Rekonstrukce bytu a bytových jader - Praha západ

Rekonstrukce bytu a bytového jádra je velmi specifickým druhem práce, který v sobě zahrnuje mnoho řemesel. A právě z toho důvodu je potřeba k jejich realizaci povolat odbornou firmu.

Abychom byli se svým bydlením spokojeni, musíme čas od času vykonat v našem domě či bytě malou či velkou rekonstrukci. Aby však byla rekonstrukce provedena odborně a hlavně rychle, je vhodné, oslovit profesionální firmu.

Rekonstrukce bytu a bytových jader - Praha západ

Potřebujete právě nyní provést rekonstrukci svého domova a nevíte, na koho se obrátit? Bydlíte-li v místě Praha západ, můžete se s důvěrou obrátit na firmu Roman Hlávka, která Vám s rekonstrukcí ráda pomůže. Firma Roman Hlávka přijímá objednávky na telefonním čísle + 420 604 147 203 a také prostřednictvím e-mailu roman.hlavka@centrum.cz.

Na rekonstrukci bytu či bytového jádra je nutné povolat téměř vždy odbornou firmu, která nám jako jediná může dát záruku, že bude celá rekonstrukce provedena opravdu odborně a to včetně všech zednických prací.

A přesně takovou firmou je výše zmiňovaná firma Roman Hlávka, která Vám rekonstrukci bytu či bytového jádra provede přesně podle Vašich představ. Hledáte-li tedy firmu, která by Vám provedla rekonstrukci bytu či bytového jádra tak, aby Vám sloužila co nejlépe, měli byste oslovit firmu Roman Hlávka.

Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu patří mezi nejrozšířenější druhy rekonstrukcí vůbec. Pravdou také je, že se řadí mezi nejsložitější vůbec. A jako takovou je lepší ji přenechat odborným firmám, které nejlépe vědí, co vše je potřeba okolo rekonstrukcí vyřídit a jak ji poté provést, aby vyhovovala všem normám. Základem k tomu, abychom mohli rekonstrukci provést je odborný projekt, který musí zhotovit odborný projektant.

Začínáme projektem a administrativou

Každá rekonstrukce, ať již celého bytu či pouze bytového jádra začíná tím, že si necháme zhotovit odborný projekt. Tento projekt je jakýmsi základním stavebním kamenem a to doslova. Nemáte-li projekt, nemůžete začít. Je to totiž právě projekt, na jehož základě probíhá nejen rekonstrukce samotná, ale také její začátkem, čímž je stavební povolení. Stavební povolení je potřeba vždy, když počítáme se stavebními úpravami většího rázu, což je bourání zdí apod. Nechceme-li se zařizováním stavebního povolení zabývat, je potřeba nechat si celou rekonstrukci zhotovit tzv. na klíč.

Rekonstrukce bytu či bytového jádra na klíč

Potřebujete zrekonstruovat byt či bytové jádro a nemáte příliš mnoho času, na celou realizaci? Nevadí, neboť existují firmy, které jsou schopny celou rekonstrukci provést tzv. na klíč, což znamená, že Vy předáte firmě klíče od svého bytu a ona vše provede zcela bez Vašeho přičinění. Poté, co celou rekonstrukci provede, Vám předá klíče a Vy už jen bydlíte. Rekonstrukce, která je provedena na klíč, nám dává svobodu, neboť nemusíme řešit žádné administrativní úkony atd.

Co rekonstrukce bytu zahrnuje?

Chystáte-li se na rekonstrukci bytu, měli byste na její provedení hledat firmu, disponující odbornými zaměstnanci, kteří zvládají všechny druhy prací, které jsou potřeba. Nejsou to pouze zednické práce, na kterých mimochodem velmi záleží a jsou pro rekonstrukci rozhodující, ale je potřeba mít odborníky na elektřinu, plyn, podlahy, obklady a dlažbu a spousta dalších. A chceme-li mít jistotu, že všechny tyto práce námi vybraná firma umět bude, měli bychom vybírat firmu s dostatečně dlouhou praxí.

Rekonstrukce bytového jádra

Rekonstrukce bytového jádra patří mezi nejrozšířenější druhy rekonstrukcí vůbec a její realizace závisí také na již zmiňovaném odborném projektu. Rozhodneme-li se pro rekonstrukci bytového jádra, je důležité, najmout si na ni odbornou firmu, která vše provede přesně podle projektu a také v souladu s platnými normami a zákony. Důležité, je zmínit se o tom, že bychom neměli rekonstrukci bytového jádra provádět svépomocí, neboť je potřeba umět mnoho řemesel, jako jsou elektrikáři, plynaři, obkladači a dlaždiči, podlaháři a spousta dalších.

Co můžeme při rekonstrukci bytového jádra ovlivnit?

I když je jasné, že by měla rekonstrukci bytového jádra provádět odborná firma, jsou zde jisté věci, které záleží pouze na nás. Jedná se o věci, jako výběr zařizovacích předmětů a pak také můžeme ovlivnit volbu obkladů a dlažeb, druh podlahové krytiny, topení, barvy na zdech atd. Všechny věci, které si pořídíme, nás budou ovlivňovat, a proto bychom měli volit vše tak, abychom měli dobrý dojem z toho, co si vybereme.

Zednické práce

Provádění zednických prací je složitou záležitostí, vyžadující potřebné znalosti a co nejdelší praxi. A právě z toho důvodu je nutné, nechat je vykonávat pouze odborníky. Nezáleží však příliš na vzdělání, i když je důležité, jako spíš na praxi, neboť je to především délka praktických zkušeností, které dělají zedníka, profesionálním zedníkem. Pouze profesionální zedník ví přesně, jaký druh materiálů a kde použít. Znát vlastnosti stavebních materiálů je při zednických pracích to nejdůležitější. A jaké materiály zedníci používají nejčastěji? Jsou to zejména kámen, dřevo, cihly, malta a spousta dalších.

Který stavební materiál se používá nejčastěji?

Stavebních materiálů je velká spousta, což je ostatně popsáno již výše. K rekonstrukcím bytu jako celku a zejména také k rekonstrukci bytového jádra jsou používány sádrokartony. Sádrokarton do koupelny má úpravu impregnovanou a sádrokarton, používaný jinde v bytech má úpravu protipožární. Mluvíme-li o všech stavebních materiálech, pak je důležité, aby byly velmi kvalitní a aby s nimi pracovali pouze odborníci, znající důležité technologické postupy.

Někdy pomůže bytový architekt

Mnozí z nás dávají přednost dokonale sladěnému interiéru, přesně podle bytového architekta. Volba bytového architekta nemusí být vhodná vždy, neboť ne každý si chce svůj domov nechat uspořádat podle někoho jiného. Několik výhod však oslovení bytového architekta nabízí. V první řadě je zde možnost, mít svůj byt zařízen aniž bychom museli cokoli podniknout. Bytový architekt s praxí Vám domov navrhne a ještě navíc doporučí zkušené a především ověřené dodavatele, přičemž dokáže dané zorganizovat jejich práci. Najmutí bytového architekta je vhodné především v případě, že jsme se rozhodli provést rekonstrukci svépomocí. V případě, že jsme si na celou rekonstrukci najali již odbornou firmu, nebude bytový architekt zapotřebí, neboť vše provede již námi oslovená firma.

Lze provádět rekonstrukci bytu či bytového jádra svépomocí?

Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. V některých případech lze provést rekonstrukci svépomocí, avšak pouze v těch, kdy je člověk, který se k tomuto rozhodl pracovitý a zkušený. Ale, i když je člověk chtějící provést rekonstrukci svépomocí zručný, měl by mít k ruce někoho, kdo by mu mohl v případě potíží pomoci. Chceme-li mít tedy rekonstrukci provedenu opravdu dobře, měli bychom ji nechat na odborné firmě, neboť právě odborná firma je pro nás zárukou kvalitně odvedené práce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25023 (topprodukt.cz#2410)


Přidat komentář