Autoškola - Opava a okolí

Máte řidičský průkaz? Ne? Tak jste možná někdy pocítili, že by bylo dobré mít řidičské oprávnění, protože často někam spěcháte nebo potřebujete převézt více věcí najednou. Řidičské oprávnění vám to umožní.

Co vás naučí v autoškole?

Autoškola. To není jen výuka klasického řízení motorky, auta, nákladního vozu či jiného motorového vozidla. Osvojíte si zde teoretické znalosti z oblasti pohybu na silničních komunikacích, a to i když jste začátečník nebo si jen potřebujete obnovit své schopnosti, pokud jste delší dobu neřídili. To platí i pro profesionální řidiče, kteří potřebují vědět a umět více než běžný účastník silničního provozu. I pro řidiče je zde možnost školení. A na co všechno můžete mít řidičský průkaz?

Můžete mít řidičský průkaz od 15-ti let a to sice na některé typy motorek. Nejčastější žádanou skupinou je ale B, což je osobní automobil. Řidičské oprávnění musíte ale mít i na autobus, nákladní vozidlo či zemědělský stroj. Vlastnictví řidičského průkazu je velmi výhodné, i když zrovna nemáte auto, protože nikdy nevíte, kdy v případě nouze budete muset usednout za volant.

Autoškola - Opava a okolí

S poptávkou řidičského oprávnění vám můžeme doporučit obrátit se na firmu pana Vladimíra Němčanského. Tato firma má vynikající reference. U firmy pana Němčanského si můžete objednat kurzy pro získání řidičského oprávnění skupin A, B, C, C + E, D. Zajišťují Akreditované školící středisko a kondiční jízdy. Také nabízí autobusovou dopravu osmimístným minibusem a autobusem pro 21 a 44 osob. Odvoz na letiště, svatby, soukromé, veřejné, zábavní a kulturní akce.

Přitom se můžete spolehnout na vstřícné jednání, na profesionalitu a ochotu. Provozovna firmy se nachází na adrese Zacpalova 27, Opava 74601.

Pokud si budete chtít předem dohodnout přesný termín schůzky, nebo se budete chtít jen informovat o nabídce, pak můžete využít

Telefonní kontakt: +420 776 015 083, +420 774 212 022

Emailové spojení: nemcansky@autoskola-nemo.cz

Více informací o Autoškola - Opava a okolí naleznete zde: http://autoskola-nemo.cz/

Co je třeba, pokud chcete řidičský průkaz Opava a okolí

Jednak musíte být v odpovídající věkové kategorii dle vámi vybrané skupiny (viz. níže). Dále musíte být zdravotně způsobilí, musíte přinést vyplněnou žádost o řidičské oprávnění (sežnete v autoškole nebo si ji můžete stáhnout na internetu) a potřebujete také potvrzení od lékaře. Ten vám může dopsat, že máte nějaká omezení, např. že třeba potřebujete k řízení brýle. Pokud toto vše splníte, můžete se vrhnout do výcviku.

Co vás v autoškole čeká?

Autoškola nabízí jednak teoretickou výuku, a pak budete mít i jízdy, kterými si osvojíte řízení. Nemusíte předem někde nanečisto trénovat. Naopak, v autoškole vás profesionál hned ze začátku naučí, jak správně držet volant nebo jak se rozjíždět. Tyto základy vedou k lepšímu pohybu na silnici a tím pádem i vašemu bezpečí. Až budete mít dostatečný počet odježděných jízd, tak vás čeká zkouška se zkušebním komisařem. Pokud neuděláte zkoušky napoprvé, nic se neděje, zkoušky můžete opakovat.

Vladimír Němčanský

tel.: +420 776 015 083 **, +420 774 212 022**

e-mail: nemcansky@autoskola-nemo.cz

Řidičská oprávnění a skupiny Opava a okolí

Motocykly, osobní automobil, nákladní auto a přívěsy. Na to všechno je třeba řidičského oprávnění.

Skupina Ao

Jedná se o tzv. skupinu A s omezením. Ta platí na řízení motocyklu do výkonu 25 kW a do poměru 0,16 kW/kg s postranním vozíkem nebo bez něj. Podmínkou je věk 18 let (v den ukončení výcviku).

Skupina An

Pokud chcete řídit silnější motocykl, tak si musíte počkat do 21 let, kdy se vydává tzv. skupina A bez omezení. Zde se jedná o motocykly, jejichž hodnoty převyšují předchozí skupinu, tedy motorky o výkonu nad 25 kW a o poměru nad 0,16 kW/kg s postranním vozíkem nebo bez něj.

motocykl

V řidičských skupinách na motocyklová vozidla mohou ale platit výjimky. Pokud jste držitelem licence motoristického sportovce, tak můžete motorku řídit i mimo podmínky, ale platí to jen v případě sportovní soutěže, na silnici do běžného provozu stejně nesmíte.

Skupina B

Motorová vozidla, kterým říkáme osobní automobily. To jsou prostředky do celkové hmotnosti 3,5 tuny, kde maximální počet pasažérů je 8 (plus řidič) a můžete připojit přívěs do 750 kg. Pro podání žádosti je nutné být plnoletý, tedy musí vám být alespoň 18 let v den ukončení výcviku.

Skupina C

Zde se jedná o vozidla, které nazýváme nákladními automobily. Jejich hmotnost přesahuje 3500 kg a může být připojen přívěs s maximální přípustnou hmotností 750 kg. Podmínkou pro toto oprávnění je ale už vlastnictví řidičského průkazu skupiny B.

Vladimír Němčanský

tel.: +420 776 015 083 **, +420 774 212 022**

e-mail: nemcansky@autoskola-nemo.cz

Skupina E

Zde se jedná o přívěsy, které můžete mít jak u skupiny B, tak i C. Pokud máte v řidičském oprávnění skupinu E, tak můžete mít přípojné vozidlo o neomezené hmotnosti.

Autoškola – školení řidičů v Opavě

Jsou také řidiči, pro něž je řízení nutností. Zde se jedná o tzv. referenty, které autoškola může zasvětit do** profesionálního řízení**, protože profesionál musí znát více, jelikož se na komunikacích pohybuje častěji a má nějakou profesní zodpovědnost. Jedná se o lidi, kteří např. řídí vozidlo na služební cestě a to bez ohledu na to, zda je to soukromý nebo firemní vůz. Může se ale jednat i o řidiče, kteří potřebují profesní osvědčení. Ze zákona jde o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

nákladní automobil

Vladimír Němčanský

tel.: +420 776 015 083 **, +420 774 212 022**

e-mail: nemcansky@autoskola-nemo.cz

Autoškola - kondiční jízdy Opava a okolí

Pokud jste dlouho neřídili, tak byste si měli osvojit tuto techniku. Nejedná se zde o to, že byste něco zapomněli, ale spíše potřebujete opět získat jistotu. Pro plynulost silničního provozu jsou nebezpečné dva typy řidičů. Tzv. piráti, kteří bezohledně, rychle a možná i příliš sebevědomě dělají myšky a neúměrnou rychlostí se řítí po komunikaci. Pak je tu ale protipól. Řidič, u kterého nevíte, co od něj čekat. Jede sice pomaleji, ale jednou 100 km/h, pak 70 km/h, potom zase 120 km/h. Tato nejistota způsobuje, že ostatní neví, jak na vás reagovat a pak rovněž dochází k nehodám. Nebojte si tedy volant znovu osahat a nechat si poradit, co děláte špatně.

autobus

Plynulost a pohyb na silničních komunikacích. To je ideál, kterého by bylo dobré dosáhnout. Ne vždy se to ale daří, což jsme mohli nedávno vidět, když se objevily případy tzv. silničních pirátů. Vy buďte ale zodpovědní a zkušení řidiči, kteří mají motorové vozidlo jako praktický prostředek nebo jako zálibu v řízení. Nemějte ale auto jako zbraň, kterou budete sobě a ostatním dokazovat, jak umíte závodit. Neriskujte a využívejte motorových vozidel z hlediska praktičnosti a pak případně závoďte někde na odlehlém okruhu.

Řidičské oprávnění se vám hodí, pokud potřebujete něco stěhovat, odvézt větší nákup, jet na výlet nebo se třeba rychle přemístit do nemocnice. Zejména v místech, kde nejsou dostupné služby, je motorové vozidlo vhodné, abyste si mohli zajet do vedlejšího města. Nenechte nic náhodě a mějte po ruce řidičské oprávnění. Nemusíte řídit denně, stačí jen občas, ale jistě jste si již mnohokrát řekli, že kdybyste měli auto, tak by to bylo snazší.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23990 (topprodukt.cz#640)


Přidat komentář