Truhlářství - okres Benešov

Zařizujete, nebo modernizujete byt a rádi byste si pořídili kvalitní, moderní a současně nadčasový nábytek? Nechcete se však uchylovat k nákupu sektorového nábytku? Vsaďte na kvalitu ručně zpracovaných kousků, podle Vašeho přání.

Mít ve své rodině truhláře** *** ***by si přál jistě každý z nás, neboť nám to ušetří nejen spoustu času a problémů, ale především peněz. Ti z nás, kteří takové štěstí nemají a bydlí kupříkladu v Benešově či v okolí, se mohou s důvěrou obrátit na pana Karla Fulína.**

** Pan Karel Fulín**pracuje rychle, čistě a profesionálně. A s čím Vám může pomoci? pan truhlář

Obrátit se na něj můžete se vším, co se týká:

  • kuchyní na míru
  • interiérových dveří
  • schodišť, schodů
  • vestavěných skříní
  • nábytku na zakázku ( ložnice, koupelny, dětské pokoje )

Chcete-li jej oslovit, můžete tak učinit zde:

Truhlařina – řemeslo, které je vyhledávané díky originalitě a kvalitě zpracování. Ze sektorového nábytku na Vás těžko dýchne osobitost příslušného truhláře, láska ke dřevu. Nelze však jen tak zatracovat nábytek, který se nabízí v obchodních domech, neboť jeho výhoda spočívá v cenové dostupnosti. Ovšem ručně zpracovaný kousek, který budeme mít přímo od truhláře, tomu se nic nevyrovná.

Vybíráme truhláře

nářadíMůžeme použít přísloví „když dva dělají totéž, není to totéž“. To platí pro každé řemeslo, truhláře nevyjímaje. Poptáváme-li jakékoli řemeslo, je nejlepší se především zaměřit na činy, respektive za řemeslníka hovoří činy. Vytipovali jste si truhláře? Pak se zajímejte o jeho realizované zakázky, které může mít ve fotogalerii na svých webových stránkách, či Vám pošle na vyžádání ukázky své práce e-mailem, nebo Vám přiveze katalog práce na konzultační schůzku. Ruku v ruce s jeho dílem, jde i celková spokojenost s jeho prací, tj. reference. Opět může mít truhlář na webových stránkách prostor pro své zákazníky. Nebo máte možnost se poptat Vašich známých, přátel, kolegů v práci, zda a jaké měli zkušenosti s příslušným truhlářem. V neposlední řadě si můžete ještě zjistit reference na internetu, v rozličných diskuzích. Dobrý truhlář by měl také své práci rozumět, pracovat s rozličným materiálem, umět Vám poradit, navrhnout řešení. Ve všech těchto bodech se u truhláře projeví jeho zkušenost.

Ať už si u truhláře necháte vyrobit stolek, postel, dveře, nebo vestavné skříně, zajímejte se, jak dlouho mu bude trvat výroba. Jistě Vás také bude zajímat cena. Dobrý truhlář by Vám měl vypočíst po zaměření, odsouhlasení návrhu, kalkulaci – za materiál, výrobu.

Kromě profesní stránky pro nás určitě bude i důležitý jeho přístup, flexibilita, slušnost.

S čím se můžeme na truhláře obrátit

Na truhláře – zručného a zkušeného – se můžeme obrátit prakticky s čímkoli. Stačí se jen rozhlédnout po místnosti a popustit uzdu naší fantazie. Co vše tedy můžetruhlářství být ze dřeva, ale také lamina či dýhy, tj. materiálů, se kterými truhláři pracují – dveře, obložky, okna, schody, rámy zrcadel a obrazů, stoly (jídelní, kuchyňské, počítačové), stolky (konferenční, televizní), židle, kuchyňské linky, koupelnové skříňky, vestavné skříně, postele (manželské, patrové, pro miminka, juniorské), kolébky, poličky aj. Záběr truhláře je tedy velmi široký. Mezi truhláři však najdete takového, který se specializuje třeba „pouze“ na kuchyňské linky či vestavné skříně, na jiného se můžete obrátit s rozličným požadavkem.

Sektorový nábytek a nábytek od truhláře

Stojíte před volbou, zda si máte koupit nábytek v obchodním domu nebo spíše oslovit truhláře? Přiblížíme si obě možnosti, co nám nabízí.

Sektorový nábytekpokud spěcháte na nákup určitého nábytku a nechcete čekat, pak můžete mít menší kousky de facto hned doma, především se jedná o nejrůznější stoly a stolky (kuchyňský, servírovací, konferenční, počítačový), židle kuchyňské, jídelní, koupelnové skříňky. V ostatních případech však čas neušetříte, protože sice na prodejně uvidíte vystavený nábytek – obývací stěnu, vestavné skříně, kuchyňskou linku, postel, ovšem, nemá-li zrovna prodejna velkosklad (v některých případech však ano), pak si počkáte třeba i měsíc, než k Vám prodejce nábytek od výrobce doručí. Nevýhoda koupě sektorového nábytku spočívá v tom, že není na míru, tj. pokud je pro Vás důležité maximálně zaplnit prostor, budete dlouhou hledat v nábytkové firmě, aby například stůl měl takový rozměr, který Vám bude vyhovovat, ale i postel či televizní, počítačový stolek aj. Další nevýhoda spočívá v tom, že nábytek není dle Vašeho přání. I když se Vám bude třeba líbit stůl jako celek, nemusí Vám vyhovovat zúžení noh aj. Nelze popřít výhodu nákupu sektorového nábytku, a to je jeho cena, ovšem ne u všech kousků. Také záleží, kde si nábytek zakoupíte. K dispozici jsou totiž nejen velké obchodní řetězce, které skutečně „jedou ve velkém“, ale i designové prodejny, kde si můžete zakoupit originální nábytkové kousky. U levnějšího nábytku sice oceníme cenu, ovšem musíme na druhou stranu počítat s tím, že s cenou jde ruku v ruce kvalita a životnost. Očekáváme-li kvalitní nábytek, který nám po dlouhou dobu vydrží vzhledu takového, jaký si ho koupíme – je lepší volit nábytek od truhláře.

Truhlářství - okres Benešov

Nábytek od truhláře – v podstatě z předchozího odstavce vyplývá, jak je na tom nábytek od truhláře. Je však třeba poznamenat, že samozřejmě není truhlář jako truhlář. Tj., mohlo by se i lehce stát, že nábytek od nezkušeného, nepečlivého truhláře bude hůře zpracovaný a kvalitní, než kdybychom si pořídili nábytek z obchodního domu. Proto je dobré věnovat patřičnou pozornost při volbě truhláře, kterému svěříme výrobu nábytku. Shrňme si však, proč obecně volit raději nábytek od kvalitního truhláře? Budeme se moci pyšnit kvalitními, originálními, do detailu a precizně zpracovanými kousky. A co víc, nábytek bude přesně podle našich představ a na míru, tj. nikde se nebude nedostávat, nikde ho nebude víc, než budeme potřebovat a chtít. Kromě toho, že budete mít nábytek na míru, designově vyvedený dle Vašeho přání, tak i materiál si můžete sami zvolit, čímž budete vědět, jaký kvalitní materiál bude použit na výrobu nábytku.

Materiál - dřevo

Jdete-li k někomu na návštěvu, čeho si všímáte? Určitě Vás zajímá, jaký styl má dotyčný majitel bytu, domu. Co preferuje za barvy, materiály aj. Někdo dává přednost klasickému stylu, jiný selskému, ale také modernímu. Každý styl je charakteristický právě materiálem. Dřevo je materiál, který vévodí a vévodit snad bude dál. Dřevo nám totiž vnese do každého pokoje, ale i chodby – čistotu, útulnost, nadčasovost, ale také nostalgii a pohodovou atmosféru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23967 (topprodukt.cz#599)


Přidat komentář