Prodej a stavba krbů

Jestliže jste se rozhodli, že chcete doma krb, je potřeba vybrat si odbornou firmu, která se na prodej a stavbu krbů specializuje. Pouze tak budete mít jistotu, že Vám krb bude dokonale sloužit a ne škodit.

Téměř každý z nás touží po tom, mít doma svůj krb. Je to dáno především tím, že u nás krby vzbuzují pocit tepla, bezpečí a jistoty. Dalším důvodem pro zhotovení krbu může být také romantika, která na nás dýchne, jakmile v krbu zatopíme.

Návrhy krbů

Jestliže jste se již zajímali o to, jaký druh krbu si pořídit, zjistili jste, že jich existuje nepřeberné množství. Nechcete-li si tedy vybrat běžný krb, který se dá koupit, můžete si jej nechat navrhnout přímo na míru. Navrhování krbů je složitou záležitostí, vyžadující dostatek zkušeností a odborné znalosti. A právě z toho důvodu je důležité, ponechat navrhování krbu odborné firmě, která jej navrhne přesně tak, abychom byli spokojeni.

Zaměření krbů

Aby byl krb opravdovou a nedílnou součástí Vašeho domova, je potřeba, jej řádně zaměřit. Mluvíme-li tedy o zaměření krbu, je nutné, aby jej prováděl odborník, který vše vypočte tak, aby krb, který bude na základě zaměření zhotoven, vyroben opravdu na míru. Asi by se nám nelíbilo, kdyby nám firma nainstalovala krb, který nebude doléhat, bude nám kouřit do místnosti atd.

Prodej krbů

Když jste se rozhodli pro krb a chcete si jej koupit, měli byste vědět, že se vyplatí, koupit si jej ve specializovaném obchodě. Pouze specializovaný obchod Vám může zaručit dokonalou instalaci a dále také dlouhodobé a bezpečné používání daného krbu.

Stavba krbů

Pro stavbu krbu je nejlepší oslovit odbornou firmu, která jako jediná dokáže nainstalovat krb přesně tak, jak je potřeba, aby dokonale sloužil a nedělal nám starosti. Pouze je-li krb postaven odbornou firmou, můžeme jej používat, aniž bychom museli mít strach, že díky němu vyhoříme. K tomu, abychom krb mohli používat, je nutné, mít komínový vývod, bez něhož bychom sice krb doma mít mohli, avšak nemohli bychom v něm topit. Pro stavbu krbů odbornou firmou hovoří také fakt, že pouze odborná firma nám může dát na stavbu a provoz krbu záruku, která se nám může do budoucna hodit. Zásadní věcí, která by nás měla přesvědčit o tom, že bychom měli na stavbu krbu oslovit odborníky, je rovněž** volba materiálů**, které by měly být kvalitní.

Jak si správně vybrat krb?

To, že si domů pořídíte krb, je Vaším prvním rozhodnutím, kterých budete muset udělat ještě daleko více. K tomu, abyste si krb mohli dokonale užít, je potřeba si jej umět vybrat. Jak to však udělat, když je na trhu tolik různých typů krbů? Nejste-li si jisti, jak by měl vypadat, ale víte k jakému účelu a kam jej budete chtít instalovat, měli byste oslovit odbornou firmu. Je to právě odborná firma, která je schopná, na základě Vašich přání a potřeb vybrat krb tak, aby Vám dokonale sloužil, a vy jste si jej mohli v klidu užívat a ničím se nestresovat.

Jaké jsou druhy krbů?

Krbů co do typu je velmi mnoho a vyznat se v nich, je problém pro každého laika. Pro nás bude směrodatné, zda má sloužit k vytápění domu či bytu, nebo bude sloužit na grilování a budeme jej tedy mít na zahradě. Co do druhů, můžeme vybírat z krbů rustikálních, moderních a klasických. Při výběru záleží pouze na nás, jaký máme vkus a také, do jakého prostředí jej budeme umisťovat.

Jak si vybrat vhodná krbová kamna?

Krbová kamna si většinou vybíráme podle vzhledu, ale ten by neměl brát zase takovou roli. Co by nás mělo zajímat v první řadě, je mít jasno v tom, zda dáváme přednost krbovým kamnům teplovzdušným či teplovodním. Další na řadě, je volba správného výkonu, který nám dokáže spočítat každý odborník. Mnoho z nás si mylně myslí, že čím větší výkon si zvolí, tím lépe. Tento předsudek je však mylný, neboť jestliže zvolíme záměrně vyšší výkon, docílíme jen toho, že budeme zbytečně v přetopené místnosti a dále nám hrozí zakouřené sklo a především zanesený komín atd.

Čím jde v kamnech topit?

Kamna bychom měli vybírat podle toho, čím v nich budeme topit. Máme-li krbová kamna či krb, budeme nejčastěji topit kusovým dřevem či ekobriketami, což je jednoduché. Vybereme-li si, jako topidlo dřevo, měli bychom vědět, jak jej vybírat. Nejdůležitější je, aby bylo dřevo řádně proschlé, což bývá u měkkého dřeva rok a u tvrdého až dva roky. Zvolíme-li dřevo, které má vyšší obsah vlhkosti, bude nejen špatně hořet, ale také kouřit, což nemusí náš komín odvést. Bude-li tedy dřevo kouřit, budeme mít nejen zanesený komín, ale také sklo. Abychom si to tedy shrnuli, je potřeba si říci, že lze v krbových kamnech topit buďto dřevem, uhlím a dřevem, paletami a v neposlední řadě je potřeba zmínit krbová kamna teplovodní.

Toužíte mít doma krb a nemáte komín?

Taky si přejete mít doma krb, ale nemáte komín a z nějakého důvodu jej mít ani nemůžete? Pak je zde pro Vás ideální řešení, kterým jsou krby na biolíh. Že nevíte, o co se jedná?  V podstatě je to krb, který je k nerozeznání, od běžného krbu, ale nepotřebuje komín. Tudíž jej lze umístit kamkoli, přičemž existují krby na biolíh, které lze umístit na stůl či jinde. U těchto druhů krbů si lze vybírat z možností, jako krby závěsné, volně stojící a také již zmiňované krby dekorační. Myslíte si, že tento druh krbu Váš domov nevytopí? Opak je pravdou, neboť i tyto krby mají vysokou výhřevnost a lze si díky nim vytvořit krásnou atmosféru s příjemným teplem. A co je na těchto krbech nejlepší? No přece to, že nekouří a tudíž nedělají nepořádek. Prostě si jej koupíte, přinesete domů a zapálíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24983 (topprodukt.cz#2369)


Přidat komentář