Sádrokartonové práce - Kolín

Sádrokarton je materiálem všech možností. Od svého vzniku prošel neuvěřitelně rychlým vývojem, který má za výsledek řadu různých vlastností, jež se stále rozšiřují, a tím se zvyšuje všestrannost tohoto materiálu.

Sádrokarton ač moderní materiál byl využíván již ve Starém Egyptě, kde sloužil jako spojovací materiál u stavby pyramid. Od té doby prošel vývojem, který se tak nějak ukončil na konci 19 století, kdy dosáhl dnešní základní podoby. Ta se rozšířila o celou řadu podob a různých úprav, které se dále a neustále vyvíjejí.

Sádrokartonové práce - Kolín

Jste-li z Kolína a poptáváte sádrokartonové práce, ale nevíte o žádném odborníkovi, který by byl spolehlivý a svou práci odvedl skutečně kvalitně, nezoufejte. Máme pro Vás tip, a to na zednictví, které provádí veškeré zednické práce jako jsou:

 • rekonstrukce bytových jader, bytů i rod. domků
 • obklady; dlažbu
 • zámkovou dlažbu
 • štukování; sádrokarton
 • malování
 • obklad z přírodního kamene
 • protihlukovou izolaci pod dlažbu (MAPEFONIC system)
 • štěrkování zdí i podlah, fasády, PARKETY, práce se dřevem
 • instalatérské i truhlářské práce.

Co je sádrokartonová deska?

Jde o desku, která je jak název vypovídá ze sádry a kartonu. Jádro je vyrobeno ze směsi sádry a rozvlákněného papíru, nebo skleněných vláken, a pak se obaluje speciálním kartonem. Dnes se již nepoužívá přímo přírodní sádrovec, ale většinou ho nahradila takzvaná umělá sádra s názvem ergo sádrovec. Samotné desky pak dostávají řadu vylepšení pomocí přidaných látek a impregnací. Vždy je však nutné, aby každé vylepšení a nové vlastnosti sádrokartonových desek splňovali základní pravidlo, které činí sádrokartonové desky po celá léta výjimečné. Tím je zdravotní nezávadnost a nezatěžování přírodních podmínek. A tak všechny typy sádrokartonových desek jsou vhodné pro bydlení alergiků, astmatiků a lidí, kteří jsou náchylní na cizí a alergizující látky ve svém okolí.

Výhody sádrokartonových systémů

Kromě zdravotní nezávadnosti je to nízká hmotnost nejen samotných desek, ale i celého systému. To velmi usnadňuje manipulaci, přepravu i do vyšších pater a samozřejmě zatížení domu. Sádrokartonové systémy se řadí k takzvané suché výstavbě. To znamená úsporu nákladů na stavbu i úsporu času. Sádrokartonové konstrukce je možné stavět rychle, ale samozřejmostí je vysoká kvalita celé stavby. Samotná sádra je přírodní materiál, který má zajímavé vlastnosti, které ji činí výjimečnou. Sádra přispívá k tepelné pohodě bydlení, zlepšuje zvukovou izolaci, má protipožární účinky a výborný vliv na mikroklima objektu. Povrch všech typů sádrokartonových desek se vyznačuje perfektní hladkostí, která by se dala nazvat ideální. Konečná úprava je možná všemi dostupnými metodami a materiály. K již známým sádrokartonovým deskám patří desky klasické, impregnované do vlhkého prostředí, desky s protipožární odolností, protihlukové, a dnes i desky s minerálními vlákny, s výbornými tepelně-izolační vlastnostmi, a určené pro zateplování objektů a místností.

Sádrokarton do podkroví

Neobydlené půdní prostory přímo volají po tom, aby byly zrekonstruovány a obydleny. Jak se říká tak, rekonstrukcí půdních prostor se zabijí dvě mouchy jednou ranou. Získáte komfortní a krásné bydlení a zároveň zateplíte dům, což sníží jeho náklady na vytápění. Projeví se to hned na prvním ročním vyúčtování za teplo. Mnoho lidí si totiž neuvědomuje, že teplo neuniká pouze zdmi, ale i stropy. A tak půdní vestavba je vlastně výhodná pro každý rodinný i víceposchoďový dům. Sádrokarton je tedy pro půdní prostory ideální. Využije se zde nový typ sádrokartonu pro zateplení, protipožární sádrokarton, zelený impregnovaný sádrokarton do vlhka, modrý sádrokarton pro odhlučnění a také klasický bílý sádrokarton. Kromě toho je možné využít i speciálních sádrokartonů například pro rozvod klimatizace, odvětrávání nebo pro designové prvky.

Příčky ze sádrokartonu

Nachází využití všude, kde je zapotřebí rozčlenit interiér pomocí nenosných příček. Sádrokartonové příčky uschovají veškeré instalační rozvody. Je možné s nimi vytvářet klasické příčky i atypické, které se různě vlní, ohýbají, nebo mají zajímavý tvar, který napomůže interiéru. Příčky je možné instalovat v různém prostředí. Využije se tedy všech typů sádrokartonových desek. Příčky nutně nemusí jen dělit prostor, ale mohou být i jako takzvané předsazené stěny. Ty vylepší vzhled dosavadních stěn, zlepší jejich tepelnou i akustickou odolnost, navíc se takto získá i prostor pro nové instalační rozvody bez nutnosti bourání. Jedinou nevýhodou předsazených stěn, je zmenšení prostoru místnosti. Podle toho, zda jde o předsazenou stěnu s rozvody nebo bez nich se zmenší prostor o 4 až 9 centimetrů.

Stropy ze sádrokartonu

Sádrokartonové desky se výborně hodí k zateplení stropů, k jejich snížení, k vytvoření úložného prostoru pod stropem, stejně jako k vyrovnání stropu a úschově rozvodů, ať již instalačních, nebo třeba klimatizace.

Pro šikmé stropy je nutné pod sádrokartonovou desku použít izolační folie a zateplení. Konečná úprava se pak provádí klasicky.

Suché sádrokartonové podlahy

Do všech bytových a i nebytových staveb, které mají klasický běžný provoz se hodí suché sádrokartonové podlahy, které jsou lehké, ideálně rovné, snesou vysoké zatížení a výborně řeší kročejovou i vzduchovou neprůzvučnost. Právě poslední zmíněná vlastnost je skvělým řešením u panelových domů.

Bytová jádra ze sádrokartonu

Celá rekonstrukce bytového jádra se realizuje suchou cestou a nijak nezatěžuje okolí. Vše probíhá maximálně rychle a efektivně. Bytové jádro v provedení ze sádrokartonu je lehké, může změnit dispoziční řešení, šetří prostor, uschová instalační rozvody, zároveň pomůže realizovat nejen příčky, ale i zařízení koupelny a záchodu. Ze sádrokartonu je možné vytvořit i kvalitní a odolný nábytek, police, niky, světelné rampy, může se využít i ke snížení stropu a uschování ventilace. Pro bytová jádra se využívá zejména zelený sádrokarton, který je odolný vlhku.

Stylový sádrokartonový nábytek

Ne to opravdu není omyl. Ze sádrokartonu je možné vyrobit i jedinečný, originální a praktický nábytek na míru.

Přitom je možné využít tvárnosti sádrokartonových desek a vytvářet různé zaoblení, vlny, a zajímavé tvary. Nábytek ze sádrokartonu najde své místo v kuchyni, koupelně, pokojích i v obýváku. Je možné z něho vytvořit vestavěné skříně, závěsné skříňky i volně stojící. Vždy půjde o originální nápad, který ve výsledku pomocí konečné úpravy dostane zcela jedinečný design. A výhodné je to, že právě konečná úprava jde časem změnit. Pro jeho výrobu se používají klasické bíle sádrokartonové desky, nebo v případě koupelny a vlhkých prostor desky zelené, impregnované.

Interiérové designové doplňky ze sádrokartonu

Interiér by nebyl úplný bez interiérových designových doplňků. I ty je možné vytvořit ze sádrokartonu. Opět je vhodný bílý do klasických prostor, do vlhkých prostor impregnovaný zelený, a k tepelným tělesům pak protipožární, červený sádrokarton.

 • K nejoblíbenějším prvkům patří různé výklenky a niky. Ty je možné opatřit i vestavěnými dvířky opět ze sádrokartonu, nebo ze skla. Skvěle vypadají s využitím jednoduchého osvětlení.
 • Interiér oživí světelné rampy a zapuštěná světla. Ty mohou najít řešení v sádrokartonových příčkách, předsazených stěnách, nebo v jednoduše zavěšených rampách či právě ve sníženém stropu, který může být ze sádrokartonových desek opatřených otvory, které pak večer světélkují.
 • Police různé velikosti se hodí prakticky kamkoli. Jen je nutné pamatovat na klima jednotlivých prostorů a použít odpovídající sádrokarton.
 • Nádherným řešením jsou oblouky místo klasických zárubní. Interiér tímto dostává zcela jinou náladu a vzhled.
 • A ne určitě posledním řešením jsou dělící stěny. Ty mohou být v celé řadě provedení a samozřejmě mohou být pevné i mobilní.

Úprava sádrokartonu na přání

Výhodou všech provedení sádrokartonových desek je úprava jakýmkoli způsobem, který se vám libí a ladí s interiérem. To učiní prostor zcela neopakovatelný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25313 (topprodukt.cz#2708)


Přidat komentář