Rekonstrukce domů a bytů - Brno a okolí

Plánujete rekonstrukci bytu či domu a sami si na to netroufáte? Nezoufejte a oslovte profesionální firmu, která Vám veškeré práce zahrnující rekonstrukci provede, a to kvalitně a odborně.

Rekonstrukce domu a bytu

Každý dům nebo byt by měl být místem, ve kterém se člověk cítí dobře, útulně, pohodlně. Prostě jako doma. A proto je důležité, aby bydlení každého z nás bylo příjemné a útulné. Obytný prostor by měl být praktický, ale také příjemný na pohled, protože doma trávíme nejvíce času a den co den se na interiér bytu nebo domu musíme dívat. Jestliže došlo k situaci, kdy Vaše současné bydlení nesplňuje taková kritéria, ať už z toho důvodu, že je zastaralé, vybydlené, nebo prostě jen okoukané, je tím nejlepším řešením pustit se do jeho přestavby.

Rekonstrukce bytového jádra

Jestliže hledáte způsob, jak si Vaše bydlení zpříjemnit, ačkoliv bydlíte v panelovém domě, ve kterém až takové možnosti nejsou, je jednou z možností rekonstrukce bytového jádraRekonstrukce bytového jádra se stala velmi žádanou formou úpravy interiéru. Ve starých panelových bytech dochází k odstraňování umakartových jader a rekonstrukci je podrobena především koupelna a toaleta. Existuje mnoho bytů, které mají nevhodně řešené prostory, které jsou tím pádem špatně využitelné. A právě rekonstrukce bytového jádra Vám poskytne lepší a efektivnější využití Vašeho bytového prostoru. Díky rekonstrukci bytového jádra můžete celkový design Vašeho bytu změnit k nepoznání. Stačí oslovit profesionální firmu, která rekonstrukce bytů a bytových jader provádí a luxusní výsledek máte zaručený.

Jak vybrat tu správnou firmu?

Pokud máte zájem o rekonstrukci bytového jádra, existuje celá řada firem, které poskytují tyto služby. Abyste však vybrali správně, je dobré poradit se např. se svými sousedy, známými, kteří už rekonstrukci podstoupili a tito Vám můžou nějakou firmu doporučit. Navíc můžete zjistit, jak dlouho celá rekonstrukce trvala, kolik to stálo peněz, atd. Také je dobré odeslat své požadavky několika firmám, kterým popíšete své představy, požádáte je o předběžné nacenění a pak se rozhodnete. Je nutné, aby firma, kterou jste vybrali, našla individuální řešení pro Vás konkrétně. Aby finální práce byla přesně podle Vašich představ, atd. Vámi zvolená firma by se měla snažit co nejvíce přizpůsobit Vašim potřebám, s důrazem na kvalitu a cenovou dostupnost.

Co vše může zahrnovat rekonstrukce bytového jádra?

Mezi práce, které patří k přestavbě bytového jádra, patří mimo jiné zlikvidování a odvoz starého bytového jádra, provedení instalatérských prací včetně provedení rozvodů vody, elektroinstalace a opatření revizí, provedení stavebních prací, pokládka dlažby a obkladů, vymalování stěn, připojení osvětlení, opatření dveří včetně jejich montáže a úklidové práce. Existují firmy, které všechny tyto práce a ještě mnohem více provádí sami, některé provádí pouze některé práce. Je dobré najít firmu, která Vám rekonstrukci provede kompletně celou, ať nemusíte shánět jednotlivé řemeslníky.

Rekonstrukce koupelny

Než se pustíte do rekonstrukce koupelny, je dobré sehnat spolehlivou a kvalitní stavební firmu, která Vám v prvé řadě zpracuje na novou koupelnu projekt, obstará stavební povolení a udělá celkový rozpočet. Vaším úkolem bude vybrat dlaždičky, obklady, vanu, sprchový kout, umyvadlo, WC a další zařízení. Některé stavební firmy mají k dispozici katalogy, tudíž můžete vybrat přímo prostřednictvím firmy, která Vám samozřejmě může sdělit všechna pro a proti Vámi vybraného sortimentu. Před samotnou rekonstrukcí koupelny je potřebné si stanovit cenu, kterou jste ochotni do nové koupelny vložit. Firmy Vám na základě svých stavitelských znalostí a zkušeností můžou doporučit levnější řešení nebo naopak dražší, bude záležet čistě na Vás, na čem se s firmou dohodnete. Než podepíšete s firmou smlouvu o dílo, dohodněte se na termínu, do kdy bude koupelna hotová. Rekonstrukce koupelny trvá zhruba od jednoho do čtyř týdnů, samozřejmě dle rozsahu práce.

Zemní výkopové práce

Mnoho lidí si přesně neumí představit, jaké práce spadají pod pojem zemní výkopové práce. Nejčastěji se ze zemních výkopových prací provádí svahování, planýrování, modelování terénu, výkopy v těžko dostupných terénech, výkopy rýh, výkopy a čistění příkopů, zpevňování břehů vodních toků, čistění a odbahňování toků a rybníků. Výkopové práce se týkají jak terénních úprav rovinných, tak i svahových terénů. Firmy provádějící zemní výkopové práce realizují výkopové práce pro inženýrské sítě, jako jsou plynovody, vodovody, kanalizace, a zajišťují jejich pozdější zahrnutí zeminou. Dále se výkopové práce provádí pro vytvoření základů staveb a to i podsklepených. Na zahradách můžete využít výkopové práce při realizaci venkovních bazénů, okrasných jezírek nebo fontán.

Protipožární nátěry

Požární odolnost stavby patří k základním užitným parametrům. Kvalitní protipožární opatření, mezi které se řadí mimo jiné i protipožární nátěry na kov a dřevo, mohou zmírnit následky škod způsobených ohněm.

Moderní protipožární nátěrové systémy je možné ve stavebnictví dělit podle jejich funkce a dále podle jejich účelu. Podle funkce dělíme protipožární nátěry na zábranové a na intumescentní.Zábranové protipožární nátěry brání přístupu plamene k povrchu zapalovaného předmětu a po určitou dobu znemožní jeho vznícení. I poté však brání šíření plamene po povrchu. Takovéto protipožární nátěrové systémy jsou používány převážně pro hořlavé konstrukce a materiály a vedle dřeva jsou s nimi nejčastěji chráněny plasty. Jejich účinnost může být značně vysoká především na kabelových rozvodech. Mezi zábranové nátěry řadíme i tenkovrstvé systémy, které odrážejí teplo, čímž snižují povrchovou teplotu ohněm namáhaného povrchu. Nejrozšířenějším typem protipožárních nátěru jsou intumescentní neboli zpěňující nátěry. Podstatou působení těchto protipožárních nátěrů je jejich chemická reakce, která je iniciovaná vyššími teplotami při požáru, v jejímž průběhu se vytváří na povrchu chráněného předmětu objemný uhlíkatý zbytek, z něhož se vytváří izolační vrstva nehořlavé pěny. Výška vypěnění a velikost buněk této pěny limituje účinnost konkrétního nátěrového sytému a proto je formulace těchto jednotlivých nátěrů poměrně obtížná a také nákladná.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24984 (topprodukt.cz#2370)


Přidat komentář