firmy.

Plovoucí dřevěné nebo laminátové podlahy

Když plovoucí podlahy „začínali“, řada z nás si nedokázala představit, co vlastně plovoucí podlahy jsou. V současné době jsou však plovoucí podlahy velmi známou podlahovou krytinou. Co do oblíbenosti i plovoucí podlahy se těší velkého zájmu. Pokládka plovoucí podlahy spočívá ve volně položené podlaze na daném podkladu. Můžete se však také setkat s položením, kdy dochází k lepení podlahy, kdy je podlaha napevno uchycená k podlaze, a to za pomoci lepení. A pak je tu také položení podlahy, která se přichycuje k podlahovému roštu. V případě plovoucí podlahy si můžete u vybrané firmy zvolit, zda dáte přednost podlaze plovoucí dřevěné, či laminátové.

Výhody plovoucí podlahy

A jak je to s plusy plovoucí podlahy? Kterými výhodami se může plovoucí podlaha pyšnit? Samozřejmě, že je tu stránka estetická, tak jako u podlahy parketové. K dalším výhodám patří vhodnost pro podlahové vytápění, což oceníte nejen v případě, že trpíte na chlad, ale chcete ušetřit nějakou tu korunu během topné sezóny. K dalším výhodám se řadí jednoduchá demontáž, pokud tedy není podlaha pevně připevněna k podkladu. Určitě bychom také neměli opomenout komfortnost při chůzi, kterou plovoucí podlaha nabízí. A pak je tu také zdravotní nezávadnost, kterou ocení nejen osoby trpící alergiemi.

Pokládka plovoucí podlahyplovoucí podlaha

A co se týká samotné pokládky, pak plovoucí podlaha nabízí rychlý způsob položení, aniž by bylo zapotřebí nějakého hluku. To, že je však pokládka rychlá, ještě neznamená, že se do ní může neohroženě pustit každý domácí kutil. I položení plovoucí podlahy má svá pravidla. Určitě je na místě svěřit pokládku profesionální firmě, která Vám zaručí kvalitní pokládku, a navíc poskytne záruku. Pokud byste se chtěli do pokládky pustit sami, tak byste také mohli v konečném důsledku tzv. splakat na výdělku.

Důležitost profesionálně položené plovoucí podlahy

Proč svěřit pokládku plovoucí podlahy profesionálům? Proč platit za pokládku, když se do ní můžete podle různých návodů pustit i sami? Dobře zvažte Vaše rozhodnutí. Ušetřené koruny, které se vám mohou na první pohled zdát, se mohou při neodborné pokládce naopak prodražit. Pokud bude plovoucí podlaha nesprávně položena, pak můžete zpozorovat její tzv. rozjíždění, což povede ke vzniku menších, či větších spár. A tam, kde vzniknou spáry, pak hrozí nebezpečí, že do prostoru vnikne tekutina. Ta se do spár může dostat nejen při rozlití čaje, kávy, ale také při běžné údržbě, tj. při vytírání. Poté, co by se do spáry dostala tekutina, nastává další krok, kdy jádro nabobtná a dojde ke zničení části plovoucí podlahy. Svépomocí neodborná pokládka se tak nevyplatí. Přenechejte pokládku zkušené firmě, a budete se moci těšit z Vaší nové podlahy po dlouhou dobu, aniž by došlo k jejímu znehodnocení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25297 (topprodukt.cz#2692)


Přidat komentář