Stavební práce - okres Opava

K výkonu stavebních prací je zapotřebí odborných znalostí a také co nejdelší praxe, z čehož vyplývá, že by se do tohoto druhu prací neměl pouštět laik, který by mohl neodborným zásahem do stavby způsobit nemalé škody.

Rozhodneme-li se stavět či rekonstruovat je potřeba objednat si na tuto práci odbornou stavební firmu, která pracuje profesionálně a rychle. Stavební práce dnes více než v minulosti vyžadují znalosti speciálních technologických postupů a materiálů.

Zateplování a rekonstrukce rodinných domů

Zateplení domu ovlivní zásadním způsobem energetickou náročnost celé budovy a právě z tohoto důvodu se aplikuje tepelná izolace jak u novostaveb, tak rovněž u starších budov. Podle toho, jaký způsob a materiálové řešení zvolíme, můžeme dům zateplit čtyřmi způsoby:

  • Tepelně izolační omítkou rozpočty
  • Kontaktním zateplovacím systémem
  • Odvětrávaný zateplovací systém
  • Sendvičové zdivo

Každý jednotlivý systém má svá specifika, výhody a nevýhody.

Tepelně izolační omítka

Výhodou termo-omítky jsou lepší tepelně izolační vlastnosti díky tepelně izolačního materiálu. Ale i přesto je vhodnější způsob využití jako doplňková izolace například na ostění okolo oken. Srovnáme-li ji s klasickými materiály zjistíme, že má téměř dvojnásobek součinitele tepelné vodivosti. Nejčastěji se tento druh izolace používá při zateplování exteriéru v historických budovách, kde nelze kvůli členitým fasádám použít klasický tepelně izolační systém. Při aplikaci jako vnitřní tepelné izolace je hlavní výhodou prodyšnost, která zabraňuje kondenzaci par v celé konstrukci.

Kontaktní zateplovací systém

Tento druh systému patří k nejrozšířenějším a také nejlevnějším zateplovacím systémům. Jedná se o konstrukci, která je ukotvena přímo na zdi, a přes ni jsou naneseny všechny další ochranné vrstvy, které jsou zakončené vnější povrchovou vrstvou, nebo-li omítkou. Nejčastěji se používají výrobky polystyrénové nebo z minerálních látek. Výhodou tohoto systému je celistvé zateplení plochy po celém obvodu budovy, aniž by zde vyvstávalo riziko vzniku tepelných mostů. Nevýhodou je kladení vysokých nároků na kvalitu provedení a to včetně přípravné fáze.

Odvětrávaný zateplovací systém

Charakteristické pro tento druh fasádního systému je volný prostor mezi pohledovou vrstvou a tepelnou izolací, která je připevněna na obvodovou stěnu. Díky tomu vzniká provětrávaná mezera, odvádějící vlhkost mimo konstrukci budovy. Tyto fasády jsou vhodné jako dodatečné zateplení budov, které mají vyšší vnitřní vlhkost a také pro ty budovy, jejichž fasáda je obkládána deskovým materiálem. Tepelná izolace je nejčastěji z polyuretanu, ovčí vlny a celulózy a jako obklad dřevotřískové, betonové, kovové a keramické desky.

Sendvičové zdivo

Princip tohoto druhu izolace je ve formě sendvičové konstrukce, která spočívá ve vrstvení materiálů s různými vlastnostmi. Nejčastějším způsobem vrstvení je například: nosná zeď-tepelně izolační omítka-odvětrávací mezera-vnější přizdívka. Rozdělením na nosnou a tepelně izolační část nám umožňuje optimalizovat konstrukci stěn, čímž dosáhneme vysokých hodnot tepelného odporu, akumulační schopnosti zdiva a také zvukové izolace.

Pokládka zámkových dlažeb

Jestli jste si někdy v minulosti říkali, že je potřeba udělat něco s tím blátem, které se Vám kolem domu tvoří, když jen trochu zaprší, pak je nejvyšší čas položit si kolem domu zámkovou dlažbu, která Váš problém s blátem dokonale vyřeší. Výhodou zámkové dlažby je, že ji můžete použít jak na chodníky kolem domu, tak například jako podklad pro stání na auto či příjezdovou cestu. Zámková dlažba je výborným řešením také z finančního hlediska. Pokládka zámkové dlažby vyžaduje v první řadě dokonalou terénní úpravu a správně zvolený podklad. Je-li zámková dlažba položena profesionálně, pak se z ní můžeme těšit po dlouhá léta.

Pokud se chystáte na výběr zámkové dlažby právě nyní měli byste se obrnit trpělivostí, neboť Vás čeká nelehký úkol. Druhů zámkové dlažby a především barev a různých tvarů je velká spousta. Základní typ je v barvě šedé a finančně jde o levný druh. Budeme-li vyžadovat speciální tvary a barvy, pak je potřeba počítat s mírným cenovým navýšením. Ale i když si budeme muset připlatit, tak se nám z finančního hlediska zámková dlažba stále vyplatí. Jednou z největších výhod, kterými zámková dlažba oplývá je možnost opakovaného rozebrání a následného položení. Tuto výhodu oceníme zejména tehdy, když budeme muset například spravovat vodovodní potrubí, které je pod zámkovou dlažbou shodou náhod vedeno.

Princip zámkové dlažby je postaven na tom, že mají dlažební kostky zámkové dlažby po stranách vytvořeny speciální výstupy a kapsy, které do sebe při pokládce zapadají, čímž nám vzniká dokonalá plocha.

Montáž sádrokartonu

Bavíme-li se sádrokartonu, pak je nutno vědět, že se jedná o suchý způsob zdění, kterým můžeme levně a jednoduše zrekonstruovat, upravit a popřípadě také zateplit interiér Vašeho domova. Sádrokartonové desky mají mnoho variant a to nám umožňuje vybrat si přesně podle účelu a podle finančních možností. Sádrokarton neslouží jako nosná konstrukce, ale používá se výhradně pro vnitřní potřebu. Velmi jednoduchým způsobem lze do sádrokartonu instalovat nejrůznější typy osvětlení či elektroinstalaci. Sádrokarton je tedy nejčastěji využívaným materiálem, neboť jde p levný, tvarově stálý, odolný a velmi jednoduše tvarovatelný materiál.

Obklady koupelen

Při plánování a samotné realizaci koupelny bychom neměli zapomínat na vhodně zvolený druh obkladů. Na obkladech do koupelny bychom neměli šetřit, neboť se jedná o materiál, který nás bude ovlivňovat po dlouhou dobu. Koupelnový obklad je nepostradatelným prvkem každé moderní koupelny, dotvářející dokonalý vzhled interiéru. Vhodně zvoleným druhem a barvou obkladů můžeme opticky zvětšit a také zútulnit celý prostor koupelny. Obklady, které do koupelny zvolíme, musí být vyrobeny z kvalitních a hlavně nesavých materiálů, které se díky nesavosti snadno udržují. Pro obkládání koupelen platí pravidlo, které nám říká, že by tuto práci měl vykonávat pouze odborník, neboť vyžaduje odborné znalosti, přesnost a také praxi. Tím, že si obklady v koupelně vytvoříte svépomocí možná ušetříte za řemeslníka, ale později nutné opravy Vás vyjdou daleko dráž, než by se Vám mohlo líbit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24180 (topprodukt.cz#984)


Přidat komentář