Autoservis, pneuservis - Opava a okolí

Auta se stala nedílnou součástí našich životů a poslední dobou jejich vliv na náš život jen posiluje. Auta nás dovezou, kam potřebujeme, dělají nám radost vzhledem, jízdními vlastnostmi, pohodlím. Výkon našeho auta a bezpečnost jízdy můžeme sami ovlivnit.


Autoservis - Opava a okolí

Hledáte kvalitní autoservis? Bydlíte v oblasti Opava a okolí? Pak pro vás máme tip na jeden odborný autoservis. Je jím** autoservis** pana ** ** , který v oblasti opravy automobilů a pneuservisu nabízí komplexní servisní služby. Tento autoservis se zaměřuje zejména na opravy osobních automobilů, ale pokud máte problém s dodávkovým autem, určitě vás nenechá na holičkách.

Pan ** ** nabízí kompletní servis vozidel na vysoké úrovni, za příjemně nízké smluvní ceny a se zárukou.

Příklad nabízených služeb:

  • diagnostika motorových vozidel,
  • pneuservis,
  • geometrie,
  • autoelektrika,
  • prodej náhradních dílů,
  • výměna výfuků,
  • rozvodů, oleje a mnoho dalších služeb.

Pravidelná údržba auta Opava a okolí

Někteří lidé věří, že auta mají jakousi karmu, a odmění vás svou spolehlivostí na oplátku za to, že se o ně dobře staráte a udržujete je. Najdou se ale i opačné případy a určitě si každý z vás vybaví nějaké špinavé, zrezlé a zubožené auto s kvílejícím řemenem a „nezbedným“ řidičem. Pokud máte vaše auto radši, určitě budete souhlasit, že je třeba se o něj náležitě starat. Pravidelně ho čistit a mýt, luxovat, kontrolovat náplně… Něco zvládnete sami, s ostatním vám pomůžou v servisu.

Typy autoservisů

Servisů je ale mnoho, lidé jsou různí a bohužel ne vždy se můžete spolehnout na kvalitně odvedenou práci. Mnozí lidé hledají co nejlevnější alternativy, takže jejich auto často skončí někde na dvorku „na špalkách“ u nějakého domácího kutila. Někdy mají štěstí a je to onen pověstný Čech se zlatýma ručičkama, někdy je to ale jen neschopný opravář a potom klienti spláčou nad výdělkem, jak se říká.

pneuservis

U větších servisů je přístup ve velké většině případů lepší. Mají, a to je důležité, odpovídající vybavení a nářadí, což mnohdy práci urychlí a ve finále je nakonec ještě levnější, než z malého servisu. Dále je obvykle osazenstvo takového servisu zkušené a má už za sebou nějakou praxi.

Ať už se rozhodnete pro velký nebo malý servis, vždy si raději předem zjistěte na konkrétní servis nějaké reference nebo jděte do servisu, u kterého jste si kvalitou odvedené práce jisti. Předejdete tak zbytečným nepříjemnostem a – pokud tedy tu karmu má – auto vám za profesionální péči taky určitě poděkuje, minimálně mlčky bezproblémovým provozem.

Služby v autoservisu Opava a okolí

Mezi obvyklé služby servisů, se kterými se můžeme setkat a které můžeme v případě potřeby využít, patří obvykle servisování mechanického rázu, tzn. oprava karoserie, vyvařování zrezlých míst karoserie, oprava tlumičů, převodovek, generálky motorů, výměna dílů atd. Dále by neměly chybět služby v oblasti elektroniky, tzn. oprava světlometů a svícení, palubních ukazatelů, vedení napětí,oprava pojistkové skříně, diagnostika… Některé servisy však nabízejí nejen opravy, ale i úpravy. Moderním fenoménem je například chiptuning.

Diagnostika Opava a okolí

Ještě předtím, než si představíme možnosti chiptuningu, je dobré zmínit pár slov o diagnostice. Ta je totiž velikým a užitečným pomocníkem všech mechaniků. Princip je následující: Každé auto je vybavené jakýmsi vnitřním počítačem, softwarem, který řídí elektroniku ve vozidle. Tomu říkáme ECU neboli elektronická řídící jednotka. Pokud má mechanik k dispozici přístroj pro diagnostiku, jednoduše se pomocí něj napojí na řídící jednotku vozidla. Ta má jakousi paměť, do které zaznamenává běh vozu, především chybová hlášení. O některých, těch méně závažných se při běžném užívání auta ani nedovíte, o těch závažnějších vás řídící jednotka informuje prostřednictvím různých kontrolek na palubní desce. Mechanik ale vidí takovýto výpis všech chybových hlášení před sebou a může tedy postupně odstraňovat jejich příčiny, ať už více či méně závažné, a přispět tak k bezproblémovému chodu vašeho vozu. Proto je velikou výhodou, pokud autoservis takovýmto diagnostickým přístrojem disponuje.

Chiptuning Opava a okolí

A teď k samotnému chiptuningu. Výraz jste již určitě slyšeli a nejspíš i tušíte, co se asi zhruba za ním skrývá. Pojďme se ale podívat na chiptuning detailněji. Jedná se vlastně o úpravu řídící jednotky vozidla. Co, proč a jak se upravuje a co tím získáme? Upravují se zejména palivové mapy, tzn. množství vstřikovaného paliva v průběhu otáčkového spektra, plnící tlak u turbomotorů, předzápal a tak dále. Tyto hodnoty se upravují z důvodu optimalizace chodu motoru. Výrobci nastavují hodnoty v továrně zhruba na 80% potenciálu, aby splnili všechny možné požadavky napříč světem. Ve zbývajících 20% pak může úřadovat chiptuning. Díky němu je možné z motoru dostat maximum a celkově ho optimalizovat. Takováto optimalizace vám může přinést zejména: zlepšená pružnost a agilita motoru, zvýšený výkon, zvýšení točivého momentu, snížení spotřeby a zároveň delší životnost motoru vašeho auta, lepší odezva na sešlápnutí plynového pedálu a bezpečnější předjíždění atd.

auto

Výsledek chiptuningu

Po chiptuningové úpravě bude vaše auto celkově živější, pojede lépe, s menší spotřebou a motor bude pracovat šetrněji. Vy si pak můžete užívat lepší akceleraci, pružnost motoru, nižší účty za pohonné hmoty, bezpečnější předjíždění a další výhody. Takto lze upravit prakticky libovolné vozidlo. V poslední době se zájem o chiptuning v Česku velice rozvíjí a jeho oblíbenost je čím dál vyšší. To sebou ale nese jedno úskalí. Je třeba pečlivě vybrat firmu, které vůz svěříte. Je žádoucí, aby byl jejich přístup naprosto profesionální, a to hlavně z hlediska vybavení a zkušeností. Na trhu je totiž v tomto oboru nemálo podvodníků, kteří vám buď nic nezlepší, nebo vám naopak mohou neodbornými zásahy nenávratně poškodit motor. Správně by mělo auto projít diagnostikou před i po chiptuningu a firma by vám měla garantovat nové, lepší hodnoty prokazatelným měřením, ideálně na motorové brzdě. Pokud se úpravce z těchto zásad vykrucuje, raději jeďte rychle pryč, protože si na vás chce pravděpodobně jen vydělat a vy byste nezískali nic. Platí to stejné, co u servisů: svěřte své auto profesionálům, určitě vám poděkuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24155 (topprodukt.cz#932)


Diskuze a zkušenosti

Tomáš | 07.01.2014 14:42
Re: Autoservis, pneuservis - Opava a okolí Děkuji za doporučení, skvěle odvedená práce!


Přidat komentář