Daňové poradenství - Liberec

Ne pro každého jsou daně zajímavé, a ještě navíc oblíbené. Nemusíme však pronikat do tajů daní, pokud nechceme a neustále sledovat změny v zákonech apod. Naštěstí jsou totiž mezi námi odborníci, kterým můžeme svěřit vedení daňové evidence.

Někdo se živí jako obchodní zástupce, jiný se věnuje programátorství, další je personalistou, atd. I daním je možné se věnovat profesionálně. A co víc, mezi** daňovými poradci** jsou i tací, pro které je práce koníček, potěšením, i když se to možná zdá pro laika nepochopitelné. Daně nejsou rozhodně nijak nudnou záležitostí, plnou čísel, tabulek a předpisů.

Vybíráme si daňového poradce

Ať už jste drobným podnikatelem, nebo jste majitelem velké firmy, o počtu  stovek zaměstnanců, je zapotřebí vedení daňové evidence, ale také každoroční zpracování a podání daňového přiznání. Vy sami máte práce nad hlavu se samotným podnikáním, aby Vám firma prosperovala. A věnovat se ještě daním? Na to již času nezbývá. Řešení je nasnadě, najít si specialistu na daňovou problematiku –** daňového poradce**, se kterým by Vám ubyla celá řada starostí. Jak si ho však najít, a především, jak zvolit toho pro Vás nejvhodnějšího?

Člen Komory daňových poradců České republiky

V prvé řadě, každý daňový poradce musí být členem Komory daňových poradců České republiky. Pokud tomu tak není, samozřejmě se můžete věnovat daním tzv. rekreačně, ale rozhodně by neměl své služby nabízet jako** daňový poradce**.

Znalosti a zkušenosti daňového poradce

I když se to možná bude zdát klišé a zbytečné, je třeba při výběru zohlednit i** znalosti a zkušenosti daňového poradce**. A jak poznáte, že je dostatečně znalý, zkušený a má aktuální přehled v daních? Vyžádejte si od něj reference, jen tak získáte jistotu, že jeho klienti byli a jsou s jeho prací spokojeni. Reference může mít také na svých webových stránkách, má-li je. Pokud nemá daňový poradce své webové stránky, rozhodně to nic o jeho znalostech z oblasti daní, negativně nevypovídá.

V čem všem by měl být daňový poradce znalý? Především v daňových zákonech, daňového práva, ale také v účetnictví, obchodního práva a dalších oblastech, které s daněmi, jako takovými souvisejí.

Hodinová sazba za služby daňového poradce

Podle jakého stěžejního parametru budete vybírat daňového poradce? Podle ceny, kterou si bude účtovat, či podle jeho referencí, znalostí, zkušeností a šíře nabízených služeb? Cena, i když je důležitá pro řadu z nás, neměla by být tím rozhodujícím faktorem při rozhodování. U daňových poradců se můžete setkat s velmi rozdílnou hodinovou sazbou, od cca 200 Kč až po cca 3 000 Kč. Nelze obecně říci, zda daňový poradce, účtující si nejnižší sazbu, bude horší, než ten, který si naopak účtuje sazbu nejvyšší.

Při výběru je třeba zohlednit veškeré parametry. Budete-li mít na Vámi vytipovaného daňového poradce, jen ty nejlepší reference, nabídne Vám komplexní škálu daňových služeb, určitě bude lepší si pak za jeho služby připlatit. Specialistou totiž není každý. A pokud je daňový poradce skutečný prosík, díky němu můžete každoročně ušetřit nemalé finanční částky, a to, i když mu zaplatíte vyšší částku. Díky němu budete moci využít veškerých možných daňových úlev, odpočtů, na které budete mít nárok.

Výhody využití služeb daňového poradce

Váháte, zda využít profi** služeb daňového poradce**, nebo spíše neobětovat nějaký ten (hodně času), abyste pronikli do daní? Kdyby se zákony, předpisy a vyhlášky neměnily, pak se možná řada z nás pustila do studií daní. Ovšem i tak, nestačí jen získat a pojmout informace. Mnohem důležitější je dát si jednotlivé věci do souvislostí a umět je aplikovat. A to již předpokládá a vyžaduje celou řadu zkušeností a znalostí.

Na daňového poradce se můžete obrátit prakticky s jakoukoli věcí a otázkou, týkající se daňové problematiky, ať už ve věci zpracování a podání daňového přiznání, nebo vedení daňové evidence a další. Daňový poradce Vám vždy poskytne přehledné a ucelené informace k daním. S daňovým poradcem ušetříte nemalé finanční částky. Díky daňovému poradci budete neustále v obraze, a nemusíte se bát, že Vám unikne sebemenší informace, která by mohla mít vliv pro Vaše účetnictví. A co víc, pokud nebudete chtít,** nemusíte vůbec sledovat stále se měnící daňovou legislativu**, zcela se můžete spolehnout na Vašeho daňového poradce. Jen si vybrat toho pravého.

Kontrola finančního úřadu u Vás ve firmě

Spoléhat se na to, že do Vaší firmy nezavítá kontrola z finančního úřadu, není zrovna řešením. I když je firem v každém městě celá řada, na každého jednou dojde. O to bude situace horší, pokud za Vámi zavítá kontrola třeba až za dva roky, co již podnikáte, a zjistíte se, že máte v daňové evidenci chyby.

Že za Vámi ještě kontrola nepřišla, ale již podnikáte? Pak můžete ještě dopředu situaci zachránit. Daňový poradce si totiž poradí i s případnými chybami, které byli napáchány v minulosti. A že máte ve firmě účetního i ekonoma? Jak se říká, více očí více vidí. Věnujte nějakou tu korunu, a využijte služeb daňového poradce. Budete mít nejen klidné noci, ale kdo ví, může Vám najít v účetnictví další položky, které si třeba můžete odečíst.

Vzájemná důvěra mezi daňovým poradcem a Vámi

Jsou profese, které Vám doslova vidí tzv. pod pokličku Vašeho podnikání, hospodaření. Nelze však jinak, pokud má být vše v souladu se zákony. Mezi takové profese se řadí i daňové poradenství.** Daňový poradce** totiž, stejně jako účetní a ekonom, uvidí a bude znát veškeré Vaše finance, související s podnikáním. Daňový poradce bude doslova vědět, kam jste jakou korunu, a v jaké výši investovali apod.

Již z toho důvodu je důležité a vhodné, abyste si vybrali skutečně dobře Vašeho daňového poradce. A jakmile si ho vyberete, je zapotřebí, aby se mezi Vámi vytvořila naprostá důvěra. Tím se v podstatě daňový poradce stává jakoby Vašim důvěrníkem, často i přítelem, se kterým se radíte, řešíte celou řadu věcí aj.

Starosti s daňovou evidencí

V dnešní době není zas až tak jednoduché se na poli podnikání nejen udržet, natož být úspěšným a mít prosperující firmu. Nabídka služeb se opakuje. Najít skulinu na trhu a přijít právě s tím, co spotřebitelé ještě nemají, ale bylo by pro ně zajímavé, je tvrdým oříškem. Je zapotřebí nápad, finance, realizace, marketing, reklama apod. A k tomu všemu se ještě věnovat daním, a to do takové míry, aby vše bylo v souladu se zákonem, a nic nebylo opomenuto? Díky daňovému poradci můžete pustit jednu, ale velkou starost, z hlavy a věnovat se tomu, čemu rozumíte nejvíce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24170 (topprodukt.cz#963)


Přidat komentář