Čištění kanalizací a odpadů - Stonava a celá ČR

To, co šlape jako hodinky, neřešíme. Ostatně, proč taky? Spousta věcí je pak pro nás naprostou samozřejmostí. Jakmile se však něco pokazí, nastává opačná situace a „horečnaté“ jednání. Máte se na koho obrátit, když se Vám ucpe odpad, kanalizace?

Snad se nenajde žádná domácnost, ve které by se někdy neřešil nelibě vonící odpad či kanalizace. Abyste se nemuseli potýkat s neprůchodným, či zcela ucpaným odpadem, je rozhodně nejúčinnějším řešením „prevence“. Když však již dojde k ucpání, je třeba problém řešit, a následně se co nejlépe postarat, aby již „příště“ být nemuselo. Zajištění čistého odpadu a vyčištění ucpaného odpadu, jsou dvě odlišné oblasti. My se budeme v článku zabývat čištěním odpadu a kanalizace. Také Vám dáme tip na firmu, kterou můžete oslovit v případě, že se budete potýkat se zmíněnou nevonící situací.

Způsoby čištění ucpané kanalizace

Pro čištění kanalizace je možné zvolit mechanickou cestu, nebo čištění za pomoci tlakové vody. Na trhu najdete firmy, které nabízí jeden, nebo oba způsoby čištění.

Čištění kanalizace mechanicky

mechanickému čištění kanalizace se firmy nejčastěji uchylují v případě vyčištění odpadů u dřezu, umyvadla, vany. Pro tento způsob čištění se využívají tzv. motorová pera, a to o různém průměru. Pokud je však kanalizace zanesená kamením, či pískem, pak si s tím pero moc nepomůže, na rozdíl od tlakové vody. Mechanické čištění kanalizace se postará výhradně o odstranění překážky, ale kámen, písek apod., je pro tento způsob čištění, přeci jen tvrdý oříšek, a to doslova.

Čištění kanalizace za pomoci tlakové vody

Zajímá-li Vás účinnost čištění kanalizace, pak tlaková voda bezvýhradně vede nad mechanickým čištěním. Čištění kanalizace za pomoci tlakové vody, se používá především u stoupaček, nebo ležaté kanalizace. Tlakovou vodou, na rozdíl od mechanického pera, lze odstranit veškeré usazeniny, a to i pevné, jako je kamení, písek.

Jak již to však bývá, i čištění za pomoci tlakové vody má své nevýhody. Ostatně z výše uvedeného odstavce onen problém vyplývá. Tlakovou vodou nevyčistíte kanalizaci o malém průměru, tj. odpad u dřezu, vany apod.

Ucpaná kanalizace

Je rozdíl, pokud voda špatně odtéká, nebo neodtéká vůbec. Jsou případy, kdy prostě kanalizace nepočká, než Vámi vybraná firma bude mít ve svém plném diáři volný termín. Den, dva navíc, Vám pak může značně zkomplikovat situaci, respektive spokojené žití.

Je dobré tedy volit firmu s ohledem na současnou situaci. Ne všechny firmy nabízí havarijní služby, tj. pohotovost.

Preventivní vyčištění kanalizace, odpadu

Již výše jsme naznačili, že nejlepší je prevence, aby nedošlo k ucpání kanalizace, odpadu. Jedna z možností prevence je také tzv. preventivní vyčištění kanalizace. Tímto krokem budete ušetřeni případné pozdější „kalamity“.

Podle jakých znaků poznáte, že by bylo vhodné začít řešit problém s kanalizací? Především bude špatně odtékat odpad, či kanalizace. Budete cítit nepříjemný zápach, například v koupelně, kuchyni. Nebo také zaznamenáte častější tzv. houpání hladiny vody v toaletě. Vše uvedené se týká splaškové kanalizace. Preventivně vyčistit si však také můžete nechat dešťovou kanalizaci. Potrubí pro dešťovou vodu se časem, ať chcete, nebo ne, postupně ucpe nečistotami, jako je zemina, písek a další špína, a to naplavením. Nejlepší je nečekat na to, až dojde na havarijní stav a nechat si průchodnost potrubí překontrolovat. Samotné čištění je pak vhodné nechat provést buď před zimou, nebo naopak na jaře. Ovšem, vůbec nejlepší je nechat si dešťovou kanalizaci preventivně čistit dvakrát do roka. O nutnosti četnosti čištění kanalizace, se poraďte s fundovanými** odborníky**.

Pokud byste si ucpávající kanalizace nevšímali, pak se také můžete dočkat vytopení garáže, sklepu, či výtahové šachty. V tomto případě se tedy rozhodně nevyplatí šetřit. Preventivní čištění kanalizace Vás ušetří pozdějších problémů. A také objem Vaší peněženky se v porovnání s následky při řešení případně vytopeného sklepu, garáže, tolik neztenčí.

Vybíráme firmu zajišťující čištění kanalizace, odpadu

Ucpaná kanalizace a odpad je celkem častým problémem. Z toho i vyplývá, že na trhu je celá řada firem, které nabízí vyčištění kanalizace, odpadu. Pokud bydlíte ve větším městě, tak se můžete potýkat i s problémem vhodného vybrání té pravé firmy pro Vás. Volit například z desítek firem, není nic rychlého a jednoduchého. Porovnávat jednotlivé nabídky totiž není častokráte tak snadnou záležitostí. Porovnávat se dají totiž jen srovnatelné parametry.

Parametry pro výběr firmy

Na co je dobré se například zaměřit při výběru firmy, která se zabývá čištěním kanalizace a odpadů?

Zajímejte se o vybavení, respektive nabízenou techniku čištění. Společnost vybavená kvalitní, moderní technikou, Vás jistě více osloví, než firma, která pracuje se zastaralým, nekvalitním vybavením. Když jsme již u toho vybavení, informujte se také, že firma danou techniku vlastní. Na trhu se totiž setkáte i s tím, že firmy sice služby nabízí, ale techniku si pronajímají. No a samozřejmě, jste to pak Vy, tj. koncový zákazník, který za takový pronájem platí. Což Vás bezpochyby vyjde dráž.

Potenciální zákazníci také vybírají firmu podle ceny. O tom není pochyb. Ovšem, to se již dostáváme ke zmíněnému, tj. schopnosti porovnat porovnatelné. Cena, jako taková, se totiž odvíjí, či spíše by se měla odvíjet od používané techniky, zkušenosti a celkové kvality odvedené práce. Pokud tedy najdete ve Vašem okolí firmy se stejnou technikou, pak máte značnou výhodu při konečné volbě. Cena by však neměla být tím stěžejním rozhodujícím faktorem. Je jistě lepší se zaměřit na zkušenost a praxi, tj. jak dlouho firma působí na trhu a nabízí své služby zákazníkům.

Neodtékající odpad u kuchyňského dřezu, umyvadla, či vany, je velmi častým jevem, se kterým se potýkají nejen domácnosti. I když by se mohlo zdát, že volat profesionální firmu právě kvůli neodtékajícímu odpadu, je zbytečné, není radno tuto skutečnost podceňovat. To samé by se mohlo zdát i ve spojitosti s prací instalatéra, kterého také řada nevolá, když jim „jen“ kape kohoutek. Ovšem, zdánlivě neškodný kapající kohoutek, nebo neodtékající odpad, mohou způsobit značnou škodu a neplechu. Z kapajícího kohoutku se může vyklubat „pořádný“ průvan v peněžence. A z ucpaného odpadu? Kromě nelibě se linoucího zápachu, byste se také mohli dočkat, že Vám již neodteče voda. A uchýlit se pak k použití chemických prostředků ve velkém, také není zrovna efektivním řešením. Místo pročištěného odpadu by se Vám totiž mohlo podařit ještě situaci značně zhoršit. Preventivní čištění kanalizace a odpadu, stejně jako samotné čištění, je dobré nepodceňovat a obrátit se na profesionály.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24870 (topprodukt.cz#2238)


Přidat komentář