Čištění kanalizací a odpadů - Horní Bousov a okolí

Také právě řešíte zanesení Vaší kanalizace či odpadu? Existují specializované firmy, které se zabývají čištěním odpadu, kanalizace i septiku, disponující řadou zkušeností, praxí i potřebnou technikou.

Nejlepším řešením, jak se vyhnout neprůchodným či zcela ucpaným odpadům, je samozřejmě prevence, která spočívá v jejich pravidelném úklidu. Jak ale problém řešit, když už nastal? A co dělat, aby se to již příště nemuselo opakovat? Odpověďmi na tyto otázky se budeme zabývat v následujícím článku.

Jak lze ucpanou kanalizaci vyčistit?

Čistit kanalizaci můžeme dvojím způsobem, a to buď mechanicky, nebo za pomocí tlakové vody. Mechanické čištění kanalizace volí firmy nejčastěji v případě vyčistění odpadů u dřezu, umyvadla nebo vany. K tomuto způsobu čištění používají nejčastěji tzv. motorová pera nebo spirály. Při tomto způsobu čištění se nemusíte obávat vyplavení znečištěného místa a také je možnost nasadit na různé průměry vhodný druh koncovky na čištění včetně frézovací hlavice. Všude tam, kde nelze čistit tlakovou vodou a na stoupačky menších profilů, je vhodné použít mechanické čištění.

Co se týká čištění kanalizace za pomoci tlakové vody, tak tento způsob čištění jednoznačně vede nad mechanickým čištěním. Používá se především na ležaté kanalizace nebo u stoupaček. Výhody tlakového čištění spočívají především v důkladnosti čištění a variabilitě. Jako téměř všechno, tak i čištění pomocí tlakové vody má své nevýhody. Tuto metodu nelze použít v místech, kde hrozí vytopení, dále chcete-li čistit menší potrubí a další nevýhoda spočívá v nadměrné spotřebě vody při čištění velkých ploch.

A co to vlastně ta tlaková voda je? V podstatě jde o vysokotlaké čerpadlo poháněné motorem, jehož součástí je ještě nádrž na vodu a naviják s kanalizační hadicí. Jestliže jste si objednali vyčištění kanalizace, tak se nelekněte, protože k Vám přijde specialista nejen s taškou, ale s největší pravděpodobností i s autem, ve kterém bude čerpadlo pevně zasazené do pracovního auta.

Jak  lze ucpaný odpad vyčistit?

V případě, že se nejedná o kritickou situaci, tak nám k vyčištění odpadu postačí** chemické prostředky** zakoupené v běžné drogerii. Důležité je si ale při aplikaci těchto prostředků přečíst návod k použití, jelikož obsahují hydroxid, takže si musíte dávat veliký pozor na to, aby Vás po zalití horkou vodou při výstřiku nezasáhl. V případě, že tyto prostředky nezaúčinkují, tak je lepší zavolat instalatéra, který si s danou situací hravě poradí. Většinou instalatér použije mechanické pero, pokud ani to nezabere, přichází na řadu tlakové čištění.

Co náš odpad a kanalizaci ucpává nejčastěji?

Nejčastěji naše odpady a kanalizaci ucpávají vlasy a tuk, který do odpadu vléváme a který se následně usazuje v trubkách. Dalším problémem může být kousek jídla, který nám tu a tam upadne při mytí nádobí do odpadu.

Jak předcházet ucpanému odpadu a kanalizaci?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Preventivní vyčištění kanalizace. Prvními známkami toho, že něco není s kanalizací v pořádku je, že začne špatně odtékat odpad či kanalizace. Průvodním jevem pak bude nepříjemný zápach v kuchyni či koupelně. Další známkou toho, že se něco děje může být i tzv. houpání hladiny vody v toaletě. Všechno toto se týká splaškové kanalizace, ale Vy si raději preventivně nechte vyčistit i tu dešťovou kanalizaci, jelikož potrubí pro dešťovou vodu se časem tak či tak ucpe, ať už pískem, naplaveninami nebo dalšími nečistotami.

Jestliže jste se rozhodli ucpávající se** kanalizaci** ignorovat, pak rozhodně neděláte dobře. Může se také stát, že se jednoho dne vrátíte domů a Váš sklep či garáž budou pod vodou. V takovém případě si jistě řeknete, že jste měli preventivnímu čištění kanalizace věnovat čas i finance. Následky v případě vytopeného sklepu či garáže jsou nesrovnatelné s vynaloženými financemi na preventivní čištění.

Čištění septiků

U** septiků** je důležité, aby byl pravidelně vyvážen a následně také zlikvidován s ohledem na životní prostředí. Septik je takovým mechanickým a biologickým předčištěním vod, ještě před odtokem do kanalizace. Proto, potýkáte-li se s problémem v podobě zaneseného septiku, pak rozhodně na nic nečekejte a nechte si jej odborně vyčistit. Oslovte samozřejmě specializované firmy, se kterými se dále můžete domluvit také na vývozu septiku.

Jak vybrat firmu, která nám vyčistí kanalizaci

Současný trh nabízí celou řadu firem, které Vám odpad či kanalizaci vyčistí. Je to proto, že ucpaný odpad či kanalizaci je celkem častým problémem ne jedné domácnosti. Může se také stát, že si nebudete vědět rady, která firma je pro Vás ta pravá. Pro takový případ vám přinášíme pár rad na co se pří výběru firmy zaměřit.

Kritéria pro výběr firmy

Všímejte si toho, jaké vybavení, respektive techniku čištění daná firma nabízí. Jistě Vás více osloví společnost s** kvalitní a moderní technikou**, než společnost, která pracuje se zastaralým vybavením. A i když jde o firmu s kvalitním vybavením, tak se zajímejte, zda je firma opravdu vlastníkem této techniky, protože se může stát, že ho má pouze pronajaté a v takovém případě byste na tom byli tratní, jelikož byste museli v konečném důsledku za toto pronajmutí platit Vy.

Zkušenost a praxe, tj. jak dlouho firma na trhu působí, je dalším důležitým kritériem, na které byste neměli zapomínat. Mnozí z nás však v dnešní době potencionální firmu vybírají podle ceny, i když cena by neměla být ve finále tím rozhodujícím faktorem. Měly y to být právě ty zkušenosti a praxe. Ale vraťme se zpátky k ceně. Cena se odvíjí, nebo lépe řečeno, měla by se odvíjet od zkušeností, použité techniky a celkové kvality odvedené práce.

Snad v každé domácnosti je čas od času cítit odpad. Nejde tedy o práci lahodící Vašemu nosu. Od toho jsou zde ale specializované firmy, jejichž práce bychom si proto měli vážit. Jen díky nim a jejich zkušenostem a zručnosti se z našich domovů nestanou odpadní jámy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24884 (topprodukt.cz#2256)


Přidat komentář