Veškeré stavební práce - Chomutov a okolí

Alespoň jednou v životě každého jedince nastane okamžik, kdy se bude muset obrátit na odbornou pomoc. V tomto ohledu je na mysli bydlení a údržba domu či bytu. A najít kvalitního zedníka za slušnou cenu je kumšt.

Otázku bydlení musí řešit ve svém životě skoro každý. A pokud nechceme zůstat bez domova, je nutné nějakým způsobem vlastnit dům či byt. To je sice to nejlepší – mít vlastní bydlení, ale má to samozřejmě také své nároky. Stavba či jen údržba obydlí je náročná a nutná. Nicméně vždy se na trhu setkáme s odborníky, kteří nám vyjdou dle požadavků vstříc a navrhnou to nejlepší řešení individuálně.

Proto Vám rádi doporučujeme obrátit se na firmu , která se věnuje v oboru podnikání zednictví dlouhá léta. To je důkazem, že jde o seriózní a kvalitní firmu. Práce mají pořád, jak se říká – nad hlavu, avšak to neznamená, že by si na nového zákazníka neudělali čas.

Firma provádí:

  • bourací a úklidové práce
  • rekonstrukce domů i bytů včetně oprav
  • rekonstrukce bytových jader
  • pokládku zámkové dlažby a úpravu terénů
  • fasádní práce

Domácí kutilové

Ale i přes tento fakt dává spousta lidí přednost svým vlastním silám a šikovnosti. Důvody jsou celkem prosté a jasné – pokud si zednické práce provedou sami, nemusí platit odborníka, takže ušetří. Jenže jak se to také vezme. Za materiál zaplatíme tak či tak a jestliže si vlastní neodborností a dostatečnou nevědomostí z oboru zednictví, plánovanou výstavbu jedině pokazíme, bude nás taková práce stát více než profesionál. A to ještě nebyly zmíněny nervy odhodlaného neodborníka.

Profesionála však také často odmítají muži už jen proto, že je to přece práce pro něj jak dělaná, nebude s ní žádný problém, a tak nač volat zedníka. A není to o tom, že by profesionálovi nevěřili, jen se jim zdá zbytečné na „lehkou“ práci najímat někoho, když to zvládnu sám a navíc by, a to už jen při představě volat někoho jiného, utrpělo jejich sebevědomí. Nic proti šikovnosti těchto samokutilů, avšak zavolat si odbornou pomoc je dnes normální, běžné a navíc i výhodné. Nejen že dostanete to, co žádáte, navíc vám zedník poradí jiné, třeba i lepší řešení a seznámí vás s možnými jak pozitivními, tak i negativními důsledky řešení stavby. A co je vůbec výhoda, je to, že stejně jako na běžné produkty, se reklamace vztahuje i na služby, zednické nevyjímaje. Kvalitní řemeslník za svoji práci ručí, a když vám je poskytnuta záruka, ihned si můžete být jisti, že stavba bude řádně provedena a stoprocentní.

Obecné též platí, že čím menší firma, tím kvalitnější služby. Je to jasné, každý samoživitel - řemeslník se snaží odvést co nejlepší práci za nejmenší možné náklady. Je to jeho osobní vizitka a reklama na další zakázky.

Stavební práce

Název si sám říká o svůj popis. Je tedy jasné, že jde o veškeré práce, které se týkají výstavby. Pokud budeme počítat s novostavbou, bude první stavební prací výkop základů a hned za nimi následuje jejich betonování. Nicméně, to nejsou jediné práce související s výkopem. Koupou se nejen základy pro dům, ale i rozvody, také je dobré popřemýšlet o bazénu a v případě stavby nechat udělat rozvody i pro něj. Je to jistě levnější a také vás nebude rozkopané staveniště mrzet tak, jako by to bylo v případě již obydleného domu, kde jste si pracně vypěstovali dokonalý trávník. I když to bude na začátek vysoká investice, v konečné fázi vás vyjde levněji to vše udělat najednou.

Od výkopových prací přes betonování základů se přesuňme k dalšímu kroku a tím je klasická stavba. Tedy cihla, malta. V dnešní době existují dokonce i cihly, které k sobě nepřipevňujete klasickou maltou, ale speciální hmotou, jakýmsi lepidlem. O tom, která metoda je lepší vám již poví váš odborník, stejně tak vám poradí výběr materiálu zdiva. Tedy jestli zvolit** klasické cihly či velké tvárnice** anebo jiné produkty.

Následují práce, které se tak nějak již mísí dohromady se zednickými.

Zednické práce

Zednické práce jsou všechno to, co můžeme od svého zedníka žádat. A to v jakémkoli případě. Je jedno, jestli se jedná přímo o stavbu či jen nějakou menší nebo i rozsáhlejší rekonstrukci.

Pokud budeme tedy pokračovat ve stavění domu, nevyhneme se zabudování oken, dveří. To už ale následuje i omítka a vše, co s ní souvisí. Je na mysli jak hrubá, tak ta dokončovací omítka, zejména uvnitř domu.

Postavit hrubou stavbu je rychlé, alespoň co se pohledu týče. Jenže dokončovací práce, hlavně uvnitř domu zaberou mnohem více času i úsilí, neboť se jedná o velice pečlivé a mnohdy i složité práce. Mezi ně patří například pokládání dlažby. A je jedno, jestli se jedná o dlažbu na podlaze, či jsou na mysli obklady na zdech v koupelně nebo kuchyni. Obložit dlaždicemi lze samozřejmě celý dům, ale nevyužívá se toho, neboť je to nákladná, pracná a v jiných místnostech, než je kuchyně či koupelna, dost nepraktická záležitost. Tak si představte, že budete potřebovat udělat v pokoji nové elektrické rozvody. Sekání zdiva, potřebná práce a dokončené úpravy zdiva nebudou tak pracné, jako sekání dlaždic a pak jejích opětovná aplikace na zeď. A pokud budete chtít změnu, zdi stačí přemalovat na jinou, žádanou barvu. Dlaždiček se zbavuje mnohem pracněji.

Dlažba se nepokládá jen v domě, ale i kolem domu. Vjezd do garáže a příchod k domu bude jistě příjemnější na tzv. zámkové dlažbě než prašné cestičce, či ještě hůře – na blátě.

A ať to zní absurdně, jak chce, k zednickým pracím patří i ty bourací. Chystáte-li se stavět na pozemku, kde již stojí nějaký dům, jenže není vhodný a to z jakýchkoli důvodů, domluvte se s firmou, která stavbu bude provádět a určitě nebude problém původní obydlí odstranit.

Dům na klíč

V poslední době firmy velice často a také úspěšně nabízejí stavbu domů na klíč. Co to znamená? Vyžádala si to zkrátka moderní doba, která preferuje rychlost a stejně tak je stavba domu na klíč rychlá a moderní. Dříve se čekalo i několik let, dnes zadáte firmě zakázku a díky moderním metodám ve stavebnictví můžete bydlet třeba i za pouhé tři měsíce. Vše je na dohodě a stejně tak to, co se bude provádět.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24086 (topprodukt.cz#810)


Přidat komentář