Truhlářské práce - Tábor a okolí

Pro stavební účely a vybavení interiéru je vhodné využít služeb truhlářské dílny. Právě zde získáte nejkvalitnější prvky, vybavení a zařízení své domácnosti nebo domu. V truhlářské dílně bude vše zpracováno s vysokou kvalitou.

Truhlářské práce ač tradiční řemeslo, jsou žádané i dnes. A ve stále větší míře. Může za to kvalita truhlářských prací, možnost atypického zařízení i prvků interiéru, stejně jako to, že vše bude z přírodního nezávadného materiálu, který je prostý chemikálií. Kdo namítne, že i truhlář používá lepidla, mořidla, laky a další ošetření dřeva, pak by měl vědět, že moderní lepicí materiály, stejně jako laky a barvy na dřevo se dnes vyrábějí v ekologickém provedení. Tedy jsou prosté takových látek jako je například formaldehyd a další, běžné látky, které se nachází v komerčně nabízených nábytcích.

Co vše vám vyrobí truhlář?

Objednat si můžete cokoli ze dřeva, co vás napadne. Právě v tom je krása. Truhlář je profesionální odborník, který dokáže pracovat se dřevem klasickými technikami i s použitím moderních strojů. Tak vám vyrobí nábytek, klasický i atypický, dřevěné podlahy, dřevěná okna a dveře, interiérové prvky, obklady, podhledy, police, schodiště, schůdky na půdu, zařízení půdní vestavby, ale i potřeby pro chovatele. V nabídce najdete psí boudy, domky pro kočky, voliéry, odchovny, kurníky, holubníky, a řadu dalších chovatelských potřeb. Na přání zhotoví také potřeby pro zahrádkáře a pěstitele květin. Dřevěné truhlíky, květináče, koryta nebo jen kvalitní skleník, pařeniště či zimní zahrada vás opravdu nadchne.

Materiál pro truhlářské práce

K nejpoužívanějšímu materiálu stále patří smrk. Jde však o dřevo měkké, a tak hned za ním najdete v řadě dub i buk. Následuje habr, který také patří k tvrdším dřevům. Velmi oblíbená je borovice. Často se používá i dřevo z ovocných stromů. Zajímavě vypadá třešeň nebo ořech. V poslední době se dováží i exotické dřevo, které je sice vysoce odolné, odolnější než tuzemské dřeviny, ale také drahé. Přesto je žádané. To proto, že pokud si necháte vyrobit například nábytek na zahradu, pak toto dřevu bude přirozeně odolávat klimatickým podmínkám, aniž by ho nějak poškodily.

Výběr truhlářské dílny

Ne každá truhlářská dílna nabízí to samé. Pokud chcete vybrat tu nejlepší, pak je nutné zajímat se o reference, doporučení a celkově o nabídku služeb. Vhodné je obejít více truhlářských dílen, poptat se na nabídku služeb, zjistit, zda dodávají hotové výrobky i s konečnou úpravou, nebo bez ní, a pak také je důležitá nabídka dřeva a montáž přímo na místě. Vybraná truhlářská dílna by toto vše měla splňovat.

Zadání zakázky truhláři

Jakmile si vyberete truhlářskou dílnu, měl by se vás ujmout někdo, ať již zaměstnanec, nebo majitel a sjednat s vámi všechny podmínky vaší objednávky. Důležité je i zaměření přímo na místě realizace a konečná montáž hotového díla tamtéž. Mimo to je důležitý i návrh. Ten si můžete zpracovat sami, nebo vám ho zpracují i přímo v dílně. Výhodné u nábytku na míru, nebo zařízení na míru je vyobrazení v 3D projektu, nebo takzvané vizualizaci, kdy budete mít jasnou představu a také možnost úpravy. Po odsouhlasení již úprava možná není. Co se týče smlouvy o dílo, měla by obsahovat nejen všechny iniciály, popis objednaných služeb, způsob a termíny jejich dodání, ale i sankce při opoždění a řešení případné reklamace. U zakázkové výroby se vždy platí 50 % ceny předem a 50 % po předání hotového díla. I toto by mělo být uvedeno ve smlouvě.

Nábytek na zakázku

Patří opravdu k těm nejhezčím, které je možno si přát. Může jít o klasický nábytek, pak nábytek selský, rustikální, s prvky minimalizmu, nebo může jít o vysoce moderní nábytek se speciálními povrchovými úpravami. Vždy však půjde o originální dílo, které bude v interiéru, ale i exteriéru, to v případě zahradního nábytku dýchat příjemným designem a pohodou. To totiž dřevo vždy vyzařuje. A je celkem jedno, zda jde o nábytek na míru, atypický nábytek, nebo klasický.

Vestavěný nábytek

Patří k tradičně objednávaným v truhlářských dílnách. Většinou jde o vestavěné skříně, které jsou přizpůsobené různým účelům. Najdete tak** vestavěné skříně** plnící úkol šatny, komory, skladových prostor pro sportovní pomůcky, ale třeba i knihovny, nebo může jít o speciálně upravený pracovní prostor. Vestavěný nábytek se hodí i do malých prostor, kde ušetří místo a opticky prostor zvětší. Výborně plní svůj účel i v prostorách, které by jinak byly nevyužity a sloužily jen k uklízení. Jde například o prostory pod schodišti. Vestavěná nábytek je skvělou volbou i u půdních vestaveb a mezonetových bytů.

Kuchyně na míru

Moderní kuchyně mohou být v celé řadě stylů. Jedno však mají společné a to je praktičnost. Tu vám zaručí právě kuchyně objednaná na míru. Nejde jen o kuchyňskou linku, ale o kompletní zařízení kuchyně, které se plně přizpůsobí přáním svého majitele. A nejen přáním. Kuchyňská linka zhotovená na míru vždy bere v potaz i postavu majitele. Tedy je uzpůsobená pracovní plocha tak, aby se ten, kdo zde bude vařit, nemusel hrbit, ani neměl problémy s vysokou linkou. Ergonomická pravidla a vestavěné spotřebiče, stejně jako různé doplňky na přání jsou u kuchyní na míru samozřejmostí.

Nábytek na míru

Nábytek na míru může mít celou řadu podob. Může jít o vybavení dětského pokoje, ložnice, obývacího pokoje i dalších místností. Může jít o klasický i atypický nábytek. Často se volí i nábytek ve speciální úpravě. To když se nábytek kombinuje se vzhledem příčky. Tak například v ložnici vznikne šatna, nebo velký pokoj se promění ve dva menší. Truhlář vám vyrobí i postele na míru.A dokonce postele, které budou v patře obýváku a pod nimi bude třeba sedačka nebo pracovní kout či cokoli jiného. Patrové postele najdou uplatnění i v dětských pokojích. A dnes nejde jen o klasické patrové postele, ale i o různé zajímavé úpravy, které promění pokoj v příjemný a zajímavý interiér.

Dřevěné schodiště

Schodiště bývá dominantou domu. A co teprve schodiště dřevěné, vyrobené na míru. Může být klidně celodřevěné, nebo v kombinaci materiálů. Vždy půjde o krásný interiérový prvek. Výhodou dřevěných schodišť je, že působí teple a měkce. Navozují příjemné pocity. V kombinaci s dalšími materiály může být schodiště vysoce moderním prvkem, v celodřevěném provedení na vás dýchne příjemný klasický styl. Jedno je však důležité. Na schodiště, zejména na nášlapy je nutné volit jen tvrdé odolné dřevo. Proto se schodiště často kombinuje z více druhů dřeva, kdy měkčí dřevo je použito na zábradlí a na pochůzných plochách se použije dřevo tvrdé.

Dřevo je moderní a praktické

Ať již vám vyrobí truhlář na míru cokoli, vždy půjde o krásný prvek, který navíc má jednu praktickou možnost. Dřevo je možné renovovat. Tak vám vydrží déle krásné. Velmi často se přitom renovují dřevěné podlahy, které pak vydrží po celý život majitele krásné a mnohdy ho i přežijí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25312 (topprodukt.cz#2707)


Přidat komentář